#6149 od Sára
23 bře 2018 18:40
Viděli jste někdo seriál John Constantine?
Proč se ptám u tématu Narážky na DW? Páč tenhle týpek se začal objevovat v Legends of Tomorrow a trousí tam hlášky typu "Alonzy, Alonzo" a "Neumím zaměřit vesmírnou loď plující časovým proudem, protože mám na vizitkách napsáno "Mistr temných umění" a ne "Doctor Who".
A budou-li mít LoT 4.řadu,proslýchá se, že se stane regulérním členem týmu, což asi znamená, že bude trousit narážky dál. Ale já fakt nevím, co má exorcista a démonolog společnýho s DW (krom toho, že je Brit a nosí baloňák, kterej - řekněme si to na rovinu - by slušel spíš inspektoru Colombovi než kterékoli inkarnaci Doktora).
#6150 od Tessuna
23 bře 2018 19:11
Seriál se jmenoval jen Constantine, ale sledovala jsem ho a bavil mě, přestože exorcismus a tohle všechno není právě můj šálek. Ale když ho po jedný řadě zrušili, docela mě to sebralo. Až mě to samotnou překvapilo. Shledávám ten jeho cynismus jaksi neodolatelným. :) Jak se mi LoT nelíbí (po jedné řadě jsem se už nedokázala koukat dál, má to takovej potenciál, ale zdá se mi, že ty scénáře nejsou nic moc, což mě štve), tak jestli se tam objevuje Constantine (ani by nemusel trousit hlášky na DW!) tak se zase začínám koukat. Díky!
#6151 od Sára
23 bře 2018 20:34
Mně se LoT líbí. Nejspíš proto, že si nelámu hlavu s kontinuitou, paradoxy a dalšími věcmi, které souvisí s poletováním v čase (moc složitý na mě, přiznávám na rovinu). Takže si užívám ty vpády do různých dob, a jak to tým řeší ( a dělá v tom ještě větší binec), různé vtípky (bohudíky za Micka Roryho :) ) a taky jsem konečně viděla Gideon, palubní superpočítač, v lidské podobě, a líbila se mi tahle inkarnace (stejně jako TARDIS alias Doktorova žena). Beru i to, ž se k týmu přidávají týpci z jiných seriálů ( naposled "rychlík" Wally), takže s Constantinem nemám problém. Ale furt nechápu tu jeho vazbu na Doctora Who. Proto jsem se ptala na ten původní seriál - jestli se to vzalo tam někde, nebo jestli je nějaká spojitost s DW odtamtud.
#6153 od Zuzka
23 bře 2018 20:47
lososmastere, není to ten seriál, ze kterého bylo tolik ukázek na Whoconu na přednášce Narážky na DW? Takové té super zábavné, co jsme seděli na zemi?
#6154 od lososmaster
24 bře 2018 01:25
Nejsem si teda úplně jistej, při kterym seriálu jsme se váleli smíchy po zemi, ale myslim si, že legendy to nebyly, protože tam maj obecně hodně vtipů na kulturu, ale nijak se na doktora nespecializujou.
Jenom to Constantinovo alons-y Alonso bylo epizodu po tom, co se v seriálu objevil Russel Tovey.
A Matt Ryan hrál v jedný epizodě Torchwoodu (myslim, že "Meat", ale nevim koho)
#6155 od Sillia
24 bře 2018 18:39
Teda, na LoT koukám taky a celkem si tyhle narážky užívám. I když mě tedy nenapadlo hledat mezi Constantinem a Doktorem nějaké větší spojitosti než ty, že tvůrci asi také mají Doktora rádi, a tak využili právě brita. :) Asi je to tím, že jsem v tomhle seriálu už vzdala snahu nad tím nějak moc přemýšlet a jenom se ráda podívám na oddechovku.

Docela mi to v tomhle ohledu připomíná The Librarians (zvlášť v poslední sérii), kde je jedna narážka na DW za druhou a to včetně hudebních motivů a zvuku TARDIS na začátku každé epizody. Taky to s tím nemá prakticky nic společného. Nebo jsem alespoň nic nenašla, takže mě klidně někdo opravte, jestli jsem si toho jenom nevšimla. ;)
#6156 od Tessuna
25 bře 2018 20:02
Tak jsem se znovu začla koukat na Constantina a narážky tam jsou, nebo alespoň výrazný podobnosti. 1) Constantinova chajda je větší zevnitř, 2) používá psychopapír, 3) jeho kámoš je nesmrtelnej podobně jako Jack Harkness. Těch drobnějších paralel je ještě víc, vlastně základní premisa seriálu je úplně stejná: týpek a společnice cestujou a napravujou věci, co je potřeba napravit, případně brání svět před invazí apod., on proto, že má špatný svědomí kvůli něčemu, co udělal v minulosti. I když Constantine, asi proto, že má co do činění s černou magií, je temnější a cyničtější, náladou mnohem blíž k Torchwoodu než k DW.

Zuzko: na tu na Whoconu si nevzpomínám, ale tu z Trpasliconu mám ještě v živé paměti a o Constantinovi tam nepadla ani zmínka.
#6157 od Sára
27 bře 2018 08:13
Dík za vysvětlení, Tessuno. Tak mi to nedalo a koukám na Constantina taky. Máš pravdu, těch podobností je tam dost, přemýšlím, jestli to byla jen inspirace DW nebo jakési vzdání pocty Doktorovi, nebo obyčejná vykrádačka nápadů. Vzhledem k tomu, že i LoT jisté podobnosti s DW, kloním se spíš k tomu poslednímu. Jinak samotný Constatine je seriál, který nenadchne ani neurazí( a poměrně rychle zmizí z paměti-mám za sebou čtyři díly, a skoro jako by splývaly).Ovšem maník John Constantine bude příjemným zpestřením týmu Legend, koneckonců exorcista se vždycky hodí, ne? :D nikdy nevíš, na co nebo koho v těch časových kotrmelcích narazíš...