#782 od vojza
19 pro 2014 19:42
Bohužel jsem na dokotra přišel až s ČT 2 vím že tam byl slot ve kterém vysílali trpaslíka 9/10.serii a předním byl doktor první co jsem viděl byl konec doomsday (cca v říjnu 2012) a hned mě to chytlo to s nemocnicí jsem už viděl celé.Prozatím jsem se neodvážil dostat se k původním seriím ale čeká mě rok bez vysílání tak možná ;) .Nic méně začínám postupně zjištovat jak cool bude další podzim/zima Doktor,Trpaslík a to celá zakončené Star Wars :
Force Awakens . Tak at to rychle u teče a at se ten Last Christmas a Myšákovské války :D povedou přeje vojza (ber te to jako předčasné přání k vánocům a novému roku)
#950 od Sára
27 pro 2014 20:46
Já přišla k Doktorovi jako slepej k houslím...
To jsem jednoho letošního dubnového večera hledala něco ke koukání v bedně. Nikde nic, jen na dvojce Sherlock, podle upoutávek klasika narvaná do moderního hávu, což zrovna dvakrát nemiluju. No, ale pořád to byla nejlepší možná volba. Takže jsem shlédla Prázdný pohřebák a řekla si: Ženská, kdes poslední tři roky žila?
Během dvou dní jsem shltala všecky předchozí díly a při nekonečném čekání na Znamení Tří sjížděla na netu všecky možné informace o Benedictu Cumberbatchovi. Kdesi tam se zmínil, že je velkým fanouškem Doctora Who a že by si v seriálu někdy rád zahrál. A tak jsem zkusila Doctora - poučena hezky od 1.dílu (obnovené série). Chris bojující s platikovými panáky mě tedy neohromil, ale rozhodla jsem se vytrvat. No, a pak mě to pomalu vtahovalo, a ve chvíli, kdy čerstvě regenerovaný Desátý řekl vyděšené Rose : Ahoj, jsem byla definitivně lapena. A jsem doteď. Co mi chybí, jsou klasické série, takže budu mít na dalších pár měsíců fajn zábavu...
#1340 od Gebik
19 led 2015 16:17
Koukám, že hodně z nás o DW spíš zakoplo než se rozhodlo ho sledovat. :D
Taky nejsem výjimka. Poprvé jsem se s ním setkala na SG sff foru, kde to někteří rozebírali a že to sledujou.. pak jsem se po nějakém čase dostala k jednomu dílu z první obnovené série a moc mě to nenadchlo, Eccleston mi prostě nesedí. Až někdy v polovině roku 2014 mi kámoška říkala, že ji to dal její kámoš na zkouknutí a já jen protáhla ksicht, že "to jsem viděla a teda nic moc". Pak jsem to "objevila" že to dávají na ČT, ale viděla jsem zrovna díl (teď si nevzpomenu na název) s těma lidma, co se měnili na "příšery" s plynovýma maskama na tvářích. A zase jsem protáhla ksicht a přepla to. Až později jsem opět při nějakém přepínání telky narazila na DW a nechala to jako kulisu, že to pak přepnu. Byl to už jenom konec o Lazarovi, zrovna jsem chytla jak mu Tennant vysvětloval, že nesmrtelnost je blbost atd... Pak jsem to takhle pustila ještě jednou a to už tam byla Donna, což mě chytlo. No a pak už byl jen kousek, abych poprosila kámošku, aby mi ty dvdčka půjčila...., abych přetrpěla první sérii s Ecclestonem.... a už jsem byla chycena. Doctorem Who i (nebo hlavně?) Tennantem. :)
#1343 od OndraH
19 led 2015 18:45
Když mi bylo asi 10/11, dostal jsem od starší sestry na Vánoce Harry Potter 1. Už jsem předtím viděl první dva filmy a myslel jsem si, že to je kravina, takže kniha delší dobu ležela nedotknutá v poličce. Ale pak už jsem všechno viděl, všechno přečetl, všude byl a všechno udělal, tak jsem z čisté nudy tu knížku vzal a začal číst. Páni, jak mě to bavilo! Měl jsem si v sobě za tři dny a potřeboval jsem víc; tak jsem si v knihovně půjčil díly 2, 3 a 4. Někdy tou dobou jsem si začal hledat o HP další informace na netu, stýkal se s ostatními fanoušky a podobně. Na jedné z těch potterovských stránek - to už bylo dobou, když už jsem sám vlastnil všech sedm knih a měl je přečtené snad stokrát dokola - se začala vést diskuze na téma seriály a pár lidí tam zmiňovalo Doctor Who. Z toho, jak o tom mluvili, mi to připadalo dost zajímavé, a když jsem si to našel na netu, tak jsem si řekl, že to je pro mě to pravé. 26. ledna 2014 jsem si stáhl díl Rose, tehdy ještě s dabingem. Ze začátku jsem tím byl trochu šokován - hlavně v okamžiku, kdy se Rose ptá, co se stalo s tím chlápkem, jehož jméno si nepamatuju, a Doktor odpoví "je mrtvý" (bylo mi sice 13, ale na rozdíl od mých vrstevníků jsem na ony filmové smrti nebyl zvyklý, moc jsem televizi nesledoval.. ano, v Potterovi taky umírali lidi, ale to byly knížky) - ale brzo jsem si "zvykl". (jak moc se jen dá zvyknout si na smrt, ať už televizní..) Někdy v polovině první řady jsem začal sledovat v angličtině s titulky (nevím přesně kdy, ale jsem si jist, že Empty Child už jsem viděl v originále), protože jsem si řekl, že za prvé si tím procvičím ten strašlivý poslech angličtiny a za druhé, takovou britskou legendu přeci musím sledovat v originále! Někdy v dubnu jsem viděl The Time of the Doctor, v té době poslední díl, a protože do osmé řady bylo ještě daleko, tak jsem začal sledovat classicy; ty přeložené jsem měl za sebou na začátku srpna - někdy v té době jsem i začal poslouchat audiopříběhy od Big Finish. Pak konečně začala první Capaldiho řada, a kvůli všudypřítomným teoriím, že ta tajemná dáma na konci Deep Breath je nějakým způsobem Valeyard, jsem si našel anglické titulky k Trial of the Time Lord, abych věděl, kdo to teda ten Valeyard je; pak nastalo finále, nové titulky ke classicu v nedohlednu, tak jsem se rozhodl hodit svou lenost za hlavu a podívat se na zbývající řady 24 - 26. (Poslední díl, který jsem viděl - The Curse of Fenric - jsem dokončil 14. prosince 2014).
A jak je to s audiopříběhy? No, ty jsem začal poslouchat koncem července - můj první příběh byl Spare Parts (ten mimochodem doporučuju, je to něco na způsob "Genesis of the Daleks", jen s Kyberlidmi), potom jsem pokračoval s The Reaping (taky Kyberlidi, tentokrát s Peri a šestým Doktorem, taky skvělý příběh - a byl první, ve kterém se objevil nápad konvertování mrtvých těl na Kyberlidi (slyšíš, Death in Heaven?!)) a pak jsem začal s osmým Doktorem a Lucií Miller. Ach, to finále! Ty jsem měl ale za sebou a Paula McGanna není nikdy dost, takže jsem pokračoval jeho příběhy s Charley a potom s Mary. V té době jsem se poprvé rozhodl si nějaké ty CD objednat, a tam jsem dostal k Elizabeth Klein a 7. Doktorovi. Pak jsem začal poslouchat jeho příběhy s Ace a Hexem, prolínavě s těmi s šestkou a Evelyn. A teď je na řadě Gallifrey... Od července 2014 do teď (19. 1. 2015) jsem slyšel 196 audiopříběhů. Docela dobré, ne? :D (A když se nad tím zamýšlím, tak za mé rapidní zlepšení anglického poslechu byl měl vděčit spíš audiům, než TV sérii; u audiopříběhů, kde nebyly žádné titulky, ani v angličtině, jsem se musel hodně soustředit na to, abych rozuměl.. Nyní to už (z většiny :) ) zvládám levou zadní ;) )
#1371 od ZitKat
22 led 2015 12:27
Už hrozně dlouho jsem hledala nějakou zábavu. Řekla jsem si, že si najdu seriál, co mě neomrzí a bude mít pro mě vše. Zkoušela jsem spoustu seriálů, Simpsonovi, Futuramu, TBBT a další. Jenže stále to nebylo ono, seriály sice měly něco do sebe a neříkám, že byly špatný jenže.. Mi prostě nesedly, byly až moc.. Dá se říct, že mě nebraly a klidně jsem přeskočila celou sérii protože mi ty díly nepřišly záživný. Ale pak jsem si něco uvědomila - Doctor Who? Všude jsem o něm slyšela, kam se kouknu, tam je Whovian, navíc, Whoviani mi přišli jako úžasná komunita, ty jejich skupiny - neznali se, ale rozuměli si, nehádali se a tak, prostě jsem si říkala, to bude asi dobrej seriál, tak proč ne? No, takže někdy začátkem září 2014, jsem o půlnoci nastavila budíka na 5:00 (všední den :lol: :lol: ), další den jsem vstala a začla koukat. Ve škole jsem pak o DW neustále přemejšlela a přišlo mi to jako nejlepší seriál na světě, ale pozor, to už po prvním dílu! :D Jakmile přišel na scénu Tennant, byla jsem naprosto přesvědčená, že DW je to, co jsem už dlouho hledala!!! :) Teď už mám zkouklý všechny díly (až na pár speciálů s 10th a 11th protože si je nechávám, až se mi po nich začne stejskat :lol: ) a seriál vážně splnil moje očekávání :) Miluju ho a doporučuju ho každýmu :)

No, žádnej extra příběh ale dost jsem se rozepsala :lol:
#1910 od lososmaster
08 dub 2015 15:35
No sice to nebude úplně k tématu, ale když tu OndraH píše o tom jak všechno shlédnul, tak já taky.

Trvalo mi to delší dobu - asi rok a čtvrt (začal jsem v prosinci 2013), ale předevčírem jsem dokoukal Last Christmas, takže to taky mám, i když pozdějc.
#5275 od Lonelydreamer
29 kvě 2017 08:33
Poprve jsem o tom slyšela v TBBT, podruhé v souvislosti se Sherlockem, protože Moffat. Pustila jsem si prvních šest dílů obnovených sérií a přišlo mi to docela špatný, tak jsem to nechala být. Nicméně jsem pořád narážela na názory lidí, kteří měli na začátku stejně špatné dojmy jako já a nakonec se do toho zažrali, tak jsem si řekla, že tomu dám ještě šanci. Dneska vyhlížím každý nový díl a poctivě zkoukávám klasiky, jsem u Pertweeho. Myslím že to byl dvojdíl The Empty Child/The Doctor Dances co mě přesvědčilo. Ale dneska bych určitě ocenila i ty první díly. Ostatně si pořád říkám, že tu Ecclestonovu sérii musím zkouknout znova.
#5277 od Sára
29 kvě 2017 09:10
Jo, mě taky definitivně přesvědčil dvojdíl Empty Child/ Doctor dances. Bylo to příběhem - realita 2.světové války, taky tím, že mimozemšťané neměli podobu srandovních Slitheenů,ale byli víceméně skryti...no a samozřejmě Jack Harkness a jeho špičkování s Doktorem nemělo chybu :D
#6454 od Mark
01 pro 2018 21:26
Tak vyjadrím sa aj ja :) Mňa k nemu priviedla sestra. Začala ho sledovať hlavne kvôli Tennantovi. Dosť ju to chytilo a tak mi o tom začala rozprávať. Mimozemšťan cestujúci časom v modrej búdke. OK. Počúval som ju ale v hlave mi bežalo len: "Bože to je hovadina" :D Nakoniec ma presvedčila a pustila mi epizódu Rose. Ešte žiaden seriál som si tak neužil ako prvých 40 minút Doctora. Za víkend som si pozrel celú prvú sériu a aj keď som vedel že Eccleston tam nebude navždy tak jeho regenerácia ma dosť zasiahla. Od sestry som si potom pozičal harddisk a za týždeň (akademický pred maturitou :D ) som si pozrel zvyšok obnoveného Doctora (vtedy mal 7 sérii). :)