#580 od Tessuna
26 lis 2014 14:28
Možná to je tím, že - alespoň mně to tak připadá - že nadšení pro Doctora Who není až tak nakažlivé. Některé seriály a knížky se mezi lidmi šíří jako epidemie; začněte někomu vychvalovat Pratchetta a než řeknete Smrť, už chroustá desátou knížku. S Doktorem to nefunguje. Často si všímám, že když někomu vyprávím o Doktorovi, vrhá takový ten pochybovačný pohled. Většinou mi trvá měsíce, než vůbec někoho přesvědčím, aby se alespoň podíval na jeden díl. Potíž je v tom, že Doktor na první pohled nezní tak úžasně; někdy člověku ani ten jeden díl, který nakonec tedy zkoukne, zrovna nesedne. A tak je náhodné shlédnutí v televizi asi nejjistějším způsobem, jak se k Doktorovi dostat - člověk si k němu musí najít cestu sám. Což je škoda - jako vždycky, když jsem pro něco nadšená, nejradši bych tím "nakazila" co největší počet lidí; a zrovna s Doktorem se mi to moc nedaří.
#581 od ESESEL
26 lis 2014 16:00
Zuzka píše:Teda je zajímavé, že není málo těch, co Doktora jen zahlédli v televizi a líbil se jim, a tak u něj zůstali. Já bych nevěřila, že může být TV vysílání k něčemu dobré, hodně mých známých televizi buď nemá anebo na ní sleduje jen seriály z počítače. No vida:-)

No právě. Tak prosím, pokud někdy uslyšíš někoho prohlásit něco jako: "Ježiš, tu budou vysílat <seriál>, ten dabing to celé zničí, raději bych, kdyby to nedělali," přetáhni ho za mě baseballovou pálkou, jo? K rozšíření fanouškovské základny je to totiž stále jedna z nejlepších cest.
#582 od Zuzka
26 lis 2014 16:07
Tessuna:
Já to tak mám taky. Když se mi něco líbí, tak to šířím, co to dá. A máš pravdu, s Doktorem to nějak nejde. A nechápu proč. Snažím se vybírat lidi, kteří by k tomu mohli mít blízko, třeba se jim líbil Red Dwarf nebo Star Gate, Star Wars, Big Bang Theory, čtou Pratchetta, Gaimana apod. a žádná velká sláva. I když někteří už nějaké (obnovené) díly shlédli, tak slyším jen "jo jo, dobré..." a to je všechno. Žádné nadšení, žádná zvědavost, žádné prosby o další díly... je to k vzteku.
Ani manžela, který na rozdíl odě mě viděl třeba celou Star Gate dvakrát, to nechytlo a já můžu být ráda, že mu mé každodenní sledování Doktora aspoň neleze na nervy. Teda doufám :D
I proto jsem si pořád myslela, že náhodné zachycení nějakého dílu v televizi prostě nemůže zabrat, když většinou nezabere ani celá série - doporučená a naservírovaná na stříbrném podnose:-) A ono asi může. Bude to o lidech... a čím víc možností, tím líp.
#586 od Valcav
26 lis 2014 22:26
No, bylo to tak, že když jsem ještě DW neznal, tak jsem se docela smál té znělce s budkou (Zato se stydím). O několik měsíců později v televizi dávali díl Christmas Invasion a brácha říkal: ,,Jé, dávaj ten britskej sci-fi seriál, který je tak oblíbený.'' A tak jsem se vlastně koukal a další dny a začalo se mi to líbit.
#602 od Meisiluosi
27 lis 2014 15:10
Problém s DW je i v tom, že je to takovej gigantickej kolos.
Já jsem dost vděčná ČT, že odvysílali aspoň to, co odvysílali - protože ačkoli jsem měla řadu doporučení a silný dojem, že by se mi DW mohl dost líbit, nemohla jsem se k němu dokopat - dokud to nezačalo běžet v TV. Při poměrně rozumným dávkování jeden díl denně vždycky v danej čas na daným kanále a bez nutnosti to stahovat se do toho dobrodružství hned pouštělo snáz. Asi jako když krok za krokem sestupujete od břehu dál a hloub do poměrně klidnýho moře - místo aby vás hnedka zkraje smetla nějaká šílená vlna...:-)
Navíc - jak už tu padlo - je to hodně rozmanitá záležitost. V jednu chvíli na vás krkají popelnice (a tady musím podotknout, že jsem jedna z těch, kterým krkající popelnice a prdící slitheeni nevadí) a o pár dílů později dostanete takovou ránu na solar, že se musíte jít z depky léčit sušenkama a kakaem.
#608 od Dani
27 lis 2014 22:01
Mě přivedla k doktorovi Česká televize, když ho začala vysílat. Zkoukla jsem díly s Ecclestonem a ty byly docela fajn, tak jsem si řekla, že zkusím další díly. No a pak přišel Tennant a už jsem v tom lítala :o Momentálně mám zkouknutý všechny díly obnovených sérií, ze zvědavosti jsem koukla i na pár prvních dílů s Hartnellem a kdyby bylo víc času, pustila bych si i všechny classic díly ;)
#614 od Mrs.Stark
28 lis 2014 20:08
Psal se rok 2013 a já, jakožto osoba závislá na internetu, čím dál častěji, ale samozřejmě "pouze" náhodně narážela na různé Doctor Who věci. Například videa, nějaká ta fan tvorba. Najednou byl všude Doctor Who a já nevěděla jak. Přečetla jsem si o tom něco na wikipedii a docela mě to zaujalo. No, aspoň už jsem věděla, jak to je s tou Modrou budkou.
Bylo září a já shodou okolností přišla na to, že se onen Doctor Who, neboli Pán času vysílá na Čt2. Pár týdnů jsem kolem televize jen tak procházela, až jednoho dne se stal rozhodující okamžik. Bratr z nudy přepínal z kanálu na kanál a já ho znuděně pozorovala. Na čt2 se chvíli zdržel. Zjistila jsem, že se koukám na Pána času.
Běžel zrovna díl "Parting of the ways", Doktor s Rose byli na satelitu pět a snažili se zachránit svět. Fascinovalo mě to. Jenže Devátý Doktor mi zjevně nebyl souzen. Můj drahý bratr to přepnul na šmouly a ani můj protestní proslov ho neodvedl obměkčit.
Minulo pár dnů. V čas 18:55 jsem ukradla ovladač pro sebe a dychtivě naladila Pána času. K mému štěstí bratra díl "Tooth and claw" taky fascinoval, takže se to obešlo bez komplikací.
A bylo jasno. Doctor who se vpasoval do mého života a zanechal ve mně nesmazatelný dojem. Stejně jako Desátý a Rose.
A od té doby jsem se stala pravidelnou divačkou Doctora Who.
Naposledy upravil Mrs.Stark dne 29 lis 2014 00:51, celkově upraveno 1
#616 od mv100
28 lis 2014 20:58
Já taky přes televizi... Někdy loni o prázdninách jsem si, už nevím kde, všiml, že na ČT2 budou dávat Doctora Who. Nevěděl jsem, co to přesně je, ale že to existuje jsem trochu věděl přes Sherlocka a Moffata - tak jsem si řekl, když to dělá taky Moffat, může to být dobrý. Takže v září jsem se pak každý den díval na Doktora, sám jsem se k tomu donutil :D První den jsem zapomněl, takže z Rose jsem viděl jen druhou půlku, pak jsem viděl End of the World celý, potom jsem na celý seriál úplně zapomněl, takže jsem si ho znovu zapnul až na Father's Day (jsem rád, že jsem nevědomky přeskočil Slitheeny, ti by mě možná odradili). A pak přišlo The Empty Child a bylo rozhodnuto!
#618 od NoMouse
29 lis 2014 00:04
Já jsem o Doctorovi poprvé zřejmě taktéž slyšel na SGA-Project fóru, dlouho jsem ale odolával, protože mi to (jako mnohým jiným :) ) přišlo jako blbost, i když jsem vlastně vůbec netušil o čem to je (a dlouho ani co to je za žánr, což popravdě nevím doteď, když jsou to všechny možné žánry dohromady :) ), stačilo vždycky vidět tu divnou modrou budku a pomyslel jsem si své. Pak se ale Doctor pomalu začínal po českých internetech šířit jako lavina a mluvilo se o něm všude možně, mj. na tehdy značně aktivním TBBT fóru.

Psal se 10. květen 2011, což vím naprosto přesně, protože jednak si soubor na disku uchoval datum (i když byl mezitím přesouván), jednak jsem ohledně toho našel svůj příspěvek z druhého jmenovaného fóra a jednak je to den poté, co skončilo Stargate Universe, což rozhodně není náhoda, neboť jsem nutně potřeboval nový sci-fi seriál. :D Pod tlakem okolí jsem tedy podlehl a stáhnul si Rose. Sice jsem byl varován, že první epizoda není nic moc, ale mě to dostalo, protože nic podobného jsem do té doby ještě neviděl. S dalšími epizodami to bylo jen lepší a lepší, líbila se mi ta originalita, praštěnost a rychle jsem si zamiloval Ecclestona. Teď to bude vypadat, že cituji předchozí příspěvek, ale pak přišlo Empty Child a bylo rozhodnuto. Definitivně. Tohle je seriál, který jsem celý život hledal (a nevěděl o tom) :mrgreen: . První sérii jsem sjel za týden a byl jsem hrozně smutný, že Eccleston odešel. Ale Tennant si mě získal asi tak po pěti minutách vánoční invaze. Do srpna jsem obnovený seriál dohnal a plynule navázal druhou polovinou šesté série, od které už se dívám "živě".
#720 od Alexis
09 pro 2014 22:58
Já jsem na Doktora přišla přes Buffy. Vysvětlím. V Buffy hrál jistý blonďák (odbarvený), který se objevil taky v Torchwoodu. No a protože Torchwood se mi líbil a protože manžel říkal, že toho Doktora Who hodnotí lidi ještě lépe, začali jsme sledovat Doktora. Ten seriál jsem podle jména znala, ale jen jako britskou legendu, kterého v popularitě předběhl Červený trpaslík (to jsem kdysi dávno četla, že v Anglii vyhrál v divácké anketě jako sci-fi seriál ne Doktor Who, ale Red Dwarf. Bylo to prezentováno jako velká věc). Myslela jsem, že to co se vysílá pod jménem Doctor Who teď, je néjaký remake.

O Doctoru Who jsem taky četla kdysi dávno članek v Ikarii (snad někdy v devadesátých letech), že je to seriál pro neangličana skoro nepochopitelný, ale kdo jednou skusil, už nechce jinak:-)
Doktor je hrdina, který nevítězí násilím, ale chytrosti a šroubovákem. Což údajně vysvětluje, pro není obliben u amerického publika. To už byl na světě film, který autor článku hrozné ztrhal, a zejména brojil proti představiteli Doktora, že prý to je romantický Aramis pro ženy:-)