Diskuze o dalších seriálech.
#6622 od Zuzka
04 bře 2019 18:58
Merlina (BBC 2008) asi kdekdo zná, ale já jsem na něj narazila teprve nedávno. Nebo teda spíš jsem o něm už dlouho věděla, ale říkala jsem si, že to bude blbost, že to s artušovskými mýty nebude mít nic společného a že je to pro děcka.

No a měla jsem pravdu, ale i tak mě to hrozně baví :-D Už to mám skoro dodívané do konce a moc se mi to líbí. Sice to s původními legendami má vesměs společná pouze jména postav a míst a zápletky se pořád opakují, má to své kouzlo. Hlavně podle mě skvělý casting. Zejména Colin Morgan jako Merlin je fantastický. Artuš je trochu prkenný, ale dobře se na něj dívá a chemie mezi těmi dvěma je unikátní. A je to vtipné a dobrodružné.
Vlastně si to po nemastné neslané 11. sérii DW hodně vychutnávám. Nechcete si někdo o Merlinovi popovídat?
#6625 od Tessuna
06 bře 2019 13:22
Ještě jsem to neviděla, přesně z těch stejných důvodů, které tu uvádíš. Že bych mu teda taky dala šanci? Ale mám dojem, že už jsem kdysi zkoušela první díl nebo dva a nechytlo mě to.
#6798 od Sára
23 říj 2019 13:59
No, já o Merlinovi neuvažovala do té doby, než jsem zjistila, že je to téma tvé přednášky, Zuzko. A jelikož jsem se na ni těšila a nechtěla být "out", pustila jsem zkusmo pár epizod. A ono jo, chytlo mě to, když teda pominu herce tmavé pleti, kteří mi tam prostě nepasují (ale protože se tu s artušovskou legendou pracuje opravdu velice volně, tak proč ne, že. Politická korektnost se nažere a BBC zůstane celá).
Takže koukám dál. Zatím se mi úplně nejvíc líbil dvojdíl "Kráska a zvíře". I když si chudák Sarah Parish moc nepolepšila z císařovny Racnossů na trolla, tady teda excelovala. U jejích scén jsem se válela smíchem. Z čeho pak asi rekvizitáři vytvořili ty kobylince a shnilé ovoce a další fujtajbly, kterými se s požitkářským výrazem ve tváři cpala?
A pokud jde o věrnost legendě, zjistila jsem, že mě víc baví, když si seriál běží po svém a k legendě se nevrací. Přijde mi jako dost takové násilné, že se Artuš ("královský spratek") najednou zakouká do služebné, kterou zná roky (jen proto, že se jmenuje Guinevere).
#6807 od Zuzka
01 lis 2019 20:08
Ten díl s trolicí je neuvěřitelný. Přišlo mi to až trochu přes čáru, co tam s Utherem prováděla:-) Ale řehtala jsem se na plné kolo a Sarah Paris je vážně úžasná herečka.
Georgia Moffet má v Merlinovi taky jednu hezkou epizodní roli.