Sekce určená k debatám o již odvysílaných epizodách.
#5239 od Sillia
21 kvě 2017 23:57
Tak tohle byla pěkná epizoda. Nardol se konečně trochu vytáhl, líbily se mi odkazy na River a i to použití virtuální reality mě zaujalo víc, než bych čekala. Bylo to celkem napínavé, ubíhalo to.. Na první zhlédnutí nevidím moc negativ a když už, tak mi nestojí za to do nich nějak víc rýpat. A nebo jsem jenom unavená, uvidím napodruhé.
#5240 od Kave
22 kvě 2017 00:32
CERN a tajná vatikánská knihovna! Čekala jsem, že se do toho ještě namočí ilumináti a kryptotempláři, ale tahle konspirace překonala moje očekávání.
Poprava byla výborná, taky jsem se nachytala :-)
Nemůžu se dočkat další epizody!
#5241 od Sára
22 kvě 2017 10:43
Pro mě zatím nejlepší epizoda 10.série (taky doufám, že ve stejném duchu pojede celý trojdíl). Trochu šmrncnuté Danem Brownem, ale to mi kupodivu nevadilo, narozdíl od Dr. Mysteria, kde mi ten komiks přišel účelový (jakože je to teď v módě, tož se na té vlně musí svézt i Doktor).
Zajímavé odkazy i nabídka otázek, které, jak věřím, budou zodpovězeny do konce série. I když ani to není jisté - pokud by Moffat sice opustil pozici show runnera, ale čas od času by přispěl scénářem epizody i v budoucnu (což myslím, že úplně nemožné není), pak se možná některé odpovědi dozvíme klidně i za pár let - tak jak to provedl i s River Song.
Poprava - parádní nachytávka! Nikdy jsem bych nevěřila, jak je složité kompletně zabít Time Lorda. Zlikvidovat dvě srdce, tři mozkové kmeny a rázovou vlnou zbavit buňky schopnosti regenerovat, uff. V tomhle světle je tedy už jasné, že jedna pitomá kulka nemohla Mastera vyřadit ze hry a jeho znovuvzkříšení ve 4.sérii bylo jen otázkou času.
Nardole u mě opět získal další body. Hlavně teda tím drsňáckým proslovem. Co na tom, že to byla jen nardolí simulace :D Vidím, že musím začít brát vážně někoho, kdo má povolení nakopat Doktorovi zadek...
#5245 od Oqapo
22 kvě 2017 21:39
Musel jsem čekat polovinu celé sérií, abych teď mohl po dlouhé době říct - ano, tohle je dobrá epizoda. A nenapsal ji nikdo jiný, než Moffat. On nám beztak ještě bude chybět.

Upřímně stále doufám, že se ve finále dozvíme, že Missy a Master jsou dvě různé osoby. Já nevím proč, ale Missy se mi prostě k ostatním Masterům nějak nehodí, ona je jiná postava. Neviděl jsem klasické díly s Rani, ale je ji hodně podobná a bylo by zajímavé, kdyby nějaké Time Lady u Doktora prošla taková jednoduchá lež a on ji celou dobu věřil.
#5246 od vojza
23 kvě 2017 14:16
V životě by mě nenapadlo, jak mimořádně dobrá může být kombinace Šifry Mistra Leonarda a Doctora Who. No prostě, byla to výborná Moffatovina, která jako vždycky vlastně místy postrádá smysl (viz. zde již zmíněné otázky), ale to je vám při jejím sledování šumák, protože se zažerete do atmosféry a výborných hereckých výkonů. Jak se tedy párkrát zminovalo, že v některých případech by měl scénárista psát tresty, tak tady by si naopak zasloužil pořádné prémie. Za tohle 9,5 z 10.
#5247 od Angi
24 kvě 2017 08:01
Asi jsem divný, ale scéna s popravou se mi nelíbila, protože jsem ani vteřinu nevěřil, že popravovaným bude Doktor. I jsem na první pokus trefil, o koho půjde. Na celé epizodě mne nejvíc překvapilo to, že na tolik lidí ta scéna fungovala. =/
Při závěrečném proslovu stínového Doktora jsem se fakt bál rozuzlení jako v "Day of the moon." Kdy ukázal Silence celému světu..
Ale i přes negativně znějící koment je to první epizoda, krom první epizody, této série na kterou bych se klidně koukl ještě jednou.. akorát mi tak nějak příjde, že ze špičkového seriálu je letos béčková podívaná na vypnutí, na relax. U které se NEMUSÍ přemýšlet.
#5249 od Olorin87
25 kvě 2017 19:04
Člověk v tomhle žánru dokáže odpustit sem tak fyzikální nesmysl nebo nějakou tu nelogičnost v ději.
Takže se dokážu povznést nad to, že vysokoškalačka netuší co je to CERN.
Už méně chápu, že Tardis která bez problémů zvládá přeložit kdejaký mimozemský jazyk najednou neodkáže přeložit Italštinu(latinu, nepoznám to?). Snad chyba v Matrixu ale mimozemšťany to překládalo dobře....
Pokud vypůjčit si zrak od své budoucí inkarnace ten beru opravdu jako chybu v Matrixu to jinak nejde.
Dokážu ignorovat občas dost vlezlou politickou agitku....

Ale to hlavní. Jak může Doktor, Pán času, který má schopnost regenerace z úplného mrtva a nemá problém nechat si dorůst ruku, oslepnout??? Ne popírání sebe sama nechápu a neodpustím.
#5250 od Sára
25 kvě 2017 20:10
Myslím, že může. Řekl, že je to dočasné. Jak moc dočasné asi ale neví ani on sám. Taky existuje "psychická slepota", kdy oko sice vidí, ale mozek z nějakého důvodu odmítá údaje zpracovat. Ale neřekla bych, že tohle je ten případ. V Oxygen Doktor neprožil nic tak výsostně traumatického, co by to mohlo spustit. Každopádně slepota ho silně deprimuje. Ještě nikdy mi Dvanáctý nepřipadal tak bezradný (spojit se s Missy -to je projev hodně velkého zoufalství, řekla bych), unavený a ...jo, řeknu to - tak starý. I kdybych neznala všecky ty spoilery a nevěděla, že Capaldi končí, napadlo by mě, že tenhle Doktor už dlouho nevydrží a že regenerace se blíží.
#5251 od Tessuna
25 kvě 2017 20:35
Angi: Souhlasím, tu popravu jsem Moffatovi nezbaštila a říkala jsem si: o co se tu snaží? - ovšem kdyby to byl dvojitý podraz, my si mysleli, že chtějí popravit Missy, ale ve skutečnosti by fakticky měli v úmyslu popravit Doktora... no, to by byla jiná.
Olorine87: S tím CERNem to byla fakticky pitomost. Bill možná nestuduje dlouho, ale v první epizodě bylo vidět, že Doktorovi odevzdává práce zabývající se, tuším, kvantovou fyzikou a rychlostí světla - opravdu nemohla nevědět, co je to CERN.
Ale s tou slepotou mi to přijde uvěřitelné. Regenerace má svoje pravidla: Doktor si tenkrát mohl nechat dorůst ruku, protože právě zregeneroval. Mimo tuhle dobu je skoro stejně zranitelný jako člověk. I když člověka by ten nedostatek kyslíku určitě zabil.
Italštinu (jsem si skoro jistá, že to byla italština) Tardis překládat měla. Leda by tahle část příběhu byla vyprávěná z pohledu Penny, která nikdy v Tardis nebyla a tudíž nemůže rozumět... (jsem teď u jinýho počítače a nemám epizodu po ruce, abych se o tom ujistila, ale nemluvil papež italsky jen v té scéně, kde vyjde z ložnice?).

Drobné nelogičnosti tam jsou. Ale stejně. Začíná mi pomalu docházet, že se blíží konec Capaldiho Doktora. Ať už po něm přijde kdokoli, bude to mít strašně těžké...
Doufám, že si těmi hláškami typu "nejspíš se to podepíše na další regeneraci - možná mi pak bude něco chybět" nepřipravují půdu pro Doktorku. Nejsem v zásadě proti ženskému Doktorovi, ale jestli to pojmou tak, že Doktor plýtval regenerační energií a v důsledku toho se jako za trest stane ženskou, tak se mi to líbit nebude.
#5252 od Zuzka
25 kvě 2017 21:29
Na občasném použití cizích jazyků vedlejšími postavami nevidím nic divného. Pokud na ně Doktor a společníci nereagují tak, že jim nerozumí, beru to prostě tak, že to slyším jen jako divák. (samozřejmě je ideální, když je možné to vysvětlit pohledem ještě další postavy jako třeba Penny) Doktor a společníci jim rozumí. Papež mluvil italsky, myslím, i v té aule. A kardinál ho překládal do angličtiny.

Cern - tam mi mezera ve vzdělání Bill docela vadila, možná to mohli nevědomým divákům vysvětlit jinak - asi bych to vzala líp, kdyby to nevěděl Nardole a Bill to vysvětlila jemu.

Ženský Doktor - BBC údajně prohlašuje, že o ženském Doktorovi neuvažuje.
http://www.doctorwhotv.co.uk/bbc-report ... -84176.htm

Sára: To, že se Doktor zdá být nakloněn spojit se s Missy spíš vyplývá z toho, že se už zase cítil dost osamělý, než nějak zoufalý a unavený. Scéna s popravou se očividně odehrává těsně po Darilliu, takže právě ztratil River. A Clara je už dávno pryč. Myslím, že Missy mu zas připadá jako poslední parťák ve vesmíru (návrat na Gallifrey mu zase jaksi nevyšel). Navíc už nějakou chvilku neprovedla nic zásadně zlého, takže na ni není aktuálně moc naštvaný.
Ale ano, tak nějak je z něj cítit, že regenerace se blíží. Stejně jako v 9. sérii bylo cítit, že Clara umře.