Sekce určená k debatám o již odvysílaných epizodách.
#5227 od Blackthunder
20 kvě 2017 19:59
jako vždy
#5228 od Wanderer
20 kvě 2017 22:39
Poté, co mě BBC zákeřně přinutila stáhnout si nové VPN, které ještě nezná, a asi osmkrát vymazat cookies...jsem si to užil.
Asi už začínám mít Moffiltr, protože ani několik mnoho nedořešených otázek
Následující text obsahuje spoilery! Zobrazit
Kdy a jak chytli Missy? Za co? Myslí to s pokáním vážně? (Doktor jí to naštěstí nežere, ale ona byla vždycky tak krásně zlá!) Jak dokázal Doktor tak rychle zneschopnit nejspolehlivější šibenici Timelordů ve vesmíru? Proč simulující vstupují do své simulace, když mohli všechny vzpurné entity prostě "vypnout"? Proč zlikvidovali kardinála, který ještě Veritas nečetl? Proč Doktor tvrdil, že se umí vyléčit ze slepoty (a Nardole zřejmě věřil, že to bude fungovat)? Proč Vatikán vyrazí za Doktorem po pouhých pár sebevraždách? (Aby mohl přivést Bill do kuchyně papeže?)
mi to nedokázalo zkazit...

Konečně někdo využil výbornou myšlenku "simulace nejde poznat zevnitř"...poté skvěle logicky odůvodněno, proč a jak to vlastně jde poznat. Závěrečné vzepětí sim-Doktora, kdy přecházel od "nic nemá smysl, nejde vyhrát"...k "nasimulovali jste si Doktora, to nebyl dobrej nápad", bylo úžasně uvěřitelné, velmi přirozené vzhledem k situaci. Opět, ani to moc nekazil fakt, že dokázal poslat zprávu ven, když přitom i ty jeho brejle byly součást simulace a vně by nemohl jejich signál dosáhnout...

Nevím, zda tu znalci najdou podobnost s minulostí, ale nepamatuju nepřítele, který už ze své podstaty je připravený na všechny varianty...doufám, že Doktor bude muset udělat něco nečekaného, aby je porazil (aka použít zbraň, obětovat Nardola nebo klidně půlku lidstva, spolčit se s Missy nebo s Tondou Blaníkem...), a nebude to prostě jenom "nepočítali jste s tím, že zmáčknu právě tenhle čudl".
#5229 od ESESEL
21 kvě 2017 03:45
Takhle to má vypadat! "Knock yourself right out!" Jo a chudák papež, ten vypadal, že se s tím bude vyrovnávat ještě dlouho...
#5230 od Weraptor
21 kvě 2017 09:16
Může mi někdo prosím vysvětlit časovou posloupnost mezi Witch's Familiar, The Husbands of River Song a nynější Extremis?
#5231 od Tessuna
21 kvě 2017 11:58
Dobré to bylo. Dost dobré. Dokonce jsem se přistihla, že si vychutnávám i všechny ty klasické moffatoviny. A když byl konec, hrozně jsem si v tu chvíli přála stroj času, abych mohla poskočit o týden dopředu, protože chci pokračování, hned! :)

Weraptore: myslím, že je to přesně takhle: Witchs Familiar - Husbands - Extremis. Ačkoli u Witchs Familiar to není úplně stopro jisté - pokud následující epizody skončí tak, že se Missy dostane na svobodu a zmizí neznámo kde, tak by se klidně mohla ocitnout v Doktorově minulosti... pořád ještě nám chybí tři kousky skládanky: regenerace Mastera v Missy - kdy a jak Missy chytili a odsoudili - kdy a jak přišla k Doktorovu Kotouči přiznání. Bez nich si její časovou linií nemůžeme být moc jistí.
#5233 od Ironside11
21 kvě 2017 14:17
Tuto epizodu bych nazval bezchybnou ale...je to teprve první část trojdílného dílu. Pokud budou zbylé dva díly alespoň na podobné úrovni jako tento(v což doufám), tak se bude možná jednat o jeden z nejlepších dosavadních příběhů. Pokud ale tomu tak nebude, tak na něj lidé za pár let budou vzpominat: Jo ten příběh měl dobrej rozjezd ale pak to šlo do Trenzalore.

Každopádně tenhle díl jsem si strašně užil, zlepšil mi moji v poslední době pošramocenou náladu. Už se těším na příští týden.
#5234 od Weraptor
21 kvě 2017 14:41
Tak mně jde o to, že na konci Witch's Familiar Missy zůstala v rozpadajícím se Skaru spolu s Daleky a řekla něco ve stylu toho, že má velice mazaný nápad. A on nikde. Ach jaj.
#5235 od Alexis
21 kvě 2017 17:47
Waraptore - ani bych neočekávala, že se dozvíme, co to bylo za nápad a jestli to mělo nějakou souvislost k současnému ději. Spíš bych řekla, že ten text napsali jen tak, aby to cool znělo...

Epizoda dobrá, ale na definitivní soud si raději počkám až po posledním díle. Přece jen, to už tady jednou bylo, že se děj dobře rozjel a pak s toho byla kaše.
Jedno mi ale není jasné: To jako Doktor opravdu hodlá držet živou a naprosto bdělou Missy 1000 let v trezoru? Jako - když tam byla 2000 let Amy, tak ta byla polomrtvá, takže se dalo předpokládat, že většinu té doby nevnímala. Ale držet někoho 1000 nebo tedy zatím 70 let pod zámkem? To je kruté jak k tomu zavřenému, tak k jeho žalářníkovi. Po takové době v ťurmě by kapalo na maják každému...
Proč Doktor, kterému nepřišlo zatěžko zabránit Missy popravě, má v úmyslu 1000 let hlídat trezor, který měl původně jen obsahovat tělo mrtvého pána (paní) času? Ten časový úsek je pro živou bytost absurdní.
#5236 od Alexis
21 kvě 2017 17:55
A ještě jedna věc (přiznám se, že tady prostě jen možná selhává moje angličtina):
Co přesně má na starosti Nardole a čím ho pověřila River - kromě toho, že smí nakopak doktorovi zadek? A proč se tam objevil právě při popravě Missy v převleku za mnicha?
Takže vlastně dvě věci, ale řekla bych, že spolu souvisí...
#5238 od Zuzka
21 kvě 2017 22:34
Žjůů, to se mi líbilo. Moffatovina v tom dobrém slova smyslu. A Capaldi ve vrcholné formě. On je vážně dobrý.
Nardola u popravy jsem taky moc nepochytila, počkám si na české titulky.

Ale hned předtituková sekvence mě nachytala - taky jste si zezačátku mysleli, že popravovaný je Doktor? Celá ta poprava byla super. Missy velice dojemná a falešná jako vždy. Doktor dojemný a badass - "najděte si mě" - jako u Vashta Nerada, ale tentokrát vtipné. Nemyslím si, že měl v plánu nechat Missy v trezoru 1000 let. A doufám, že je trezor zevnitř větší, protože jinak by to bylo šílené. Ale snad je, když se tam vejde klavír:-)

Původně jsem si říkala, že papež v DW? To bude trapas... a nakonec to bylo veselé. Atmosféra ve Vatikánu byla hezky hutná, postupné odhalování Veritas mě bavilo. A Nardole je drsňák, celé to štěněcí pitvoření, které doteď předváděl, je jen přetvářka :-D I Bill na tom malém prostoru je pořád zábavná.

Taky si se všemi ostatními přeju, ať tu laťku udrží i v pokračování!