Co bylo, je či bude v kinech nebo v televizi. Co by si ostatní neměli nechat ujít.
#6299 od lososmaster
15 zář 2018 17:57
Tak dneska se mi podařilo nalézt, kde se natáčí. Akorát, že natáčeli uvnitř budovy, takže z toho nikdo z přihlížejících nic neměl, takže žádný fotky ani nebudou.
#6323 od Sillia
09 říj 2018 22:49
Až mě překvapuje, že jsem první, kdo se tu o tom zmiňuje, ale právě jsem přišla z kina po Venomovi a musím říct, že nechápu, proč to má tak negativní ohlasy.
Jasně, není to zrovna nějaké srdcervoucí drama a taky to není zrovna to, co by od toho čekali příznivci komiksů, ale já jsem z kina odcházela spokojená. Byl to fajn akčňák, příběh to mělo a dynamika mezi Eddiem a Venomem byla vtipná a sarkastická, mělo to spád a příběh taky, bavila jsem se u toho, i když zvraty nebyly nijak šokující. Ale po tom, co jsem viděla procentuální hodnocení, tak jsem se připravila na zklamání a to to určitě nebylo.
#6377 od Tessuna
01 lis 2018 18:38
Bohemian Rhapsody. Je to boží film. Ale. Já jsem se asi těšila moc, protože trailer byl úžasnej. V traileru byly všechny vtipné momenty. Trailer stačí, nemusíte chodit do kina ;)
Můj problém je, že jsem moc velká fanynka, takže jsem si všímala, co řekli jinak, než jak to znám z dokumentů, které vtipné historky zkrátili a bezmála obrali o pointu. Hlavně, přestože se asi snažili, aby to celé vyznělo optimisticky (film končí v okamžiku největšího triumfu Queen) nějak na mě z toho padla depka; zatímco paradoxně dokument "These are the days of our lives," který sleduje osud skupiny až do smutného konce, mě pokaždé nabije optimismem a chutí něco dělat.
Ocenila jsem, jak neskutečně si dali záležet, aby všechno vypadalo. Herci se natolik podobali svým originálům, že jsem chvílemi vážně zapomněla, že to nejsou oni. Briana Maye, Rogera Taylora a Johna Deacona za účelem natáčení museli naklonovat. Ale. Rami Malek bezpochyby zaslouží oskara, neboť se mu málem podařilo nemožné. Jenže Freddie Mercury je natolik nenapodobitelný, že i když přesně zkopírujete jeho oblečení, knír, pohyby, hlas, všecičko do poslední manýry, pořád něco chybí. Freddie měl zvláštní charisma. To se nedá zahrát.
Ale musím uznat, že poslední čtvrthodina, která obsahuje téměř nesestříhanou rekonstrukci onoho Live Aid vystoupení z roku 1985, mi udělala radost. Na těch tisících lidí vlnících se v rytmu hudby jako jedna nesmírná bytost je cosi hypnotizujícího a ano, přála jsem si jednou přesně tyhle záběry vidět v lepší kvalitě než zrnitá videa dobových dokumentů.
Mám z toho zkrátka rozporuplný pocity. Byli jste už/chystáte se/posloucháte Queeny/neodradila jsem vás tímhle výlevem? :)
#6378 od lososmaster
02 lis 2018 20:58
Zatím jsem neviděl, do kina se nechystám, ale pokud to budou někdy dávat na filmovym semináři na škole, tak tam určitě půjdu (jenom se mi nechce za to dávat prachy v kině - stejně jako Venom vlastně). A i když Queeny mám rád a poslouchám je, tak o jejich historii zas tolik nevim, takže se klidně nechám přiučit.
#6382 od Tessuna
05 lis 2018 20:45
Lososmastere, pokud se chceš něco přiučit, tak doporučuju spíš ten dokument, co jsem zmínila v předchozím příspěvku (je i na youtube). To je právě můj problém s Bohemian Rhapsody, že spoustu faktů si přizpůsobuje, aby některé věci vyzněly "dramatičtěji" a "cool", ale pravdu to dost výrazně překrucuje. Takže mi trochu dělá starost, že na ten film půjdou tisíce lidí, kteří ho budou brát jako oficiální pravdivou verzi skutečných událostí.

Uvedu jeden příklad (následují spoilery!):

Ve filmu Freddie tuší, že není v pořádku, zajde za doktorem a zjistí, že má AIDS. Načež dá Queeny znovu dohromady, řekne jim, že umírá, a potom všichni vyrazí na to epické vystoupení na Live Aid.

Realita: Freddiemu ten den fakt nebylo dobře. Doktor mu říkal, ať neblbne a vystoupení zruší, že to možná neuzpívá (nevím přesně, co to měl, nachlazení, laryngitidu, prostě bolelo ho v krku). Freddie si nedal říct. Kapela si sice posledních pár let dávala pauzy a jednotliví členové dělali na sólových projektech, ale vždycky se zase sešli a vyrazili na turné. Nikdy se nerozpadli, ani to tak nevypadalo, i když bulvár cosi plkal. Nicméně tohle zvlášť epické vystoupení se vážně povedlo a následovalo to nejvelkolepější turné všech dob. Až když bylo po všem, zašel Freddie k tomu doktorovi. A ještě nějakou dobu to přede všemi tajil.

Já vím, že "AIDS" je nekonečně dramatičtější než "bolení v krku". Ale tak to prostě nebylo...