#1661 od Tessuna
24 úno 2015 21:31
4. série... těžko říct. Nevyrovná se třetí. Je trochu jiná. Tak jako 3., je propojená jedním hlavním tématem, které je zrovna docela temné. Ale to u Torchwoodu není nic neobvyklého. Závěr mi přišel trochu moc... já ani nevím, co, prostě trochu moc. Ale řekla bych, že za to stojí. (To neznělo moc "určitě", co? Mně se do ní taky nechtělo, chvíli jsem to odkládala, ale nakonec jsem ji zhltla skoro v jednom kuse. Protože napínavé to tedy je:) )
#1664 od lososmaster
24 úno 2015 21:51
Dík. Jestli to je napínavé, tak to je super, akorát je škoda, že tam není Owen...
#1687 od Sára
25 úno 2015 15:44
To, že se tam najednou pletou Američani, byl důvod, proč jsem čtvrtou sérii docela oddalovala.
Ale stojí to za to. Trochu mě sice otravují ty skoky z Kalifornie do Walesu a zpátky, ale jinak skvělý. Od prvního dílu jde mráz po zádech a v dalších to není o nic lepší, člověk pomalu neví, o koho se má bát víc.
Owen mi ani moc nechyběl, protože si popravdě nedokážu představit, jak by si scénáristi poradili s živým mrtvým ve světě, kde nikdo...ale kuš, to už by byl spoiler....Tož pěknou hrůznou podívanou přeju... :)
#1692 od Sillia
25 úno 2015 18:50
No, já zrovna nepatřím k těm, kteří to oddalovali, ale úplně nadšená jsem z ní nebyla. Byla napínavá, ne že ne, díly jsem hltala jeden za druhým, ale pokaždé, když se objevila chvíle, kdy to nebyla akce, že více už by jí tam být nemohlo, tak jsem měla chuť celý zbytek dílu a vlastně i celé série a pustit si až poslední díl. Když se na to zpětně dívám, tak ono bych se bez toho ani neobešla, prostě se to musí vidět. Kromě toho, řešení a vlastně základ celého toho problému 4. série je pro mě velmi přitažlivý a ta myšlenka, kterou to na konci odkrývá, se mi moc líbí. Krom toho, problematika ještě o úroveň výše na stejném základu, stejné vědecké teorii, je pak rozvíjena v jednom z dalších seriálů, na které jsem se koukala, a když jsem tam to slůvko slyšela, tak jsem se úplně tetelila blahem.
Ale celkově nejsem moc příznivcem takovéhoto typu story arcu, když tedy mluvím o Torchwoodu, takže 3. ani 4. řada mě nezaujala tak, jak se to povedlo prvním dvěma. Je mi jasné, že kdyby to mělo pokračovat stávající cestou, tak to skončí ještě dřív, ale stejně se mi ten prvopočáteční návrh líbil víc.
#1696 od Angi
25 úno 2015 19:53
První dvě série byly na úrovni hodně slabých akt x, jediné plus bylo, že jde o Whoniverse. Snad nejhorší byl díl s postavami z oživlého filmu.. to už nebyl béčkový odpočinkový seriál, to byl totální naprostý brak, který jsem koukal na několikrát a dokoukal jsem to jen proto, že jsem neměl zrovna ve vlaku stažený neviděný díl.

Ale sto lidí, sto chutí.
#1702 od lososmaster
25 úno 2015 21:40
Ten se mi taky moc nelíbil, asi nejhorší díl z prvních 3. sérií. A ještě se mi nelíbil díl první série Countrycide, to už bylo taky trochu moc.
Naopak díl, který byl podle mě nejlepší, je asi Fragments (2. série) s tím popiskem "o 1,392 smrtí dříve"
#1743 od ESESEL
28 úno 2015 23:58
Countrycide mám náhodou spolu se Cyberwoman z 1. série nejraději. Ze 2. pak Meat, A Day in the Death a Fragments. 3. byla sice lepší než 4., ale tu všeobecnou nevraživost vůči 4. nechápu - sympatická Esther, slizký Oswald... Jen mi ve 3. a 4. chyběli Weevilové. ;)

Jo a jak mohl Owen
Následující text obsahuje spoilery! Zobrazit
mluvit, když nemohl dýchat
??? :D
#1748 od Sára
01 bře 2015 11:18
Copak mluvit...ale jak mohl myslet, když měl mozek bez kyslíku? No, jsou věci mezi nebem a zemí. ...
Mně kupodivu přišel mrtvej sympatičtější než živej - v tomhle stavu jsem si ho proto i vybrala do povídky.
#1797 od Sára
10 bře 2015 20:38
Mám prosbu na fanoušky, kteří se dívali na Torchwood v originále:
Může mi někdo říci, jaký je anglický název pro NOSATCE?
Díky.
#1798 od ESESEL
10 bře 2015 21:28
Sára píše:anglický název pro NOSATCE?

Weevil.