Diskuze o dalších seriálech.
#6679 od Zuzka
05 kvě 2019 15:00
Premiéra Dobrých znamení se blíží - 31.5.2019. Těším se převelice.

Tady jsou dosavadní trailery:
https://www.youtube.com/watch?v=SOKRWpIMmv0

Titulková sekvence:
https://www.youtube.com/watch?v=BsrPO8qslBE

Klip zpívajících satanistek:
https://www.youtube.com/watch?v=Boz7rHYLj6s

Crowleyho (David Tennant) ukolébavka:
https://www.youtube.com/watch?v=6w8wQCZg1z0

PS. V traileru je vidět přistávající vesmírná loď. V knize z ní vystoupili (mimo jiné) i Dalekové. Dočkáme se nějakého Exterminate?
#6696 od lososmaster
31 kvě 2019 07:44
Ačkoliv Gaimana moc nemusím, tak na tohle se asi podívám, až budu mít po zkouškách.
#6699 od Tessuna
02 čer 2019 09:31
Tak dokoukáno. Škoda, že seriál nebyl delší.
Od původního záměru znovu si přečíst knížku jsem upustila, aby mě seriál mohl alespoň něčím překvapit, ale musím říct, že mi to všechno bylo dost povědomé, takže to asi byla poměrně věrná adaptace.
Nejvíc mě potěšila hudba Queen, neb jsem se ani za půl roku od Bohemian rhapsody nezbavila jisté posedlosti touhle kapelou a neposlouchám skoro nic jiného. Takže použít v soundtracku takřka výhradně písničky od Queen mi přišlo geniální a pokaždý jsem jásala. Někdy se mi dokonce zdálo, že i v samotném soundtracku slyším povědomý zvuk kytary Briana Maye, ale tím si nejsem úplně jistá. Pobavilo mě, že na konci při té scéně v parku (těsně předtím, než Aziraphala a Crowleyho odvlečou) i dechovka v pozadí vyhrává "Lazing on a sunday afternoon". A že zazní "I'm in love with my car" jsem čekala několik vteřin předtím, než se ozval první tón. (Teď mě napadá, nebyl v knížce na jejím místě "Ring of fire" od Johnyho Cashe?)
Celkově to bylo dost boží, ačkoli se mi moc nezdály efekty - všechny ty cgi potvůrky jako Kraken a Satan mi připadaly jako něco z 90. let. A sešlo se tam dost herců z DW a Sherlocka. Nemluvě o narážkách... všimla jsem si kravaty se vzorem Doktorovy šály a slova Exterminate, teď se mi nic dalšího nevybavuje, ale určitě toho bylo víc.
#6701 od Zuzka
03 čer 2019 21:28
Zatím jsem viděla první díl a dost jsem si lebedila. Adaptace je to extrémně věrná. Až to zkouknu celé, napíšu víc.
Škoda, že nemám tak zmáknuté ty Queeny :-)
#6708 od Sára
09 čer 2019 17:12
Mně chybí ještě dokoukat finále, ale musím říct, že jsem víc než spokojená. Těšila jsem na Crowleyho v hořícím bentley, a fakt jsem si tu jízdu užila. Queen- boží. Titulky paráda a chytlavá melodie k tomu.
Pokud jde o easter eggs: byl to ten zmíněný vzor na Newtonově kravatě, Brianovo Exterminate, pak taky obrázek Gallifrey (jak Crowley hledal, kam by zmizel ve vesmíru).
SPZetka auta Adamova otce -SID RAT, čili opačně TARDIS.
Pak takové drobnosti,které možná ani easter egg nebyly - Young starší oslovil Crowleyho "doktore", ten zase použil v řeči "fantastic".
Nepočítám herce, kteří hráli v GO a zároveň v DW - Derek Jacobi i Michael Sheen, David Morrisey,Nina Sosanya a další.
Další easter eggs prý měly být v Crowleyho bytě, ale já našla jen Monu Lisu, která by odkazovala na Město smrti, tedy díl z classicu.
Ale budu to muset zkouknout nejmíň ještě jednou, teď jsem se soustředila spíš na děj než na hledání.
mmch - SPZ Crowleyho auta zní NIAT RUC /já při prvním pohledu četla NATRUC, což mě docela pobavilo/. Nevíte někdo, co by to mohlo znamenat? Čteno pozpátku je to curtain - teda záclona nebo závěs...ale souvislost mi jaksi uniká...
#6709 od Sillia
10 čer 2019 14:21
Tak s tímhle si někdo opravdu vyhrál. Zatím mám zkouknuté jenom první dva díly a neskutečně se u toho bavím. Sice nejsem až takový nadšenec Queenů, ale ty písničky tam skvěle sedí. Anděl s démonem jsou taky úžasní a jelikož knížku jsem nečetla, tak co neodhadnu sama, tak nevím a jsem za to ráda a jsem vážně zvědavá, jak to dopadne, pak k tomu třeba řeknu víc:)
#6710 od Sára
10 čer 2019 14:27
Jo,ještě jsem zapomněla na lusknutí prstů, kterým Crowley otevřel dveře knihkupectví ( na úplně nepatrný a ničím nezměřitelný okamžik jsem zadoufala, že za nimi bude vnitřek TARDIS :o ), a pak taky ta ruská ponorka - jakoby připlula přímo z "Cold War". A zatím mě nenapadá nic dalšího...
#6716 od Tessuna
16 čer 2019 19:28
Pak je tu taky celá ta pasáž se Shakespearem - i když větu, že Crowley dává před Hamletem přednost komediím, jsem brala spíš jako narážku na to, že Tennant hrál jak v Hamletovi, tak v Much ado about nothing, spíš než narážku na Shakespeare Code.

Netýká se to přímo seriálu, ale rozečetla jsem knížku (tentokrát v angličtině) a kromě toho, že si všímám, jak je tam místy opravdu všechno slovo od slova jako v seriálu, jsem objevila kousek, který se do seriálu, žel, nevešel - v epizodě 1 je pasáž, kde se A a C opijí a diskutují o velikosti mozku delfínů a jak bude vypadat věčnost potom, co svět skončí. Dovolím si ocitovat příslušný kousek dialogu:

"I mean, d'you know what eternity is? There's this big mountain, see, a mile high, at the end of the universe, and once every thousand years there's this little bird-"
"What little bird?" said Aziraphale suspiciously.
"This little bird I'm talking about. And every thousand years-"
"The same bird every thousand years?"
Crowley hesitated. "Yeah," he said.
"Bloody ancient bird, then."

(následuje debata o tom, jak se ptáček dostane na konec vesmíru, jestli má kosmickou loď, a proč si vlastně brousí ten zobák. Ještě ocituji alespoň pointu:)

"Listen," said Crowley urgently, "the point is that when the bird has worn the mountain down to nothing, right, then - then you still won't have finished watching The Sound of Music."

:lol:
Není to narážka, protože knížka tu byla dávno před Heaven sent, ale zkrátka mě pobavila představa, jak to říká Tennant, a že na rozdíl od verze bratří Grimmů je tahle hora na konci vesmíru a Azirafal správně argumentuje, že by ptáček musel mít hvězdolet.
A tak jsem se při čtení náramně bavila.

Ještě mi (s velkým zpožděním) došlo, proč závěrečná znělka u první epizody zní jinak a jaksi mnohem víc Queenovatě než ostatní - on je to vtip na to, že libovolné CD zapomenuté víc než dva týdny v Crowleyho autě metamorfuje v Queeny. A tohle je zkrátka "Znělka, kterou někdo zapomněl v autě." :lol:
Na tohle jsem zapomněla; že v knížce auto netransformuje hudbu přímo v Queeny, ale jsou tam ještě slyšet ozvěny původní nahrávky, takže je to něco mezi. Škoda, že se o tohle v seriálu nepokusili, i když chápu, že by s tím byla spousta práce. Ale vážně jsem doufala, že uslyším "Čajkovského Another One Bites the Dust" apod. (Naštěstí jsem nedávno objevila na Youtube Bohemian Rhapsody zpívanou ve stylech 42 různých kapel, takže mám jakousi představu, jak to mohlo vypadat...) :)