Co bylo, je či bude v kinech nebo v televizi. Co by si ostatní neměli nechat ujít.
#6676 od Sillia
02 kvě 2019 19:17
Tak už jsem byla taky a odcházela jsem naprosto spokojená, vlastně víc než spokojená. Bylo to pěkné zakončení s epickými momenty, které byly ve finále takových rozměrů naprosto perfektní, dalo se u toho dobře zasmát a ani mi pak nepřišlo, že to bylo tak dlouhé. Za mě supr film :)
#6677 od Tessuna
05 kvě 2019 09:59
Nevím, asi z toho nejsem tak nadšená jako všichni ostatní. (následují jen mírné spoilery) Je mi jasné, že když se do jednoho filmu pokusili nacpat tohle všechno - všechny ty postavy - nemohlo to dopadnout jinak než jako pověstný dort pejska a kočičky, ale s tím bych se ještě smířila.
Úplně bych nepoužila termín "moffatovina", protože i když o těch si taky někdy myslím své, moffatoviny fungujou jako dokonalé stroje, kde všechna ozubená kolečka perfektně zapadnou do sebe (leckdy na úkor vnitřní logiky postav). Z tohohle mišmaše mám ale dojem, že někdo vysypal na stůl pár ozubených koleček, nějaký kostičky lega a možná i malýho plyšáka a pokouší se nás přesvědčit, že to jsou funkční švýcarský hodinky.
Hlavně mě dojalo, jak se nás v jedné části filmu pokoušejí přesvědčit, že všechny ostatní filmy s motivem cestování časem to mají špatně, aby nám vzápětí předhodili časovou smyčku, která nedává smysl! Nebo jsem ji možná jen nepochopila. A to ani nechci začít přemýšlet nad tisícem možných tragických důsledků toho, že se polovina populace Země (neřkuli vesmíru) posunula o pět let v čase. Jako, fajn, všichni živí, a trochu doufám, že si magická rukavice nějak poradila i s tím, že lidi, kteří původně zmizeli z letadel a lodí atd. nezhmotnila ve vzduchu; ale zkuste si představit ty rodiny, školy, zaměstnání...
Takže ano, bylo to epesně epické a od takhle monstrózního filmu jsem asi neměla očekávat vnitřní logiku; nicméně si ten příběh nedokážu srovnat v hlavě jako něco, co má hlavu a patu, a to mi brání patřičně si ho vychutnat.
#6678 od Zuzka
05 kvě 2019 14:49
Pokud si uvědomuju, tak pravidla toho jejich konkrétního cestování časem se vůbec nepokusili vysvětlit. Takže například teď netuším, zda si Loki, který zmizel s teseraktem, vytvořil svůj nový alternativní vesmír. Protože z toho jejich přece v daném momentě zmizet nemohl, to by se rozsypalo mnohem více věcí.
Takže v tomto filmu beru cestování v čase jako příjemnou možnost vrátit se nostagicky k některým situacím a postavám a nad důsledky jsem si zakázala přemýšlet.
Návrat všech po pěti letech mi přijde poměrně zajímavý - lepší než kompletní restart, kde by se naopak posledních pět let smazalo a nic by se jakože nestalo. Svět zvládl jednu obrovskou pecku a teď dostal druhou. Stejně Thanosova akce měla v důsledku obrovské ztráty na životech (kvanta lidí určitě zemřelo v nepřímém důsledku prvního lusknutí a ti se už nevrátili).
Infinity war bude z této dvojice filmů rozhodně má oblíbenější, ale celkově oba filmy považuju velmi povedený počin.
#6683 od ESESEL
09 kvě 2019 03:04
Tessuna píše:Nevím, asi z toho nejsem tak nadšená jako všichni ostatní. (následují jen mírné spoilery) Je mi jasné, že když se do jednoho filmu pokusili nacpat tohle všechno - všechny ty postavy - nemohlo to dopadnout jinak než jako pověstný dort pejska a kočičky, ale s tím bych se ještě smířila.
Úplně bych nepoužila termín "moffatovina", protože i když o těch si taky někdy myslím své, moffatoviny fungujou jako dokonalé stroje, kde všechna ozubená kolečka perfektně zapadnou do sebe (leckdy na úkor vnitřní logiky postav). Z tohohle mišmaše mám ale dojem, že někdo vysypal na stůl pár ozubených koleček, nějaký kostičky lega a možná i malýho plyšáka a pokouší se nás přesvědčit, že to jsou funkční švýcarský hodinky.
Hlavně mě dojalo, jak se nás v jedné části filmu pokoušejí přesvědčit, že všechny ostatní filmy s motivem cestování časem to mají špatně, aby nám vzápětí předhodili časovou smyčku, která nedává smysl! Nebo jsem ji možná jen nepochopila. A to ani nechci začít přemýšlet nad tisícem možných tragických důsledků toho, že se polovina populace Země (neřkuli vesmíru) posunula o pět let v čase. Jako, fajn, všichni živí, a trochu doufám, že si magická rukavice nějak poradila i s tím, že lidi, kteří původně zmizeli z letadel a lodí atd. nezhmotnila ve vzduchu; ale zkuste si představit ty rodiny, školy, zaměstnání...
Takže ano, bylo to epesně epické a od takhle monstrózního filmu jsem asi neměla očekávat vnitřní logiku; nicméně si ten příběh nedokážu srovnat v hlavě jako něco, co má hlavu a patu, a to mi brání patřičně si ho vychutnat.

Chce to vidět víckrát. ;) Jestli myslíš toho "dědka na lavičce", taky mi to nejdřív přišlo, jako že použili jiný způsob cestování časem, než do té doby používali, ale není to tak. Jejich způsob cestování časem prostě vytvoří novou alternativní realitu, a vzhledem k tomu, že ho lze využít i k cestování mezi realitami, jsou schopni vrátit se pak do své. Nežil tedy v naší realitě, nýbrž v té, kterou vytvořil svým návratem, a do naší se vrátil ve stáří, asi aby předal štít, který šlohnul v sebou vytvořené realitě (když odcházel, tak ho neměl - vlastně ani nemohl, tady se rozbil).

Tady video by mohlo pomoci:
https://youtu.be/0ca4miMMaCE
#6684 od ESESEL
09 kvě 2019 03:11
Zuzka píše:Pokud si uvědomuju, tak pravidla toho jejich konkrétního cestování časem se vůbec nepokusili vysvětlit. Takže například teď netuším, zda si Loki, který zmizel s teseraktem, vytvořil svůj nový alternativní vesmír. Protože z toho jejich přece v daném momentě zmizet nemohl, to by se rozsypalo mnohem více věcí.

Loki dále žije v tom vesmíru, který vytvořili svým přicestováním, tedy ve vesmíru, kde měl Tony infarkt a Thor ho resuscitoval - což se v našem nestalo. ;)
#6685 od Tessuna
11 kvě 2019 14:15
Dědu na lavičce jsem nemyslela, i když mi to taky nedávalo smysl, ale v tu chvíli už jsem byla tak daleko za hranicí "nic z toho nedává smysl," že jsem to už ani neřešila.
Vidět víckrát - já snad ani nechci.
(následují spoilery)
A problém jsem měla s Thanosem, který přicestoval do budoucnosti, aby jim zabránil zvrátit účinky "lusknutí," ke kterýmu ale v jeho původním čase ještě nedošlo, takže když se nechal zabít, vlastně nikdy nesesbíral infinity stones, nikdy nelusknul, nebylo tím pádem potřeba s tím nic dělat... prostě paradox.
Chápu, že v příbězích o cestování časem jsou dva základní principy: ten z DW, kde "time can be rewritten" a cestuje se pořád po té stejné linii, která se tím pádem neustále mění a přepisuje a jsou možné i všelijaké paradoxy - a ten, kde má každá cesta časem za následek rozštěpení vesmíru na dvě alternativní reality (které už ale nejdou spojit). Jestli se nás Endgame pokouší přesvědčit, že to je tenhle případ, tak s tím mám další spoustu problémů, ale na to už bych potřebovala velkou tabuli a spoustu křídy. Zkráceně: jestli je to takhle, znamená to, že Avengers nezachránili svoji původní realitu, jen vytvořili její dvojče, což znamená, že pořád existuje "původní" vesmír, který je post-Snap a poloviční, a teď z něj navíc zdrhli všichni hrdinové. To mi nepřijde moc jako happy-end.

Pokud jde o Lokiho, to jsem (bohužel) pochopila tak, že zdrhnul, ale někdy (nejspíš v závěru toho plánovaného seriálu) se ho podaří chytit a vrátit zpátky do stejného místa a času, aby mohl pokračovat ve své dějové linii - která končí v Infinity war. Což znamená seriál o Lokim, který ještě neprošel vším tím vývojem charakteru. Což je smutný.
#6686 od Zuzka
12 kvě 2019 21:06
To Esesel: Dík, to by mohlo být.

Nebavili se tam (Hulk s tou čarodějkou na střeše) o tom, že ty rozštěpené reality jsou zase nějak schopni spojit? Nebo aspoň některé z nich? A pokud se při návratu z minulosti vrací do své reality, pak zachránili tu svou. A v těch alternativních, pokud nějaké zůstaly (jakože zřejmě ano), nemusel Thanos vůbec lusknout.

Ale je příjemnější o tom vůbec nepřemýšlet a užívat si, co vidí na plátně člověk tady a teď:-)

Loki měl v sobě vždycky něco dobrého a hodně potměšilého. Stejně jako jeho mytologický předobraz. A v průběhu filmů to jen kolísalo na jednu či druhou stranu. Jakýkoliv seriál na téma Loki si představuju s Lokim šarmatním podvodníkem, jehož ambiciózní plány ne vždy klapnou a v němž je možná uvnitř víc dobrého, než by sám čekal.
#6694 od Ironside11
30 kvě 2019 16:11
Pokud mohu doporučit nějaký film, tak za mne rozhodnopádně Watchmen. Naprosto fantastický film, ač superhrdinský, nepodobá se snad žádnému jinému filmu z tohoto žánru
#6702 od Zuzka
03 čer 2019 21:35
Po zhlédnutí filmu Watchmen mi to nedalo, když všichni opěvovali komiksovou předlohu, a musela jsem si ten komiks přečíst. No a jo, obojí je hodně zajímavý počin. Komiks je asi kousek lepší, protože tam má člověk čas se zastavit nad různými úryvky a články a také ocenit občasné grafické dělení stránek, kde některé děje zrcadlí jiné (aspoň mám pocit, že něco takového se mi tam líbilo).