Sekce určená k debatám o již odvysílaných epizodách.
#6379 od lososmaster
04 lis 2018 23:06
Dneska jsme měli na programu pěknou studiovou "base under siege" epizodu.

Upřímně, u předchozích čtyř epizod jsem své poznatky psal do hodiny od konce sledování dílu, dnešek tomu není výjimkou, a předtím jsem měl už tehdy jasno, co je s tou epizodou špatně a o čem budu teda psát. Avšak teď mě žádné velké nesrovnalosti, nesmysly či problémy nenapadají. Asi to znamená, že je tahle epizoda dobrá. Taky jsem si její sledování patřičně užil.

Oukej, jedna věc, která je trošku "out of character" pro Doktora je, když dá Yaz vybrat náhodný číslo od (snad) jedný do sta. Co kdyby si vybrala nějaké malé číslo? Jako normálně Doktor není takhle careless.
Zbytek výčtu "horších" věcí (ale to jsou fakt maličkosti a nejspíš nebudou ovlivňovat celkové hodnocení): trošku toporné herecké schopnosti toho herce, co hrál hlavního medika (jak zemřel hned na začátku), protože jako postava s nejvyšší hodností na lodi by měl být ráznější - když na začátku vlastně nechá Doktora dělat co chce (což sice bylo ve scénáři, ale myslim si, že když se proti tomu bránil, tak to mělo být ráznější, ale vypadalo to, že ho Doktor úplně ignoroval a on se motal až za společníkama).
Doktor říká I am sorry častěji než Tennant v téhle epizodě, taky společníci jsou hodně v pozadí, celý díl je jenom o Doktorovi, co běhá po chodbě. Na začátku, jak tam bouchla ta mina, tak se tvářili, že měli všichni těžká zranění a málem to nepřežili a pak kromě toho, kdy se Doktor drží za břicho se na to zapomene. Naprosté nevyužití toho, že tam je android na palubě (aspoň myslím). Jestli jsem to pochopil dobře, tak Doktor je v tom 67. století dobře známá postava, ale kromě toho, že se to zmínilo, tak se na tom už nestavělo (jako třeba někdo je fanoušek a tak...). Taky když Doktor cestuje v čase a zná tu postavu tý generálky, která je slavná, tak by asi měl vědět, jakou má nemoc a hlavně kdy zemře.
A naposledy, fakt by mě zajímalo, jak se vyvinula ta civilizace, ze které byl ten kluk, co měl dítě. Protože jestli jsem to dobře pochopil, tak ten porod probíhal chirurgickou operací a to je pro muže standardní postup, tudíž se to muselo geneticky vyvinout aby muž měl potomky až potom, co měli technologii na to to dítě vyndat. Navíc snad prý všichni muži měli děti mužského pohlaví a ženy ženského. Prosím napište někdo studii o tom, jak to funguje. :D

Pozitiva - moc pěkná epizoda, to je největší pozitivum ze všech. Zajímavá hudba, teď jsem si jí konečně všimnul. Doktor byl donucen nepoužívat šroubovák - škoda, že to nebylo delší dobu. Super postavy, jenom se úplně nevyužily, když to bylo jenom o Doktorovi. Graham krade každou scénu ve který je. I to drama o Ryanově rodině a debata o sociálních problémech společnosti ohledně rodičovství (teda úplně jsem nerozuměl tomu, jestli je Ryan ve věku jako ten kluk a není připraven na to mít dítě, nebo jestli Ryanův otec měl Ryana ve věku jako ten kluk) byly velmi zajímavé (asi hlavně proto, že jsem v podobném věku). Taky bylo super, jak Doktor dělal výčet čeho všeho je doktorem a mám pocit, že zaznělo i lego :D.

Overall, super epizoda, ještě pořád mě nenapadla nějaká velká nesrovnalost během psaní. Já obecně mám rád "base under siege" epizody, obvykle jsou v mém žebříčku oblíbených epizod na vysokém místě (nejen v DW) (ono se tam toho taky nedá tolik zkazit). Tahle není výjimkou. Očividně typ epizody, který Chibnallovi jde, protože se mi líbilo i 42. Celkové hodnocení bude 9/10 (deset nedám, protože co kdyby byla ještě lepší epizoda a jak jsem zmiňoval, tak tohle nebylo úplně těžké nezkazit)
#6381 od Tessuna
05 lis 2018 19:58
Je důvod, proč jsou epizody "base under siege" celkem spolehlivé. Jednoduchostí prostředí - omezený prostor, počet postav, většinou i časové rozpětí - představují víceméně dokonalý ideál starého řeckého dramatu. Jako jídlo, které můžete obměňovat na nekonečno způsobů; řekněme těstoviny. Můžete do nich naházet, co zrovna najdete v lednici (alespoň já to tak dělám) a je z nich večeře. A tohle bylo slušné jídlo se všemi správnými ingrediencemi.

Už jsem četla názory, že je to nejlepší epizoda téhle série, i názory, že je nejslabší. Mně se spíš líbila, ale ne nějak výrazně víc nebo míň než ostatní. Vlastně mi zatím jedenáctá série připadá hodně vyrovnaná: žádná velká překvapení, žádné velké průšvihy. Ne že by se mi stýskalo po moffatovinách, ale docela by mi bodlo nějaké větší překvápko. Dobrý nápad. Originální emzák. (Na tvora, který žije ve vakuu a žere bomby, mi Nibbler, pardon Space Lichožrout, pardon Pting připadal trochu moc... normální.)
#6383 od Zuzka
05 lis 2018 22:36
To bylo takové roztomile pitomoučké!
Nebýt designu, tak bych čekala, že místo Třináctky odněkud vyběhne Čtverka nebo Pětka. Ta příšerka jakoby vypadla ze sedmdesátých-osmdesátých let.
Všechny postavy sice něco řešily, ale bylo mi to vesměs jedno, jen jsem si všimla stejně jako lososmaster, že ten hlavní doktor neumí moc hrát.
No ale co - bylo tam dost vtipů a absurdních situací. Zneškodňování (druhé) bomby a současně probíhající porod byly lahůdkové. To se prostě v mnoha seriálech nevidí. Ultra DW :-)

Ale jinak si nemyslím, že bych měla náladu pustit si to znovu.
Nicméně Graham ruleeez! Já toho chlapa miluju :-)
#6384 od Citron
06 lis 2018 21:55
Mě nějak přišlo, že se jim tu nedařilo příliš ukočírovat ty postavy. Bylo to takové,že načali kde co, ale v zásadě se nedokázali pustit do ničeho pořádně. Na tenhle díl jsme se i těšil, ale vlastně je to strašné zklamání. Ten potenciál byl podle mého nesrovnatelně vyšší než výsledek, který byl zase takový tuctový. Pro mě zatím takové hlavní téma téhle série.
Ale Jodie stále baví. S ní jsem nanejvýš spokojený. Příště nás zase čeká nějaký trpká událost z historie, tak jsem zvědav, jaké to bude.
#6385 od Sillia
07 lis 2018 01:30
A zase hned ob epizodu se mi tvůrci celkem trefili do vkusu, pro zasazení do budoucnosti a hlavně do vesmíru kamsi mimo Zemi mám slabost a asi mi to trochu zastírá úsudek o epizodách. Doktorka pobíhající po lodi a snažící se všechny zachránit má svoje kouzlo. To, jak jí vlastně ani hlavní medik neodporoval, bylo celkem divné, ale zdaleka ne tolik jako rodící chlap. WTF?! Na emoce se to snažilo hrát hezky, ale... no lososmaster to rozebral dobře, takže do toho víc rýpat nebudu. Ani mi moc nevadilo, že společníci byli tentokrát tak nějak odsunuti na druhou kolej, Ryan ani Yaz mě zatím moc nezaujali, takže pak to mezi nimi táhne Graham, ale u toho by zase nedávalo smysl, aby udýchal všechno tohle běhání. I tak jsem ale s epizodou celkem spokojená, zatím to byla jedna z těch lepších a uvidíme, co bude příští týden.
#6386 od mars6
11 lis 2018 10:03
Bohužel zklamání. Když by někdo přišel k takovému seriálu, jaký je dnes, nic ho k němu nepřipoutá, aby ho sledoval. Diblík z Futuramy včetně velikosti i žravosti to zachránit nemůže...
#6392 od naheCZ
12 lis 2018 20:25
Epizoda mě nijak zvlášť nezaujala, docela dost jsem se u ní nudil, což se mi často nestává, přitom prvních 10, 15 minut to vypadalo dost solidně. Možná se podívám ještě jednou, třeba jsem jen byl ve špatném rozpoložení. Momentálně však nemůžu dát více jak 5/10.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků