Diskuze a spekulace o dosud neodvysílaných dílech.
#5658 od Tessuna
31 črc 2017 10:03
Angi: Tak to je vážně nefér. Na druhou stranu kolem toho nadělali takový poprask, že jsem si byla jistá, že až do Vánoc to nedáš. Vůbec vidět regeneraci a nemít páru, kdo to bude, by bylo super - mně se to povedlo jen u 9./10., a byl to úžasnej pocit, ale bojím se, že už se mi ho nikdy nepodaří zažít.
Mně ta série zase tak slabá nepřišla.
Nevím, jestli se kapitán Jack počítá jako společník, ale každopádně máš pravdu a to slovo, které hledáš (nebo možná nehledáš, neb ta metafora je barvitější) je pansexuál.
Re: helpline - vždyť je to vtip, neber ho tak vážně.
Re: oblečení - A ty se nám divíš, když po dvanácti inkarnacích bude konečně šance cosplayovat Doktora a neoblíkat se jako chlap?
#5659 od Angi
31 črc 2017 12:40
Na to poslední re bych si nevsadil.
#5660 od Zuzka
31 črc 2017 13:24
K tomu poslednímu --- klidně se oblékat jako chlap, ale celkově vypadat jako žena --- prostě je kapku divné, když má holka na sobě doktorovský kostým. Takto ať to bude ženské nebo mužské oblečení, prostě bude víc v pořádku, že to máš na sobě a jsi žena.

No a ještě jsem přemýšlela o společnících. Kdybych je měla vymýšlet já, tak bych vybrala sourozence - kluka a holku. Vylučovací metodou - jedna společnice asi není dobrá volba - úplně bez mužského prvku by to bylo o ničem. Jeden společník - pak by museli hodně řešit vyváženost a jak ho stylizovat - bude přebírat fyzickou roli bodyguarda? Stereotyp!!! Bude femininní, naivní? Nechá se vést Doktorkou? Karikatura!!! Určitě jde vymyslet i něco mezi, rovnocenné partnerství - pak to zase svádí k nějaké romanci a tomu se asi zezačátku taky budou chtít vyhnout.

Dvojice společníků mi tedy přijde nejlepší. Manželský pár už jsme měli, tak proč ne sourozence. Tak okolo 18-19 let (je to show pro mladé), tady může být Doktorka mentorem, i když je žena a nevypadá to divně. Tak nějak mi to sedí.
#5662 od Sillia
31 črc 2017 20:18
Tím, že je to taková změna, tak je tady spousta aspektů, kterých se více či méně obávám. Všechny tyhle aspekty přeci tvoří celek, nějakou imige nové Doktorky, a to mi dělá starosti.
Není to jenom to oblečení, je to spousta dalších věcí, ale zrovna kostým je jedna z těch věcí, které si člověk ihned všimne a nejrychleji ovlivňuje, jak budou diváci tuto postavu vnímat. Doktor měl vždycky něco ikonického, takže asi sotva si budou moci říct "No tak je to ženská, ta to může měnit z epizody na epizodu," to by se asi nesetkalo zrovna s vřelým přivítáním, takže stejně tak budou muset vyvážit to, že je to teď žena s tím, aby stále vypadala jako Doktor, nesla na sobě ten doktorský švih.
A pak jsou tady další vizuální prvky, které jsou schopny tohle vnímání charakteru ovlivnit. To je třeba právě interiér TARDIS. Jestli ho budou chtít změnit, budou muset být sakra opatrní, protože na každé změně bude někdo něco hledat a určitě se najdou experti, kteří za vším budou hledat právě změnu pohlaví.
To se vztahuje i na sonický šroubovák, u kterého doufám, že zůstane jako sonický šroubovák. Když si vzpomenu na The Sarah Jane Adventures, tak tam Sarah Jane měla sonickou rtěnku. Prosím, to ne. Nejradši bych jí nechala současný design, stejně jsme ho tolik neviděli.
S vizuálními efekty se váže i audio. I tohle podbarvení scén hraje roli při vnímání postavy a Doktor je ikonický a Doktorka bude taky a to, jak ji doprovodí hudba, taky dokáže udělat dost. I když třeba jen málo oproti právě vizuálu a dalším lidem kolem ní.
Tím se dostávám ke společníkovi/společnici/společníkům. Protože jestli je něco, co nám toho o tom a tom Doktorovi řekne ještě víc než vizuál, tak jsou to právě jeho přátelé a jeho vztah k nim. Zuzka to vystihla skvěle, je tam spousta věcí, kolem kterých se jim snad podaří prokličkovat. A když už načala možnost dvojice společníků, tak jako další možnost bych mohla vidět i stejně náhodně potkané dva lidi, kteří spolu nemají moc společného, jenom se nachomýtli. I když to zase smrdí nějakou romantikou.
Je tam toho prostě moc, z čeho by se mohla vyklubat katastrofa a proto mám obavy z každého pidi detailu.

Edit: A co mě tak napadá, jak dál by z toho ještě mohla být katastrofa, je, že budou až moc politicky/genderově/... korektní a udělají z toho těžko pospojitelnou patlaninu. Ale to už je snad jenom ta nejhorší možná alternativa. Jestli někdo přijde ještě s horší, ráda si to přečtu.
Naposledy upravil Sillia dne 31 črc 2017 21:26, celkově upraveno 1
#5663 od Lonelydreamer
31 črc 2017 21:06
Jojo, co se týče společníků, mě by se též líbila dvojice. Už mě napadlo že by byla fajn dvojka na sobě nezávislých společníků náhodně sesbíraných z různých koutů časoprostoru, jako byli Jamie a Zoe. Ale návrhy se sourozenci se mi taky líbí. Je pravda, že první případ má tu nevýhodu, že by nejdřív musela cestovat nějakou dobu jenom s jedním, než by nabrala druhého.

Jinak jsem koukala jsem jak vypadají holky v kostýmech Doktora (Doktorů) a tedy... nikdy jsem nebyla na žádném conu, ale tak na 80% fotek, co mi vylezlo, to měli dost upravené, aby to žensky vypadalo. Ale chápu, že to se taky každému líbit nemusí. :)
#5674 od Zuzka
09 srp 2017 19:54
Dneska byl casting Jodie Whittaker zmíněný na iDnes u článku o Jamesi Bondovi.
Myslím, že Angi neměl nejmenší šanci vydržet až do Vánoc:-)

Ale stejně tady měli slušnou šanci jak všechny opravdu překvapit. Když byl ve 12. díle ten začátek regenerace, tak mohli popřemýšlet a dát tam rovnou regeneraci celou - a Vánoční speciál by byl retrospektivní. No a co - stejně všichni ví, že bude o regeneraci a jak skončí.
Představte si konec finále, kde by Peter Capaldi fakt zregeneroval. A šok, jak by vykoukla Jodie. Nikdo by tomu nevěřil:-D
#5680 od lososmaster
13 srp 2017 19:03
Ona ta regenerace začala už v jedenáctém díle...
#5681 od Zuzka
13 srp 2017 19:27
V jedenáctém jsme viděli kouek, ve dvanáctém bychom mohli vidět začátek a konec a Vánoční speciál by byl o tom mezi:-)
#5783 od lososmaster
09 lis 2017 18:24
To chci vidět, co na tohle řekne módní policie :D