Sekce určená k debatám o již odvysílaných epizodách.
#5157 od Citron
07 kvě 2017 11:45
No, nemít to jako hostující hvězdu Davida Sucheta, tak je ten díl tak poloviční, ale jako špatná epizoda to nebylo. Trochu mi sice přišlo, že některé části příběhu byly docela odfláklé, ale ta příjemná "obyčejnost" těch příběhů v této sérii stále tak nějak funguje a je to prostě po té minulé řadě krásná změna. A musím strašně pochválit tu "dřevěnou" masku. Vypadala hodně děsivě. Celkově hodně příjemný díl.
#5158 od Sára
07 kvě 2017 16:18
Já jsem rovněž spokojená. David Suchet byl výborný ( a jako příjemný bonus bylo zjištění, že má stejně působivý hlas jako jeho dabér v Poirotovi Jaromír Meduna).
Prima byl i Harry, vnuk Harryho Sullivena z classicu, docela bych si ho dokázala představit jako Doktorova společníka.
Drobnou výhradu mám ke zprofanové scénáristické berličce - že všecky hororové nebo podivné věci se odehrávají zásadně za noční bouře.
Líbilo se mi, jak Bill vytyčovala hranice a vystrkovala Doktora ze svého území, naštěstí pro ni se nedal.
I přes dojemnou závěrečnou scénu matky se synem mi ale jako nejsilnější moment přišel úplný závěr - Doktor vstupující do trezoru. Klavír, mexické jídlo - mozek se mi rozjel na plné obrátky, kohože by to mohlo připomínat, a prakticky jsem v tu chvíli zapomněla na právě zhlédnutý příběh. To napětí kolem trezoru je fajn, ale tady fakt udělalo epizodě Knock,knock medvědí službu, protože ji prakticky přebilo (aspoň u mně teda, vy ostatní to máte možná jinak).
Jediné, co se mi nelíbilo, byly ty tzv. dryády. Člověk odkojený antickou mytologií ( a Tessuninýma povídkama), si pod tím jménem rozhodně nepředstaví šváby se světýlky na tykadlech.
A ještě drobnost - Pavel vrostlý do stěny mi silně připomněl mnicha Marcuse, jež se stal součástí dubového sudu v mé povídce Poslední svého druhu. A řeknu vám - docela mě šokovalo vidět to takhle zvizualizované... :o

Edit: Ještě se vracím. Použití TARDIS jako stěhováku pár krabic mi přišlo jako...no, nedůstojně primitivní.
#5159 od lososmaster
07 kvě 2017 18:28
Tak zatím asi nejlepší díl série. Suchet byl super. Trochu mí to připomnělo nějaké díly SJA, ale tenhle byl mnohem lepší. (jo a bylo vážně vtipný jak dvě noci za sebou byla ta průtrž mračen a mezitím jeden slunečný den). Doktorovy hlášky byly on point.
Na druhou stranu mi vadilo, jak Bill poučovala Doktora (nevadí mi, když Doktor občas nemá pravdu, ale aby ho Bill takhle promptně opravovala? A navíc i mně bylo od začátku jasný, že Suchet je normální člověk, tak jaktože to Doktorovi nedošlo in the first place). Dál celej koncept těch švábů byl hrozně divnej. Mohli si odpustit udělání dřevěné vizualizace ÚPLNĚ stejně jako v Doctor Widow Wardrobe.
Na trezor se těším, akorát mi přijde, že vztah Doktor-věc v trezoru začíná vypadat jako vztah Sherlock-Moriarty či Sherlock -Euros, takže tam asi opravdu bude Master/Missy.
#5160 od Alexis
07 kvě 2017 19:34
Co je v trezoru? Pořád se sázím, že Master (ať už jako ženská nebo mužskej). Ale ta zásadnější otázka, proč je hergot v trezoru Master/Missy/Včelka Mája/kdokoliv, a proč trezor je umístěný na Zemi a proč ho Doktor hlídá/stráží, ta mě po včerejší epozidě přestala zajímat. Respektive se bojím odpovědi, protože to bude zase nějaké vysvětlení ve smyslu: A lhal B, že slíbil C, že bude hlídat D, zatímco D přesvědčilo B, že je na místě X, přičemž na místě X nebylo D, ale G, a G tam bylo proto, že mu to příkázal A, neboť A má plány s C, které C pochopitelně předvídalo a proto chytře zaměnilo G za skutečné D, aby zmátl A a nakonec vlastně vůbec o nic nepůjde, protože proroctví jsou falešná, všichni všechno předstírají a vůbec nikomu z celé té bandy se nedá věřit ani jeho vlastní jméno:-)

Na začátku nám bylo předkládáno, že v trezoru je něco nebezpečného, z čeho má i Doktor strach, co je tak děsívé, že by dokonce ani Doktor neměl cestovat po vesmíru, sedět na zadku a hlídat trezor. No a Doktor tuhle zodpovědnost evidentně příjal, dokonce to někomu slíbil! Ale co nevidíme, najedou se Doktor s tím trezorníkem vydává na večeři!
Takže - zase lež? A dokonce ústy Doktora! A důvod? No přece aby ti pitomečkové s blešími mozky (to jako my, fanoušci), měli o čem přemýšlet a psát na diskuzích... Vyhodíme několik tajemných a silně znějících prohlášeních, oni z toho budou na větvi - a řešení už nějak odflákneme. A že to pak nebude dávat smysl? Vždyť se na to lidi dívaj, protože je to Doktor Who, ne? Chtějí cool scény a silné, exaltované monology hlavního hrdiny! A jestli jim to nestačí, stačí zmínit jméno některé z postav klasické série, nebo opakovat osvědčené ikonické momenty.
#5162 od Zuzka
07 kvě 2017 21:49
Hezká běžná epizoda. Ničím mě neurazila ani extra nenadchla. Ale asi lepší než podobně strašidelné Hide. Suchet byl vynikající. Dryády mi samozřejmě taky hned připomněly Tessuniny povídky. A nedošlo na to, ale pořád jsem se v duchu chechtala - všude v domě je dřevo a sonik na dřevo nefunguje :-)
Stěhovací scény byly srandovní. Pokud nemá Doktor k použití TARDIS k takovému účelu výhrady, tak proč bychom měli my? Moc cestování si s ní za posledních 70 let neužil, tak ať si zablbne.

V tom trezoru asi nakonec fakt bude Missy. Jak jsem psala, že by jí to určitě neudělal, tak ta jeho omluva, že on sám je na Zemi uvězněný, k tomu dost pasuje. No a to, že ten v trezoru reagoval až na zmínku, že 6 lidí bylo snědeno, to na ni taky sedí. Předpokládám, že příště nebo nejpozději v šestém díle se to konečně dozvíme.
#5164 od Sára
07 kvě 2017 22:28
No, mě právě dost překvapuje, že k tomu stěhování neměl Doktor výhrady, tipla bych si, že se možná i sám nabídnul - kdyby to byl Jedenáctý, nedivím se, ten dělal i větší koniny, ale Dvanáctka ? Stárne asi... A taky se mi prostě nějak nechce věřit, že by na ni fakt nechal 70 let padat prach ve své pracovně. 70 let a nic? Za celou tu dobu žádnej vetřelec, před kterým by bylo třeba zachránit Zemi? (kromě toho v trezoru, ale ten se nepočítá). Pak přišla Bill a roztrhl se s nima pytel...Nějakej kousek mi do té skládačky pořád chybí...
#5165 od Kave
07 kvě 2017 23:48
Epizoda dobrá a aspoň pro mě působivá - skřípající dům mi, jakkoli je to klišé, zcela spolehlivě nahání hrůzu, i kdyby se v něm neztráceli lidi, ale třeba propisky. Jenom mě zklamali brouci, čekala jsem nějaké zajímavější bytosti.

Všechno to ukazuje na Mastera, ale já si pořád myslím, že je to falešná stopa, no série falešných stop, ale zase mě nic jinýho nenapadá, takže Master zůstává nejlepší pracovní hypotéza.
#5168 od Tessuna
08 kvě 2017 09:52
Asi si dokážete představit, že ve chvíli, kdy Doktor řekl "Dryády,"jsem se rozsvítila jak vánoční stromek. A že jsem měla takovou tu zvláštní směsku pocitů, ve které je všechno od naštvání až po absolutní blaženost, když se ukázalo, že dryády nejsou humanoidní bytosti. To je skoro, jako kdyby mi kradli nápady!
Ale pak to přebila všechna ta klišé, skřípějící dům-bouřka-banda studentů, jak z lacinýho hororu, a to bych snad ještě nějak přešla, ale nejvíc ze všeho mi vadilo, že to dohromady nedává moc smysl. Co chtěli brou-dryády? Bez vysvětlení tohohle se příběh při bližším pohledu sype jako domeček z karet, protože jediná odpověď je samozřejmě "chtěli posunout zápletku co možná nejefektnějším způsobem." Jsou dvě věci, ke kterým mám opravdový odpor: rojící se hmyzáci a nedotažená zápletka. Navíc, kdyby Ofélie a Poirot byly normální lidské bytosti, co spolu občas mluví, tak se celá ta věc musela dávno provalit. Tomu říkám plýtvání vynikajícími herci, a to tak kolosální, že je mi z toho skoro do pláče. A takhle bych se v tom mohla rýpat ještě chvíli, ale hádám, že už tušíte, jaký mám na epizodu názor, tak toho nechám...

Pokud jde o trezor, chvilku jsem si v hlavě přehazovala sem a tam nápad: všechno ukazuje na to, že je tam Master - tudíž to nemůže být Master a Moffat jen trollí - ale co když Moffat dvojnásobně trollí a fakt je tam Master - a co když... a tak pořád dokola.
Ale zdá se mi, že se nás v téhle sérii snaží div ne umlátit motivy rodiny, a mám neblahé tušení, že v tom trezoru je nějaký Doktorův příbuzný. Napadlo mě: Doktor a River spolu žili nějakou dobu, co když mají dítě? Anebo že by to byla Jenny, Doktorova dcera? Anebo nějaký rodinný příslušník, o kterém jsme ještě neslyšeli, matka - teta - bratranec... Není pochyb, že je to někdo zlý. Někdo, kdo musí být zavřený, protože by jinak ubližoval, ale zároveň někdo, za koho se Doktor cítí být zodpovědný - natolik, že zůstane na Zemi takhle hrozně dlouho. Hmm, to nám to moc nezužuje.
Paralela se Sherlockem - Euros je rozhodně znepokojující.
Mimochodem, v minulých týdnech jsem v knížkách dvakrát za sebou narazila na mýtickou bytost, která v noci klepe na dveře, takže podle názvu jsem čekala, že tahle potvůrka číhá i tady. A jsem docela zklamaná, že to tak nebylo.