#2922 od Tessuna
21 říj 2015 11:51
Whocon byl... fantastický :). Jsem ráda, že jsem jela.
Ani nevím, co bylo nejlepší. Už jenom být mezi tolika whoviany by mi dokonale stačilo ke štěstí, všechno to navíc, setkání a přednášky a promítání, to už bylo skoro k nesnesení krásné. Nutno podotknout, že plánovaný půlnoční čajový dýchánek nebyl tak pevným bodem v čase a prostoru, jak jsme doufaly, protože jsem se sice potkala se Zuzkou, Sárou a KiVi - ale na úplně jiných časoprostorových souřadnicích. :) Ale opravdu, kdo přišel o půlnoci do čajovny, dostal jelly-baby - jsem moc ráda, že konečně vím, jak chutnají :). Dalším nezapomenutelným zážitkem bylo promítání nejnovější epizody, jelikož jsem zvyklá koukat na DW sama, ne se sálem plným whovianů, to je úplně jiný kafe.:)
Pokud jde o setkání s Peterem Purvesem... no, nekoupila jsem si extra lístek na panel s ním, protože... zkrátka mě zajímá seriál tak nějak zevnitř, whoniversum, příběh, postavy - ne herci a všechno to kolem, co patří do tohoto světa. Nejsem na podpisy a fotky a rozhovory s herci. Vůbec mě to nebere. Ani trochu. Ale... při vyhlašování Rassilonova brku, když mi potřásl rukou, měla jsem v tu chvíli dojem, že se vznáším až někde u stropu na obláčku absolutního štěstí... :)
Tak si myslím, že příští rok nejspíš pojedu zas.
Organizátorům dík, bylo to super! :)
#2925 od Sára
21 říj 2015 13:49
Whocon byl super! První akce takového druhu, které jsem se zúčastnila, a fakt jsem si ji užila. Mé introvertní "já" kupodivu uprostřed whovianských davů nezkolabovalo, naopak - pookřálo měrou nebývalou, neboť, jak se praví v Knize džunglí - "jsme jedné krve, ty i já". Nepochybně k tomu taky přispělo setkání s vámi, kteří, tedy spíš, které jste přestaly být virtuálními nicky, a dostaly tvář i hlas. Bylo to moc fajn.
Jedinou pihou na kráse byla technika, permanentně odmítající spolupracovat s přednášejícími - nepochybně dílo Doktorových nepřátel, kteří se tak snažili zabránit, abychom se toho co nejvíc dozvěděli o našem hrdinovi a jeho světě. Ovšem, jak se ukázalo při "sonickém ataku" během besedy s dabéry, který zmiňovala Zuzka, i Doktorovi následovníci dokážou obrátit polaritu neutronového toku :D, a pomoci si bez toho, že by museli telefonovat do TARDIS. Doktor by měl určitě radost, nemluvě o tom, že tak aspoň nemusí řešit prkotiny a může se cele věnovat zachraňování vesmíru...
Opravdu velké díky patří nejen organizátorům, ale všem, kteří po celou dobu zajišťovali hladký průběh conu.
Whocon 2015 skončil, ať žije Whocon 2016!
#2926 od Sillia
21 říj 2015 15:36
Jak to tady tak pročítám, tak příští rok jedu taky a to za každou cenu, i sama. Něco takového si přece nemůžu nechat ujít už potřetí za sebou.
#2934 od Vločka
21 říj 2015 18:07
Co taky musím zmínit, je promítání znovuobjeveného dabingu filmu '96. Hlavní chvíle, na kterou si vzpomínám je obrovský výbuch smíchu při "Česká televize uvádí britský sci-fi film - Doktor Kdo!" Já sama jsem se taky neuvěřitelně smála a jsem si jistá, že pouštět si to doma, nesměju se ani trochu (ne nahlas). Nezmiňovala jsi něco podobného o Girl Who Died, Tessuno? :)
Já sama jsem si tam jako mimoň připadala, prostě jedenáctileté děcko, no... :D A co se týče šroubováků, podobná situace nastala asi pět až deset minut před puštěním fandů do místnosti dabérů. Všichni začali mířit šroubováky na dveře a pak se ozvalo: "Na dřevo to nefunguje!" :D
Naposledy upravil Vločka dne 07 lis 2015 18:26, celkově upraveno 1
#2936 od Tessuna
21 říj 2015 18:43
Tak o to jsem bohužel přišla. Nejdřív jsem si říkala, že ten film nijak zvlášť nemusím, pak jsem se skoro rozhodla, že půjdu, ale jak měl začátek promítání zpoždění, vzdala jsem to a šla na nějakou přednášku. Stihla jsem potom už jen konec. A je zajímavé, že i když ten film nemusím, dívat se na něj se sálem plným whovianů mě bavilo. A u Girl Who Died jsem se samozřejmě výborně bavila. Toho promítání mohlo klidně být i víc.
Sillio: Jako někdo, kdo váhal, zda vyrazit na Whocon sám, vyrazil a ani trochu toho nelituje, mohu jedině doporučit! :) Třeba se tam za rok potkáme.
#2940 od Sillia
21 říj 2015 19:34
To doufám. (Budu doufat.)
#2943 od Zuzka
21 říj 2015 20:05
Na dřevo to nefunguje! LOL! Tam jsem zrovna nebyla...
Silio, určitě příští rok jeď. Na Whoconu je super, že (ač introvert) se tam člověk může bavit s kýmkoliv, jakékoliv barvy, tvaru a počtu končetin. Dokonce i s Plačícím andělem. Všichni jsou totiž stejně postižení:-)
Škoda, že jsem se minula s KiVi.

Promítání dabovaného filmu s Osmým bylo krásné. Myslím, že někteří to brali ze začátku trochu jako recesi, ale pak se nechali vtáhnout;-)
#2945 od Meisiluosi
21 říj 2015 21:32
Velká škoda, že jsem se nakonec ještě doléčovala z třítýdenního marodění, dost jsem se na con těšila (vloni to bylo super a není důvod předpokládat, že letos to bylo jinak).
Tak holt příště...:-)
#2964 od KiVi
23 říj 2015 13:16
Když si člověk čte komentáře o tom jak jsou i ostatní nadšení z Whoconu, tak mě to naplňuje takovou zvláštní hrdostí, že jsem taky whovian. Jsem moc ráda, že jsem se potkala s Tessunou a na druhou stranu mě mrzí, že jsem nepoznala i ostatní - Zuzku, Silliu, Sáru... Je to částečně moje chyba, jelikož se ke mě nedoneslo, že bude nějaké setkání v čajovně. Škoda. Připojila bych se. Ale tak si necháme něco na příště (teď se jen modlit, aby se vůbec uskutečnil příští WC, vše záleží na ,,Nejvyšší radě" :) ) Možná by se příští rok pozvánka na setkání naší literární sekce mohla dát i na Facebook?
Jinak bylo to tam opravdu super, jediné co mrzí, že člověk nestihne být všude a stihnout všechno - každý holt nevlastní time machine ;) ale musím říct, že i napodruhé to mělo grády a to i když (a možná právě proto), že většina souputníků byla o dost mladší. Takže vážně jsem si to moc užila a jsem velmi vděčná za všechny ty stejně naladěné lidi. A možná, kdyby se někdo z vás chystal na Trpaslicon, tak bychom se mohli domluvit a potkat se tam :)
#2975 od Zuzka
23 říj 2015 20:14
No jo, na té čajovně jsme se domlouvaly v tomhle tématu tady na fóru. A aspoň Sáru jsi taky viděla, vždyť vyhrála Rassilonův brk :-)
Taky pevně věřím, že bude i příští ročník. Bohužel Facebook nemám, takže případné schůzky bych domlouvala zase tady, pokud to tu za rok ještě bude žít.