#664 od OndraH
02 pro 2014 18:17
No, přemýšlel jsem trochu o těch povídkách...
Můžete si vybrat:

1) Příběh napíše vždy člověk sám, pak někdo další napíše jinou povídku a tak dál. Byl by to v podstatě jeden celek, ale každá povídka by dávala smysl i samotná. (V podstatě jako TV Doctor)

Příklad:
Osoba 1: Doktor v TARDIS přistál na anglickém venkově na začátku dvacátého století.
...
...
...
A tak byla Dalecká invaze Země zastavena a Doktor navrhl Elizabeth výlet v TARDIS.

Osoba 2: TARDIS přistává ve futuristicky vypadajícím městě. Elizabeth je ohromená vším co kolem sebe vidí.
...
...
...
Poté, co zastavili nebezpečné pokusy prof. Johansona, si Elizabeth říkala, že si na svůj nový život možná i jednou zvykne.

a nebo

2) Budeme psát několik povídek, které budou stejně jako v první možnosti na sebe navazovat, ale jeden člověk nebude psát jednu celou povídku, ale vždy jen odstavec/nějakou krátkou část prostě a další člověk napíše další odstavec, až z toho vznikne příběh.

Osoba 1: Doktor přistává s TARDIS v Pease Pottage roku 1987.
Její obyvatelé oslavují Vánoce.
Najednou potkává Mel!

Osoba 2: Zjišťuje, že Mel ho z jejího pohledu ještě nepotkala.
Společně objeví hrozbu z vesmíru, kterou porazí.
Doktor jí nabídne, aby se stala jeho společnicí. (Ano, narážím na jejich komplikovaný.. vztah?)

Snad jsem se dobře vyjádřil a chápete co myslím. :)
#665 od Tessuna
02 pro 2014 18:39
Myslím, že možnost 2) víc využije toho, že se na "projektu" podílí víc autorů. Taky by to mohla být větší zábava - už jen proto, že nikdo nebude tušit, jak se povídka vyvine ;)
#666 od Citron
02 pro 2014 18:48
OndraH: Ta druhá možnost zní líp. Ideálně, když každý ten krátký celek bude mít otevřený konec pro další autory. Jediné co by se mělo vymyslet jsou nějaká pravidla. Teď mě tak napadá třeba pořadí autorů, ať najednou nepíšou třeba dva lidé stejné pokračování atp. :D
Každopádně toto už by se asi hodilo řešit v nějakém vlastním tématu v povídkách :)
#669 od Valcav
02 pro 2014 21:48
OndraH: Mě se líbí obě možnosti. V tý první možnosti bych ale nejdříve určil společnici a hlavní zápletku (Třeba když na konci má být vládce, tak se tam hodně často bude objevovat klepání v rytmu čtyř tónu a pod....). Jinak si myslím, že by byla dobrá ta druhá možnost. Strašně se mi líbí, ž to může dopadnout jakkoli ;) .
#677 od lososmaster
03 pro 2014 22:44
Valcav píše:OndraH: Mě se líbí obě možnosti. V tý první možnosti bych ale nejdříve určil společnici a hlavní zápletku (Třeba když na konci má být vládce, tak se tam hodně často bude objevovat klepání v rytmu čtyř tónu a pod....). Jinak si myslím, že by byla dobrá ta druhá možnost. Strašně se mi líbí, ž to může dopadnout jakkoli ;) .

Prosím neříkejte Masterovi Vládce, vůbec to nedává smysl. Vládce se jmenuje jen proto, že by v díle The Sound of Drums znělo divně to přirovnání - já jsem váš pán a vládce (I am your lord and master). Master se nedá jednoznačně přeložit do češtiny, protože je to dost komplexní jméno - vlastnost, a na to není jednoznačný překlad. Nejvíc se tomu asi blíží Mistr (to nezní moc zle), Pán (to zní spíš honosně, což Master není) a nebo ten Vládce (ale nad svými sluhy nevládne).
Nejjednodušší je mu prostě nechat původní jméno THE MASTER. ;)
#682 od OndraH
04 pro 2014 18:49
Mně se náhodou český překlad "Vládce" docela i líbí :) Když o něm mluvím, používám The Master, ale např. ve svých povídkách vždy píšu Vládce :)
#683 od Aludneva
04 pro 2014 20:55
Já taky používám Master v konverzaci a Vládce v povídkách. Trochu mi vadí, když čtu fanfiction, která česky, ale polovina pojmů je v angličtině.

Co se týče té povídky na pokračování, líbily by se mi obě možnosti, ale lepší by byla asi ta, kde by každý napsal kousek textu.