#585 od Valcav
26 lis 2014 22:21
Mám takový šílený nápad. Jde o to: Každý z vás by si asi někdy rád zkusil být Doctorem. A proč ne? Kdybychom vymysleli vážně dobrý příběhy, tak by jsme je mohli divadelně hrát, nebo natočit jako film. Prostě česká verze Doctora Who. Co si myslíte?
#588 od Tessuna
26 lis 2014 23:10
Mám ráda šílené nápady! Já jsem pro; umím docela slušně psát - i když scénář nebo hru jsem ještě nezkoušela; teda vlastně zkoušela a nešlo mi to: ale nedávno jsem dostala chuť to zkusit zas, takže tenhle nápad přichází jako na zavolanou! Takže se hlásím jako scénáristka :) (Budu to muset pořádně promyslet; "vážně dobrý příběhy" většinou nepřicházejí jen tak samy od sebe. Jinými slovy, chvíli mi to potrvá.)
Ale psaní je pořád ta snadná část: i když se najde dost dobrovolníků, organizace takového odvážného podniku nebude jen tak.
Doufám, že to vyjde! :)
#605 od Valcav
27 lis 2014 17:31
Já bych takový scénář asi napsat dokázal. Nápadů mam sice hodně, ale problém je v délce. Příběhy jsou sice pěkný, ale krátký.
#607 od Tessuna
27 lis 2014 20:11
S nedostatkem nápadů taky nemám problém, spíš naopak :) Zvlášť ve světě Doctora Who, kde je možné cokoli. A co se délky týče - neumím psát krátký věci. Prostě mi to nejde. Takže jestli máš krátký příběh a potřebuješ ho natáhnout, nebo dobrý nápad a nevíš co s ním, můžeme na tom psaní třeba nějak spolupracovat.
Jak jsem nad tím včera dumala, vymyslela jsem cosi, co by mohla být divadelní hra, aktovka, s poměrně nenáročnými kulisami: většina děje by se odehrávala v Tardis; akorát mě napadlo zapojit jako zvláštní efekt "skener," což by byl kus plátna, na který by se promítaly předtočené scénky odehrávající se venku; při nedostatku techniky by se to dalo vyřešit nějakým primitivním loutkovým divadýlkem ;)
Zatím mi pomalu vzniká cosi o setkání 4. a 12. Doktora a prolíná se tam raný středověk a budoucnost. Napsala jsem úvodní scénu a líbí se mi. Akorát mě trochu děsí, že jsem se pustila do psaní a vlastně ještě nemám vymyšlený prostředek a konec příběhu. Ale ono to nakonec nějak půjde :)
Jen mě napadá, jestli "sice pěkný, ale krátký" není pro začátek lepší. Takové krátké skeče by se daly "organizovat" úplně jednoduše - napsat scénář, hodit ho do fanfiction a doufat, že se nějaká parta whovianů domluví, sehraje to, hodí na youtube...
#615 od Aludneva
28 lis 2014 20:43
DW divadlo zní dobře. Taky bych se ráda zapojila. Už asi rok a půl hraju divadlo (podle učitelek mi to jde), píšu a táta by mohl pomoct s kulisami.
#617 od OndraH
28 lis 2014 22:56
Mám podobný, leč rozdílný nápad. Něco jako ono divadlo, avšak v knižní podobě. Protože mi je jasné, že by nám to nikdo nikdy nevydal, tak by jsme to asi dávali na web - či zde na fórum. Nejlepší by bylo, kdyby jsme si vybrali jednoho Doktora - možná v nějaké z neprobádaných "děr v kontinuitě" - mezi Survival a TV Movie, nebo mezi TV Movie a Rose. Ještě mě tak z hlavy napadnou Trial of a Time Lord a Time and the Rani a řada 6B - i když tu nemám rád, protože to kazí konec War Games... - a měli nějakou příběhovou linii. V hlavě se mi formuje něco ve stylu "nový společník -> souhrn nějakých událostí -> které povedou ke vstupu do jiného vesmíru/dimenze -> objevování nového vesmíru/dimenze -> v mé hlavě je v tomto vesmíru mnohem děsivější verze Pánů Času, která manipuluje s časem, je nemilosrdná... a podobně -> možná nový společník z tohoto vesmíru, který vydrží až do návratu do toho našeho vesmíru. Napadá mne, že by byl z jiné verze planety Země a v našem vesmíru by pro něj bylo vše jiné, než to zná - teď jenom plácnu, třeba že tu nepropukla třetí světová ke konci dvacátého století". Je to ale až příliš podobné s "Divergent Universe Arc" z audiopříběhů (i když ne úplně - Divergent Universe nebyl paralelní vesmír, spíš něco jako jiná dimenze, ve které neexistuje čas) a jsem si jist, že jsou tu jedinci, kteří dokážou vymyslet mnohem zajímavější příběhy než já :).
#627 od Tessuna
29 lis 2014 21:42
OndroH, tvůj nápad je podstatně jednodušší, ať už máš na mysli společnou povídku na pokračování či sérii povídek na sebe navazujících, není nic snazšího: sepiš něco jako "pravidla hry," to jest nějakou základní vizi "projektu," nejlépe sám napiš začátek a hoď to sem do sekce povídek; místo komentářů budeme moci pod první příspěvek připojovat pokračování.

Díru v kontinuitě můžeš udělat kdekoli. To je na DW to krásné, že s trochou šikovnosti je možné úplně všechno. Můžeš si třeba vybrat očividně nejtěžší místo k takovému triku - tzn. když je Tardis plná společníků, třeba v éře 5. Doktora, a začít nějak takhle: "Doktor se znepokojeně zadíval na skener. Tohle vypadalo nebezpečně. A tak, zatímco Tegan, Nyssa a Adric pobíhali po pláži Santraginu 5, prohlásil, že jde pořádně zaparkovat Tardis a bude hned zpátky, a odstartoval. Koneckonců, kdyby se náhodou nevrátil, Santragin 5 není tak špatné místo, dokonce ani máte-li tam strávit zbytek života. A vrátí-li se, ani si nevšimnou, že byl pryč." - načež se Doktor může ocitnout v libovolně jiném a temném vesmíru a nabrat nové společníky.

Stačí začít, on se určitě někdo přidá. Než abychom se dohadovali, kterou díru v kontinuitě použijeme či zda někde uděláme novou, jakého Doktora vybereme a kdo bude nový společník, bude myslím lepší, když ty základní otázky rozhodneš ty - to by totiž mohlo dopadnout jako anketa o nejoblíbenějšího Doktora; každý by vybral jiného a dohadovali bychom se tu ještě napřesrok :)

A nechci rýpat, ale prosím prosím, nepiš "by jsme". To jsou nehty na tabuli mojí duše. Nemám v lásce ani "bysme," ale smířím se s ním; ono už "bychom" asi není cool :(

Každopádně, jak už jsem psala výše, já jsem pro každou šílenost a když něco vymyslíš, ráda se přidám :)
#658 od lososmaster
01 pro 2014 21:57
Já se nechci cpát úplně do všeho, ale vy dva (Tessuna a OndraH) jste ve všem, tak asi nebude vadit, když sem teď dám názor.

Mě to přijde jako naprosto vynikající nápad a rád bych se v tom angažoval. Kdysi dávno (loni), jsem chodil na dramaťák - jedna z povinných výchov a na konci roku jsme hráli závěrečnou hru, která podle ostatních byla jedna z těch nejlepších za posledních x let. Letos jsem na semináři, kde parodujeme Romea a Julii a budeme to pak někdy hrát. Bohužel ve všech těhle pokusech jsem byl vykopnut na jednu z nejméně důležitých rolí, letos poprvé ne, ale stále to není hlavní role. A problém nejspíš není v mých schopnostech, ale v tom, že jsem to já. Možná jste moji povahu zjistili z toho, co tady tak píšu.

Bohužel mám tenhle rok a nejspíš i další dva potom - do maturity, strašně málo volného času. Jen tak tak sledovat doktora. Strašně rád bych se tam angažoval. Napsat povídku bych sice mohl, ale slohy mi nikdy příliš nešly a jak vidíte ze všech mých komentářů - nic neumím uzavřít
#661 od Citron
02 pro 2014 01:00
Ta povídková verze se mi také líbí. To by mohlo být celkem zábava. S nějakými normálními pravidly, by z toho mohlo vzejít i něco kloudného. K otmu bych se klidně přidal :D
#662 od Tessuna
02 pro 2014 03:03
Když jsem prve psala, že něco napsat asi chvíli potrvá, měla jsem na mysli třeba měsíc. Nebo dva. A ono to nakonec vypadá... že jsem... napsala hru? Za necelý týden? :D (Ještě si ten výtvor po sobě musím přečíst, jestli vůbec dává smysl, a jestli ten smysl dávat bude, hodím to někdy v příštích dnech do sekce povídky). Jen nevím, jestli to bude k hraní, protože mám slabost pro dlouhé věty a nepodařilo se mi ji úplně překonat. Jinými slovy, nechtělo by se mi to učit zpaměti. Možná by se to dalo sehrát jako loutkové divadlo?
Mějte prosím na paměti, až (jestli) ten můj výtvor budete číst, že je to můj první pokus a že o psaní her nebo scénářů vlastně skoro nic nevím.
A až tam ta hříčka bude, můžete si s ní dělat, co chcete! :)

lososmaster: Nejsem Sherlock, abych nějak zjišťovala tvoji povahu z tvých příspěvků; jen z toho posledního odhaduji mírný nedostatek sebevědomí, a to ještě není žádná tragédie :)
Sehnat dost lidí ochotných něco sehrát asi nebude tak těžké - zajistit, aby se sešli na jednom místě a v jednom čase, na to aby měl člověk pomalu vlastní Tardis. No, jsem na to zvědavá :)