#2292 od Sára
27 črc 2015 13:57
Já na YT kvůli muzice moc nechodím, ale teď jsem díky Aludněvě objevila písničky od President Romana, no, písničky, spíš zhudebněné díly seriálu. Našla jsem si k nim texty, popřekládala a užívám si je (zvlášt ty z classic, co jsem ještě neviděla). Melodie z Keep waiting mi dokonce uvázla v hlavě natolik, že jsem tuhle v noci ve snu k ní skládala anglickej text ( a vůbec mi přitom nevadilo, že umím anglicky pořádně akorát pozdravit a poděkovat :D )
#2462 od Meisiluosi
31 srp 2015 20:23
Teď jsem víceméně náhodou narazila na *shels - a dost si v tom rochním.
(US/UK progresivní rock)
https://www.youtube.com/watch?v=qADn8Z4oVyo
#4254 od Meisiluosi
13 zář 2016 07:59
V poslední době extrémně ujíždím na Massive Attack.
Nikdy jsem nebyla fanoušek, ne v tom smyslu, že bych je aktivně vyhledávala, nebo stahovala nebo kupovala celý alba. (Když už, pídila jsem se spíš po Trickyho sólovkách.) Co bylo k vidění v TV a slyšení v rádiu mi vždycky tak nějak stačilo. Ale zas mě to dost bavilo, neuplyne rok, abych na sociálních sítích nenasdílela Karmacoma video a neposteskla si, jak chci devadesátky zpátky...:-)
Nicméně tenhle rok vydali pár novejch věcí, který mě při browsení cvrnkly do nosu/do uší/whatever.
Asi jsem do nich konečně dorostla.

Poslední měsíc a půl je jeden velkej průzkumnej a návratovej trip.
Nevím, kde se v těch chlapech ta tvůrčí potence bere (a ne, JENOM na drogách tohle nenaženete...:-)), ale je naprosto fascinující, jak nestárnoucí jejich starší věci jsou - a jak svěží jsou ty nový.
Poprvý po dlouhý době zvažuju, že si pořídím band T-shirt.

Tak sem hodím odkaz aspoň na tuhle parádní live verzi Karmacoma:
https://www.youtube.com/watch?v=k9xb3BR6KuY
(A ten klip teda taky, protože je prostě dokonalej:
https://www.youtube.com/watch?v=Vi76bxT7K6U)
#5312 od Tessuna
01 čer 2017 11:48
Netuším, jestli tu někdo posloucháte Dire Straits (zjišťuju, že moje generace o nich nikdy neslyšela, nemluvě o těch mladších. OK, jsem divná a je mi to jedno. Našla jsem jako dítě tátovu kazetu, kterou mi klidně věnoval, že to stejně neposlouchá, a přehrávala jsem si ji, dokud mi fungoval magič. Když jsem někde v půlce puberty přešla na CDčka, ještě dlouho mi chybělo lupnutí konce kazety na začátku Telegraph road. (Ta kazeta byla jakási pirátská kopie, půl Sultans od swing a půl Brothers in arms, poslední písnička se tam ani nevešla celá... No dobrá, konec nostalgického rozplývání se.
Včera jsem byla na koncertě Dire Straits Experience.
Název napovídá, že z původních Dire Straits tam moc není (vlastně jen saxofonista) a že jde o ten zážitek, poslechnout si jejich písničky naživo. Takže i když jsem se těšila úplně neskutečně, snažila jsem se moc si od toho předem neslibovat.
A ono to bylo úplně boží.
Nový frontmen zvládá bravurně všechny ty šílený kytarový eskapády, o kterých jsem si myslela, že na ně nemá nikdo krom Marka Knopflera, má prakticky stejnej hlas a vypadá... no, líp. Telegraph road, u který jsem vybíravá, i pokud jde o originální verze (mám naposlouchanou live remix verzi a ostatní považuju za kacířství, protože mi chybí tleskání a pískání publika na těch správných místech a sóla na kytaru, který jsou v každý verzi malilinko jiný - sorry, ale na týhle písničce fakt ujíždím) zahráli tak, že jsem prakticky brečela štěstím. Jen mě trochu štvali lidi, kteří zhruba v půlce začali tleskat v domnění, že už to je všechno. (Je to dlouhá písnička.) Ne, nechci si stěžovat. Byl to dokonalej zážitek, nejlepší koncert, na kterým jsem kdy byla, takže se z toho potřebuju vypovídat :D A pro případ, že mezi vámi je nějaký fanoušek Dire Straits (šance jedna k milionu) a váhá, jestli na ně jít, až zase přijedou (v lednu tuším ;) ) když to nejsou ti praví, originální Dire Straits, můžu jedině doporučit. Jsou trochu jako Doktor: zregenerovali, ale jsou to pořád oni. :D :D :D
#5314 od Zuzka
01 čer 2017 11:55
Hm... já je vlastně moc neznám, ale znám jejich písničky. Zrovna zmiňované Brothers in arms a Telegraph road u nás jedou dost často. Kdybych o tom koncertu věděla, tak bych vážně uvažovala, že na ně s manželem zajedeme. Telegraph road znám naživo jen v podání Druhé trávy a ta písnička je prostě...srdcovka :-)
Nevíš, jestli bude ještě další koncert?
#5315 od Tessuna
01 čer 2017 13:40
Myslím, že jsem to letmo naznačila: v lednu, tuším, že 18. Tedy v Praze, v Lucerně. Nevím, jestli nebudou hrát i někde jinde/jindy, třeba v Brně, to bys měla blíž.
Telegraph road od Druhý trávy jsem objevila nedávno, takže pro mě je srdcovka originál.