#144 od Tessuna
06 lis 2014 23:12
Pro mě je to tedy novinka, díky za upozornění! :) Vím, že Floydi jsou klasika, takže je mi trapné se přiznat, ale tohle album jsem doposud neznala - přitom je to přesně styl hudby, který mám ráda, takže nevím, jak mi mohlo tak dlouho unikat! Napoprvé jsem si vůbec nebyla jistá, jestli tam ten motiv slyším, nebo jestli se mi to jen zdá, a říkala jsem si, jak si můžeš být tak jistý, že to není jen náhodná podoba... Asi napotřetí jsem zavřela oči a představila si to na začátku DW místo znělky - a uvědomila jsem si, že by se mi to hrozně líbilo jako znělka (možná má blíž ke starým klasickým znělkám než ta současná)! :)
#145 od NoMouse
07 lis 2014 00:42
Zjistil jsem, že v té skladbě (One Of These Days) je ten DW motiv nejen na tomto živém albu, ale i na původní studiové verzi: https://www.youtube.com/watch?v=hT44cUPZQ2o (čas 2:37)
Ale na ní je to teda ještě daleko víc schované, na tom živém albu je to oproti tomu úplně očividné. :)
#155 od Mike
07 lis 2014 20:25
Jojo, a vůbec nejlíp je to slyšet na P*U*L*S*E. ;) Tam už se s tím nemažou, kytara zcela dominantní.
https://www.youtube.com/watch?v=UI4-r8Vx8qM&t=2m23s

Ale abych taky přispěl něčím dalším (i když pro mnohé to asi novinka nebude), tak existuje hudební projekt Traffic Experiment a ti udělali přímo fantastickou předělávu znělky. Má to místy právě až floydovskou atmosféru. 8-)
https://www.youtube.com/watch?v=eRm8qmM-DTg
#163 od Mike
07 lis 2014 22:24
Moje slova, ta by byla luxusní. :D Byť jsem si na tu současnou už víceméně zvykl, zní mi tak ploše, digitálně... no však už jsme to taky řešili na webu v komentářích. ;) A jak vidno ve videu, i Traffic Experiment využili klasické analogové synťáky, on prostě v případě téhle muziky je důvod to udělat. No, pořád doufám, že v příští sérii se aranže třeba trochu změní. :)
#164 od Meisiluosi
07 lis 2014 22:29
Mike píše:Ale abych taky přispěl něčím dalším (i když pro mnohé to asi novinka nebude), tak existuje hudební projekt Traffic Experiment a ti udělali přímo fantastickou předělávu znělky. Má to místy právě až floydovskou atmosféru. 8-)
https://www.youtube.com/watch?v=eRm8qmM-DTg


To je ovšem nádhera.
#280 od Mefisto87
10 lis 2014 10:58
Taky bych si na takovouhle znělku rychle zvyknul. Není prostě nad to, když se filmová a snad ještě víc seriálová znělka/hudba udělá pořádně.

Jinak tím že to je opravdu téma z DW jsem si byl jistý. protože jsem to poslouchal taky několikrát. Napoprvé mě to překvapilo, si říkám, jestli se mi to nezdálo, tak jsem to poštěl dokola a dokola a pořád to tam bylo ;-)
#569 od Mike
25 lis 2014 17:58
No to taky bylo, než jsem na to přišel. Pochopitelně Meddle jsem znal dávno dávno před DW – a přestože mám Floydy naposlouchaný milionkrát tam a zase nazpátek, tak když jsem slyšel znělku DW, hodně dlouho mi trvalo, než jsem si uvědomil, kde už jsem kousíček toho motivu slyšel. :-D Mimochodem na novém albu PF (podle očekávání slabý kousek) je skladba s názvem Allons-y. :) Ale nemá s DW vůbec nic společného, koneckonců ta skladba vznikla dlouho před obnovením seriálu. I tak to potěší, je to aspoň jedna z těch trochu zajímavějších částí alba. :)

Pro angličtináře přidám zajímavý článek o tom, jak znělka DW změnila současnou hudbu. :)
#718 od NoMouse
09 pro 2014 01:11
Tak teď se mi do playlistu dostala skladba Sheep od Pink Floydů a nemůžu si pomoct, ale ta basová linka je prostě Doctor Who. :) Navíc tam opět velmi nenápadně zazní i kousíček melodie (čas 6:43). A na této živé verzi je to zase trochu výraznější (střípky melodie v čase 6:05).

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků