#4600 od Meisiluosi
16 pro 2016 15:57
Sandman!
Jááááj, to je let... Vzedmula se ve mně mamutí vlna nostalgie. Na Sandmanovi jsem strávila celej první semestr na vejšce. Známej mi půjčoval svý originály (česky to tehdy ještě k mání nebylo) - vždycky v úterý u červenýho kostela výměna, potom zápůjčka dál kámošům na kolejích, pak sandmanovskej debatní večer v Traubce a tak to šlo tejden za tejdnem...
*sigh*
To byly časy...
Asi bych měla někde vyhrabat svý PDF verze...:-)
#4601 od Zuzka
16 pro 2016 18:37
Ty jo, na výšce jsem sice Gaimana hltala, ale Sandmana jsem pořád tak nějak odkládala, nevěděla jsem, kde ho sehnat (a možná to tehdy ještě česky nebylo:-) ). Rozhodně by se mi líbilo, kdyby mi ho tehdy někdo doporučil a měla bych si s kým o tom pokecat... bohužel. I teď pořád čekám, že na to někoho ze svého okolí ukecám, ale lidi se mu nějak brání. Přitom je to GENIÁLNÍ. Kdo to nečetl, ten má ve svém životě obří díru a ani o ní neví.
#4609 od Sillia
17 pro 2016 23:46
To vypadá pěkně.

A když jsem u toho, tak teď čtu Star Wars: Darth Maul: Lockdown a je to úžasně brutální. Trochu na styl Death Race 2, ale je tam i dost pohledu do správy a fungování té věznice a musim říct, moc se mi to líbí.
Obrázek
#4628 od Zuzka
22 pro 2016 19:12
IronSide11 - jaká ta knížka je? To je encyklopedie?

Přečetla jsem Roj hrůzy a hodně mě bavil. Z Whoconu jsem si dovezla Královskou krev a Roj hrůzy. Královskou krev jsem přečetla naposezení. Neurazila, ale ani moc nepotěšila. Přišlo mi, že kdyby mohla mít dvojnásobný rozsah a autorka se mohla věnovat všem postavám a zápletkám detailněji, tak by to příběhu velice prospělo. Takto to bylo občas jen načrtlé a uspěchané, spousta nápadů splácaných do sebe na hodně malém prostoru.

Roj hrůzy je proti tomu příjemně sevřený, má to tempo. Pořád mě to překvapuje, protože téma "zmutovaní brouci na idylickém anglickém venkově" rozhodně není můj šálek čaje, ale fakt mě to bavilo. Doktor je brzy po regeneraci, Clara se s ním teprve sžívá, což je z pohledu toho, že jsme se právě s Clarou rozloučili a její vztah s Doktorem byl hodně hluboký, docela emotivní. Příjemný je způbob, jakým je podaná v příběhu armáda. Vojáci jsou kupodivu normální lidi, i když jim Doktor v tomto svém období nemůže přijít na jméno.

Nejlepší hláška: vojáci zabaví Doktorvi sonický šroubovák, vědec si ho prohlíží a náhodou ho při tom spustí. Na otázku, k čemu sonik slouží, Doktor odsekne: "Je to detektor idiotů. Rozsvítí se v přítomnosti lidí, kteří si zahrávají s věcmi, kterým nerozumějí."
Dvanáctka jak vyšitý:-)
#4633 od Ironside11
23 pro 2016 19:45
Spoustu krátkých příběhů a komiksů 1.-6. Doktora. zatím jsem to nečetl ale vypada to spíš na dětské příběhy. Je z roku 1986 a tiskli ji v tehdejším Československu.
#4657 od Sára
26 pro 2016 22:40
Shada - Ztracené dobrodružství Douglase Adamse...právě čtu. Nečtu - dočetla. Přesněji shltala...paráda!
Před týdnem jsem shodou okolností koukala na Five Doctors - a tak mě hodně potěšilo, když jsem v Shadě narazila na scénu z tohoto speciálu - Čtvrtý Doktor se projíždí v Cambridgi na pramičce s Romanou ...jako bych se vrátila domů...
A Romana byla úžasná...a vůbec už žádné spoilery, prostě - lidé, čtěte!
#4659 od Tessuna
26 pro 2016 23:06
Shada tu má kdesi v Doktorovských knihách dokonce vlastní téma, i když myslím, že jsem to téma zaplnila především ódami na Holistickou detektivní kancelář a brbláním, že Shada... no, zkrátka, že Shadu nenapsal Douglas Adams (tedy, scénář ano, ale knížku ne).
Já mám už od Whoconu rozečtené Město smrti, které mi přijde možná lepší. Zdržuje mě jen to, že v knihovně co chvíli potkávám knížky, které na mě smutně koukají, abych si je půjčila. "Právě čtu" - to by byl právě teď docela dlouhý seznam. :)
#4760 od Tessuna
21 led 2017 17:25
Vracím se k diskusi o StarWars knížkách: Ironside11, přiznávám se, že ti Agenti chaosu mě nakonec vůbec nechytli. Až tak, že jsem je nedočetla. Přišlo mi to stylisticky slabší, až jsem si tu a tam říkala, že tak kostrbaté věty odpovídají spíš úrovni fanfikce než oficiální literatury. Ale možná jsem jen zmlsaná Zahnem. Od něj jsem přečetla Pouť pozůstalého, a to hned po Mezigalaktické výpravě - dějově ty knížky dělí 50 let, ale dost výrazně na sebe navazují. Nebo spíš... mohly by navazovat. Mezi těmi knížkami vzniká něco jako napětí spočívající v tom, jak o sobě ty dva příběhy nevědí a jak se nedotýkají tam, kde by mohly, nebo se dotknou jen letmo, kde by to svádělo k něčemu víc. Chvílemi jsem měla dojem, že je to skoro mučení čtenáře, ale na druhou stranu je to tak nějak poctivé.
#4761 od Ironside11
21 led 2017 19:41
Je pravda, že agenti chaosu jsou spíše taková jednohubka a rozhodně se nejedná o kdoví jak velké dílo. Ale pokud já hledám takovou odpočinkovou knížku, tak jsou agenti ty pravý. Jinak co se týče ostatních SW knížek, miluju serii Republic Commando (Kal Skirata-jedna z nejlepších SW postav co znám) a mám i pár dílů X-Wing, nejvíce mě asi baví Eskadra Wraith.

Nyní čtu pomalu, ale jistě E. A. Poa. Dneska jsem dostal dodatečně dárek k vánocům, do něj se pustím až bude více času:
Obrázek