#4511 od Ironside11
04 pro 2016 23:29
To je sice pravda, ale zase tam už není Chewie. Na druhou stranu považuji Agenti Chaosu I, knížku ve které se Han s jeho smrtí vyrovnává, za jednu z nejlepších SW knížek, co jsem kdy četl.
#4517 od Tessuna
05 pro 2016 20:50
To zní dobře. Teda, tragicky a depkoidně, ale kupodivu dobře. Jak moc navazuje na knížky před tím? Jinými slovy, musím se k ní prokousat stohy méně kvalitních knížek, aby mi dávala smysl, nebo je celkem soběstačná? Že bych se ve Star Wars světě pustila zase o kousíček dál... ;)
#4525 od Ironside11
06 pro 2016 15:21
Agenti chaosu: Hrdinova zkouška je 4. knížka série Nový řád Jedi. Celá série (19 knížek) je o invazi Yuuzhan Vongů, rasy mimo galaxii. Nečetl jsem knihy před tím a děj chápu, protožě všechno tam je vysvětlené. Jediné co tam chybí je Chewbaccova smrt, která je v 1. knížce.
#4531 od Tessuna
06 pro 2016 17:01
Díky! Jdu se rovnou podívat, jestli ji tu v knihovně nemáme ;)
#4534 od Ironside11
06 pro 2016 18:09
Tessuna: Není zač :)

Mimochodem právě jsem dočetl Holčičku, která měla ráda Toma Gordona od S. Kinga. Je tu nějaký fanoušek Kingovi tvorby?
#4536 od Tessuna
06 pro 2016 20:22
Tak nemají, alespoň jsem využila svoji knihovnickou "superschopnost" rezervací zdarma.
Kingovi nefandím, ale už strašně moc lidí mi doporučovalo Dark Tower.
Teď jsem dočetla zajímavou scifárnu: Existenci od Davida Brina. Je to taková solidní skoro-dystopie, která se zabývá (s mnoha úvahami, ale též zajímavým dějem) prakticky vším, co lidstvo v blízké budoucnosti může čekat. Taky úvahami o pravděpodobnosti setkání s mimozemšťany. Zajímavý jazyk (spousta neologismů popisujících budoucí technologie, včetně toho, čemu já osobně říkám sonické brýle ;) - překlad výborný, zvlášť vzhledem k tomu, že je to nová kniha a že překlad už dnes často nebývá tak kvalitní, jako bývával. Tenhle je. Už dlouho jsem nezkusila autora, kterého jsem předtím neznala, a ještě bez doporučení, ale tahle knížka mi prošla rukama v knihovně, jen jsem jí zalistovala a už jsem ji musela mít.
#4546 od Zuzka
07 pro 2016 10:51
Tessuno, to je úžasné, být takto u zdroje. Někdo zmíní zajímavou knížku - mrknu se, jestli ji tu nemáme - chachá, máme - hned si ji půjčím. (a pak vlezu do svého stroje času, všechno si to v klidu přečtu a ráno můžu zas do práce)

Od Kinga jsem pár knížek četla, ale moc velký fanda nejsem. Je to na mě moc strašidelné. Po Řbitovu zvířátek jsem měla noční děsy hezkých pár dní a nadávala jsem, že Kinga už číst nebudu. Porušila jsem to nedávno s Dallasem 63, protože mě tu na fóru Sára ujišťovala, že je to spíš napínavé než strašidelné, a naštěstí měla pravdu. Ta se mi líbila.
#4547 od Sára
07 pro 2016 12:36
No jo - Stephen King,moje srdeční záležitost.Jedna celá police v mojí knihovně patří jen jemu - a už začíná přetejkat do druhý, protože je to plodnej autor. Co rok, to knížka, co Vánoce, mám ji pod stromkem :D Knížky (nebo spíš v poslední době bichle),co jsem četla před hezkou řádkou měsíců a někdy i let (což je případ Holčičky, která měla ráda Toma Gordona) bych klidně ráda přečetla znova, přece jen mi už paměť neslouží jako dřív, taže je můžu "objevovat" znova, ale na to bych potřebovala ten Zuzkou zmíněný stroj času. Nemá někdo z vás přebytečnou TARDIS? Klidně i jetou...za rozumnou cenu koupím.
#4590 od Ironside11
13 pro 2016 17:48
Já letos možná dostanu od něho Pytel kostí.
Jinak jsem jen tak z nudy jsem znovu přečetl Siluetu. Z každým čtením je lepší a lepší. Jinak čekám k Vánocům že možná dostanu Roj hrůzy, uvidíme :)
#4595 od Zuzka
15 pro 2016 21:19
Vyšel nový Sandman!

Možná jsem objevila Ameriku a už je venku půl roku a já to vím teprv teď, nicméně jsem napřed oslavila předčasné Vánoce, pak si ho půjčila z knihovny a přečetla.

Dějově to přímo předchází prvnímu Sandmanovi (což je vtipné, protože úplně totéž platí i pro Star Wars: Rouge One, které jsem viděla včera). A je to krásné, vrátit se zpět do Morfeova světa. Jako obvykle většinu času nevíme, co se přesně děje, kam to směřuje a občas ani s kým Sen zrovna mluví/cestuje/hádá se...na to jsem ale zvyklá a postupně se to naštěstí všechno složí dohromady. Vizuálně je to rozmáchlé, promyšlené, místy se pohybujeme v tak podivných říších, že se z toho až točí hlava. Pro čtenáře Sandmana je to nutnost:-)