#1374 od Meisiluosi
22 led 2015 12:53
Co zrovna máte rozečteno?
Jaké to je?
Máme si to přečíst taky?

Vlákno, kde možno nejen doporučovat a nadšeně se rozplývat, ale také nadávat, stěžovat si na povinnou četbu, případně varovat před četbou nepovinnou, nicméně špatnou.

(Propos... Zrovna čtu Solaris - čte se to úplně samo - a říkám si, jak je možný, že ji čtu až teď. Jinými slovy, je to skvělé - což už většina z vás jistě ví; přečtěte si to taky - pokud jste to samozřejmě už nečetli, jako že většina z vás patrně ano.)
#1380 od Tessuna
22 led 2015 13:49
Meisiluosi, jaký je přesně rozdíl mezi tímhle vláknem a "doporučte knihu"? Já že jsem se už nadšeně rozplývala, div jsem se nerozplynula, tam, a tvůj příspěvek by se tam taky klidně vešel, místa je tam dost, skoro nikdo tam nepíše... ;)
#1382 od Meisiluosi
22 led 2015 13:57
Určitě vešel a taky jsem ho tam původně chtěla vlepit, ale pak mi přišlo škoda, že je v literární sekci tak málo vláken...:-)
Rozdíl je ten, že
a) doporučit možno i věci, který člověk zrovna rozečtený nemá...
b) občas člověk má potřebu poplkat o tom, co zrovna čte, aniž by měl dojem, že to chce doporučovat... Tady je místo i pro negativní ohlasy.
Pokud někdo zrovna čte něco, co se mu líbí, ať si sám rozhodne, kam by to postnul radši.

Samozřejmě, pokud převládne názor, že tohle vlákno je nadbytečný, klidně s ním na hřbitov...;-)
#1383 od Tessuna
22 led 2015 14:09
Tak to jo, máš pravdu, taky mám dojem, že by se toho v literární sekci mohlo dít víc :)

Zrovna teď čtu Město snících knih od Waltera Moerse; ačkoli ještě nejsem ani v půlce, už teď doporučuju: je to strašně knížkovaté (odehrává se ve městě zasvěceném jen a pouze literatuře) a fantazie autora opravdu nezná hranic :)
#1388 od Zuzka
22 led 2015 20:12
Já zrovna čtu Alchymistu - tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela. Připadá mi to, že se autor rozhodl napsat Gaimanovy Americké bohy pro náctileté. Je to spíš úsměvné, ale dá se to.
A taky čtu doktorskou knížku - Destination: Prague. Povídky s Doktorem, co se odehrávají v Praze. Jde mi to zoufale pomalu, baví mě to asi nejmíň ze všech DW knih, co jsem četla. Dílem to bude tím, že se tam vystupují klasičtí Doktoři a já je všechny neznám a dílem tím, že příliš mnoho povídek s podobným tématem čtenáře prostě unaví. Ostatní knihy s 9.-11. Doktorem, co jsem četla, odsýpaly výrazně rychleji.
#1398 od Citron
23 led 2015 14:36
Také jsem zvažoval, že by se hodilo přidat i něco o aktuálně čtených knihách. Jsem rád, že se tak stalo :D

No já teď začal číst Ayoade on Ayoade od Richarda Ayoadeho. O čem to je, není moc jednoduché vysvětlit :D V podstatě by se to mohlo pokládat za autobiografii, ale nic moc se tam o něm ani nedozvíme. Jak je, řekl bych, pro něho typické. Asi nejlépe to zatím vystihují první stránky, kde jsou například rozhovory, kde on sám sobě pokládá otázky a následně na ně odpovídá. Obvykle to skončí tak, že Aoyade vzteky z rozhovoru odjede, jelikož se mu ty otázky nelíbí atp. Zatím mi to přijde, že je to "nezbytnost" pro jeho fanoušky, zbytku bych asi nedoporučoval. Já se u toho ale bavím jako u málo čeho.
#1410 od Meisiluosi
24 led 2015 18:12
Solaris dočtena, takže jsem skočila po další položce na "to read" seznamu:
Obrázek
Jsem nekriticky nadšená, nicméně je to takovej mindfuck, že doporučit můžu jedině s varováním.
Až dočtu, možná se rozepíšu podrobněji...
#1424 od Gebik
25 led 2015 12:48
Já mám momentálně rozečtenou Bouři mečů o George R. R. Martina a protože to je docela bichle, tak to různě prokládám dalšími knihami, takže zrovna předevčírem jsem si na dobrou noc přečetla od výše zmíněného Ledový drak. Je to hezké, ale dítěti bych to asi nedala číst, i když se Martin dost hodně mírnil.
#1434 od Aludneva
26 led 2015 19:28
Já teď čtu Malé ženy, které jsem dostala k Vánocům, jsem na na sté stránce a zatím se mi to líbí. Jako povinnou četbu máme teď Slezské písně od Bezruče, o kterých naše příšerná učitelka češtiny tvrdí, že: "Kdo to nečetl, není vzdělaný.", což ve mě vyvolalo vlnu odporu smíšenou s výčitkami svědomí (protože malá část mě se obává, že má pravdu).
#1437 od Tessuna
26 led 2015 20:32
Aludnevo: tak zrovna o Bezručovi bych netvrdila, že je tak zásadní, kolem něj jsou spíš zajímavé všechny ty spekulace, jestli to vůbec napsal; vzpomínám, že se mi z celých Slezských písní líbila nejvýš jedna dvě básně. Mám podezření, že češtináři doporučují Bezruče, protože je docela jednoduchý na pochopení: třeba mají strach, že řekněme takového Březinu už by dneska nikdo nepochopil?