Diskuze o dalších seriálech.
#6882 od Sára
15 led 2020 20:02
Tak nám Netflix nadělil zajímavou minisérii z pera pánů Gatisse a Moffata. Autorský tandem pořád nechává u ledu Sherlocka a místo toho se vrhl na hraběte Draculu. Řeklo by se, že tenhle námět byl už zfilmovaný a různě jinak zpracovaný tolikrát, že se už nedá dodat nic nového, ale musím říct, že mě to příjemně překvapilo. Momentálně mám shlédnuté první dva díly, a to zatím jednou, takže píšu spíš pod dojmem z příběhu , než abych se nimrala v detailech.
Mám osobně k hororům jistý odpor, prostě mě neberou potoky krve, řev a těla rozporcovaná jako na hodině anatomie. Jedinou výjimkou jsou některá zpracování děl S.Kinga, páč tyhle rekvizity jsou tam to nejmenší, z čeho člověku běhá mráz po zádech. A tenhle Dracula je docela dost připomíná. Navíc je temná atmosféra zjemňovaná ironickými humornými poznámkami (řekla bych Gatissův vklad)podobně jako u Sherlocka..."Kde je Olgeren?" "Vaří." "A já myslel, že jsme mimo nebezpečí..."
Samotný hrabě (Claes Bang) je silně charismatická osobnost a zdatný manipulátor, ale ani další postavy, zejména sestra Agáta, nezůstávají pozadu.
Ano, jsou tam potoky krve, ale kdesi v podtextu nacházím nenápadný hold síle lidského ducha, která se staví proti odvěkému zlu.

Budu ráda, když se podělíte o své dojmy, pokud jste se už dívali.
Na konec malinký spoiler - v 2.dílu Master, tedy Sacha Dhawan, ovšem tentokrát nikoliv stojící na temné straně síly.
A dabing - stejně jako u Zaklínače - mi přišel velice dobrý. Že by měl Netflix peníze a čas, aby dabéři mohli odvést svou práci pořádně?