Diskuze o dalších seriálech.
#5118 od Meisiluosi
28 dub 2017 05:38
Na American Gods jsem hodně zvědavá. Knížku mám hodně ráda a trailer byl naprosto bombovej.

Jinak - kdo další se těší na nový Twin Peaks?
Ne že bych se netěšila opatrně, přece jenom jsou podobný návraty po letech vždycky trochu ošemetná věc - ale zatím tomu spíš věřím než nevěřím. Jsem pekelně zvědavá, kudy se to bude ubírat.
#5119 od Zuzka
28 dub 2017 08:31
Podívala jsem se na ten trailer...a tohle by mohlo fungovat výborně. Casting na první dojem vypadá skvěle.

Dodívala jsem Broadchurch. Konečně vím, kdo to udělal:-) Nebylo to vůbec špatné. Myslím, že se mi to líbilo stejně jako první dvě série. Napětí drželi hezky a dost se jim dařilo žonglování s podezřelými. Sice se tam pořád objevovala spousta víceméně nesouvisejících postav, ale to asi zapadá to konceptu toho, jak zločiny (ať už současné nebo minulé) ovlivňují celou komunitu. Jen Artur Darvill byl vážně navíc.
Poslední scéna byla hezky ikonická - Hardy je prostě nenapravitelný asociál. Aspoň navenek:-)
Zajímavé bylo obsazení Sarah Parish do vcelku významné role manželky jednoho z podezřelých. Nedalo se nevzpomínat na Blackpool. Alec Hardy je ovšem profesionál :-)
#5142 od Tessuna
03 kvě 2017 18:31
Tak jsem dokoukala první díl Amerických bohů. Shodou okolností pokryl zhruba to, co jsem zatím stihla přečíst. I když leccos jsem si domyslela, jako třeba kdo je Mr. Wendesday (čtu v angličtině, takže vlastně netuším, jestli je to v češtině přeložený. Snad ne. Pan Středa by znělo divně a nedávalo by to smysl.) Ale možná mám takovou radost, že jsem na to tentokrát přišla okamžitě, jen proto, že v Dlouhém, temném čase svačiny duše mi to trvalo půl knížky...
Mimochodem, pokud jde o zápletku, všichni o té knížce mluví, jako kdyby Gaiman objevil Ameriku (haha), ale vždyť je to totální vykrádačka Pratchettových Malých bohů (1992) a ještě víc Adamsovy knihy Dlouhý, temný čas svačiny duše (1988). To jen tak na okraj. (Ale uznávám, že jsem četla jen pár kapitol. Třeba mě Gaiman ještě překvapí.)
Jinak mi to po první epizodě přijde dobré, i když trochu krvavé. Tou červenou barvou při natáčení fakt nešetřili.
#5144 od Zuzka
03 kvě 2017 19:14
Co se týká zápletky, není všechno úplně přesně tak, jak se zdá :-) A téma bohů, na něž jejich věřící zapomínají, je u autorů vcelku oblíbené. Gaiman se toho dotýká předtím v Sandmanovi (okolo 1990). Wednesday se opravdu překládá Středa, něco málo je ztraceno v překladu, ale asi je to lepší, než nechat nepřeložené. Je to divné, ale člověk si zvykne na všechno.

Já myslím, že jedna ze silných stránek celé knihy jsou osobní příběhy jednotlivých věřících a jejich bohů. Pak taky to, že jde vlastně o road story, navštěvujeme různá zákoutí Ameriky, taková ta dost neobvyklá, ale přitom tak americká.
A já osobně miluju tu podzápletku v Lakeside. Jsem zvědavá, jestli ji v seriálu nevypustí, protože nemá až takový dosah do hlavní zápletky, stojí ucelená stranou.
Dej vědět, kdy uhodneš, "kdo" je Stín.
#5145 od Tessuna
03 kvě 2017 20:35
Nevím, jak oblíbené téma to je, já jsem na ně zatím narazila asi jen u výše zmíněných autorů. Jen se mi někdy zdá, jako by někteří zarytí Gaimanovi fanoušci měli dojem, že je to jeho nápad, tak předem uvádím na pravou míru, i když to není potřeba. :)
Se Stínem jsi mě navnadila tak, že jsem nad tím chvíli usilovně dumala, pak podlehla pokušení a spoilovala se. A nebyla bych na to přišla. Ani náhodou.
#5148 od Zuzka
04 kvě 2017 08:38
Přišla bys na to. Na konci určitě ano. Teda pokud už to nemáš dočtené a jsi si tím jistá.

Uvažuju, kde jsem na podobné téma ještě narazila. Když to trochu posunu k motivu "co asi dělají staří bohové či nadpřirozené bytosti v současné době", tak mě napadají ještě Dobrá znamení (Pratchett-Gaiman) a Lhář (Jakub Cwiek). A něco mi ještě ťuká vzadu v hlavě, ale nemůžu si vzpomenout:-)
#5392 od lososmaster
12 čer 2017 19:56
Lol tak teď jsem úplnou náhodou zjistil, že v minulé sérii SW Rebels mluvil Bendua Tom Baker :D
#5396 od Sillia
12 čer 2017 23:26
A jéj, to jsem nějak minula, díky za info. Já vim tak akorát to, že Darth Banea namluvil Hamill a Thrawna Lars Mikkelsen, ale tohle je novinka.
A Dave Filoni potvrdil, že Ashoka se nevrátí ve formě vlka nebo sovy, tak by mě zajímalo, jak to s ní nakonec dopadne.
#5400 od Tessuna
13 čer 2017 18:24
Když je řeč o Thrawnovi... já nějak pořád nenacházím odvahu se do SW Rebels pustit, protože se bojím, že Thrawn nebude dostatečně úžasnej. Můžete mě někdo ujistit, že je to ten nejlepší padouch všech dob?

K Americkým bohům - co jim zatím říkáte vy, kdož je sledujete? Já jsem se po poslední epizodě jaksi přistihla, že mě absolutně nezajímá Shadow ani Wendesday, zato mám slabost pro Mad Sweeneyho. V knížce mi nepřišel zdaleka tak zajímavej (v knížce nebyl zdaleka tak zajímavej). Zato jsem si v knížce nějak záhadně oblíbila příběh Essie. Netuším, proč. Ale stařičká Essie na verandě a do toho příběh krále, který utekl z války, a do toho ta záležitost s mincí - mimochodem, našla jsem překlad toho, co Mad Sweeney říkal gaelsky, a kupodivu to nejsou samý nadávky, jak jsem si myslela... Zkrátka, to všechno dohromady ve mně vyvolalo velkou hromadu pocitů, a teď jaksi nevím, co s nima.
#5401 od Sillia
13 čer 2017 23:05
Tak o Thrawnovi to zatím bohužel říci nemohu, ačkoli v rámci SW Rebels to platí. Sama doufám, že se 4. série nějak zase posune, i když ta třetí nebyla nijak špatná, ale pořád je to spíš taková oddechovka.

American Gods jsou na tom o něco zajímavěji. Máš pravdu, že Sweeney se hned napoprvé projevil asi nejlépe ze všech postav a dost se na jeho další vystoupení těším, přestože jsem sotva dokoukala čtvrtou epizodu. Knížku jsem ale nečetla, takže nevím, co dále od toho čekat, ale z nějakého nepopsatelného důvodu mě to celkem chytlo.

A je tady někdo, kdo kouká na The Handmaids Tale?