Diskuze o dalších seriálech.
#4999 od Sára
05 dub 2017 11:54
Ono se jen zdá, že se znásilnění nedá poměřovat s vraždou, ale jelikož se Chibnail zaměřuje spíš na psychologii postav než na akci samotnou, je třetí série dle mého názoru pořád na výši. Tedy pokud jde o samotnou oběť (vyrovnánávání se s tímto brutáním zásahem do života) a lidi v jejím nejbližším okolí (takové to "praní špinavého prádla", postupné odhalování skrytých motivů i nenávistí).
Pokud jde o ústřední dvojici detektivů, jsem zatím na rozpacích (řečeno eufemisticky). Vysvětlení, proč se vlastně Hardy vrátil po pár letech zpátky do Broadchurch, mi přijde chabé a nepřesvědčivé. A to nemluvím o výrazu Olivie Colman, který je plný soucitu k oběti, ale protože jí během čtyř epizod, které jsem zatím viděla, prakticky nesleze z obličeje, začíná působit jako divná maska. Je to přece policistka, ne milosrdná sestra, tak by se měla taky občas tvářit , že ji to štve a že udělá všecko pro to, aby pachatele chytla. DI Hardy má naopak tvář temně zachmuřenou, tedy pokud zrovna na svou parťačku vztekle neštěká nebo poněkud teatrálně neprohlašuje, že se stydí za to, že je muž. Přirozeně Tennant působí snad jen při nezvládání rodičovské role.
Ale (kvůli čekání na titulky) jsem teprve v polovině, tak uvidíme, jak se to vyvrbí dál.
#5079 od Tessuna
22 dub 2017 18:10
Broadchurch dokoukán. Souhlasím se Sárou. Vyvrbilo se to docela zajímavě, ale taky by mě spíš zajímalo vysvětlení, proč se Hardy vrátil. (Možná se mu tam zalíbilo, jen to po dvou sériích vrčení "tohle je můj soukromej očistec" nedokáže přiznat?) Nojo, Tennant i Colmanová se tváří, jak se tváří, ale když řeší takovýhle případ, tak se těm jejich strnulým výrazům zase tak moc nedivím. Mně spíš přišla nepřesvědčivá vedlejší zápletka s rodinou Latimerových. I když možná to bylo realistické, a ode mě naopak nereálné čekat, že se něco stane, třeba že se všichni strašlivě pohádají, všechno si vyříkají a skončí to usmířením a happyendem.

Když je řeč o seriálech, tak mám dobrou zprávu pro čtenáře Kola Času (já vím, asi jsem tu jediná, ale stejně neztrácím naději) - konečně to vypadá, že se začíná uvažovat o natočení seriálu. Já vím, že to zní tak nějak opatrně, ale mluvím tu o knižní sérii, vedle který Hra o Trůny vypadá jako něco malinkatýho. Takže hádám, že příprava takového seriálového monstra chvilku potrvá. Ale už je oficiálně oznámeno, že se do toho pustili, a z pozice ko-producentky na všechno dohlíží Harriet, vdova po autorovi. Což znamená, že by to nemuselo být zase tak špatné (jako nadšená čtenářka už se psychicky připravuju na to, jak osekají děj, vynechají všechny moje oblíbené momenty, nevyberou úplně nejvhodnější herce pro moje oblíbené postavy atd.) Ale přes veškeré pochyby se těším. Neuvěřitelně, neskutečně a fantasticky těším :):):)
#5094 od Sára
23 dub 2017 16:54
Broadchurch - hotovo.Čím víc se blížil konec, tím víc mě to bavilo. Jednak proto, že miluju detektivky alá Agatha Christie (fůra podezřelých a každý má motiv), jednak proto, že jsem si konečně uvědomila, že Hardy a Millerová nemají být - tak jako v 1.sérii - ti v centru pozornosti. Nebyli , pravda, jen do počtu (narozdíl od faráře a novinářky Maggie), ale příběh na nich už nestavěl.
Pokud jde o Latimerovy, tady chtěl asi Chibnail jen dotáhnout jejich linku do konce. Souvislost s aktuálním případem nebyla žádná. Bohudíky to neskončilo happyendem (ne že bych si to taky nepřála), zato tu bylo velice přesně vykresleno různé chápání žalu nad ztrátou blízkého člověka, a důsledky,jaké to může přinést. Obecně bych řekla, že Beth reprezentovala ženský pohled - nést břemeno definitivního, protože život jde dál, a jsou tu další, o které je třeba se starat, a Mark zase ten mužský - žádat odplatu a tím věc teprve uzavřít, aby se mohlo jít dál. Hodně silná pro mě byla i scéna mezi Markem a Joem. Jo, Chibnail to umí podat, doufám, že bude mít čas a prostor uplatnit se i v Doktorovi.

A teď mám na vás takový dotaz: v sobotu před Velikonocemi šel na HBO seriál Pozůstalí (Leftovers). Já si to náhodou pustila, pak jsem měla radost, že to hned pokračuje dalším dílem a dalším, a následně při pohledu do TV programu zjistila, že vlastně až do rána frčí nonstop celá první série. O půlnoci jsem bohužel odpadla. O týden později hodili do placu stejným způsobem 2.sérii, tu jsem ani neotvírala,protože mi bylo jasné, že ani popcorn, dva litry coly a pět kafí by mi nezabránilo usnout. Teď běží 3.série, už slušně, zhruba 2 díly týdně, ale nemá smysl se na to koukat, když jsem neviděla předchozích 16 dílů, že. Konečně se dostávám k otázce - neví někdo, kde by se daly stáhnout ty první dvě série? Nemůžu to nikde najít. Ale páč jsem PC lama, pevně věřím, že se jen neumím koukat, a že mě někdo z vás kovanějších nasměruje. Děkuji předem, Pánbůh vám to o(d)platí na dětech....
#5096 od lososmaster
23 dub 2017 18:38
https://www.topserialy.to/the-leftovers
Sice se to nedá stáhnout, ale je to s titulkama. Moc nechápu, proč tam neni třetí série, ale první dvě jsou tam komplet
(a na tomhle serveru se dá sledovat úplně všechno)
#5099 od Sára
23 dub 2017 19:13
Na dabingu nebazíruju, takže díky moc. Jak říkám - Pánbůh ti to určitě (jednou)... :D
#5104 od Citron
23 dub 2017 21:41
Nedávno jsem narazil na seriál, který mě totálně dostal. Jeden z nejvíc "meta" seriálů a přitom jej Briti natočili už v šedesátých letech. Jmenuje se The Strange World Of Gurney Slade a je to dnes téměř zapomenutý, ale podle mého o to větší klenot britské televizní zábavy. Ve své době samozřejmě moc nepochopený a není se čemu divit. Hlavní hrdina v samém počátku opustí studio. Celou sérii zpochybňuje, jestli je vůbec vhodnou hlavní postavou pro seriál, je souzen za to, že jeho vtipy nejsou vtipné, baví se zvířaty a ve finále musí čelit vedlejším postavám, které si nejsou jisty svojí budoucností. A ta úvodní znělka, včetně úvodního gesta, je neskutečně chytlavá. Má to jen šest epizod, určitě vyzkoušejte, pokud máte rádi tento druh příběhů ;)

A je to celé na youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=rZp3Sc_DRpo&t=2s
#5110 od Tessuna
25 dub 2017 17:21
Knížku jsem ještě nečetla, ale asi to budu muset okamžitě napravit. Právě jsem dočetla recenzi od někoho, kdo už viděl prvních pár epizod. Autorka se při psaní úplně rozplývala blahem. Takže já se taky těším, a to tak, že moc. :)
#5111 od Sillia
25 dub 2017 18:25
Taky se na to hodlám podívat, z ukázek to vypadá dobře, ale jinak jsem si kolem toho nic nezjišťovala, tak uvidím, až se podívám.
#5117 od Zuzka
27 dub 2017 09:25
Američtí bohové? Boží!!!!

A teď už jen Sandman... ách, to by bylo něco (s Davidem Tennantem v hlavní roli).

Jenom se přiznám, že jak mě úžasně baví Gaimanovy knihy, tak mě nechytla ani jedna z jejich TV/filmových adaptací. Gaiman má ve svých příbězích něco divného, co při převodu do vizuálna působí...divně. A nějak to nefunguje. I když se třeba sám na tvorbě adaptace podílí. Třeba to tentokrát dopadne líp.