Diskuze o dalších seriálech.
#6823 od Tessuna
20 lis 2019 11:20
Už jste slyšeli kontroverzní novinky o Hlídce, seriálu podle pratchettovek, kterému navzdory jménu The Watch asi všichni přezdívají Kriminálka Ankh-Morpork? Ta asi nejvíc šokující je, že Vetinariho bude hrát Anna Chancellor. A s tím bych se ještě byla schopná smířit; sice nevím, proč jim to připadá jako dobrý nápad, ale budiž. Jenže on ten článek pokračoval vyjmenováním dalších a dalších věcí, jimiž se seriál tak trochu odchýlí od knižní předlohy, (z podtitulu se plíživě vytratilo slovo "adaptation" a nahradilo je "inspired by") a každá z nich zvlášť zní relativně rozumně, ale když si je v duchu sečtu dohromady, výsledek už jaksi nemá mnoho společného s Hlídkou, jak ji znám. A docela mě to štve. Protože zrovna příběhy s Hlídkou mám z pratchettovek nejradši a po čem doopravdy toužím je co nejvěrnější adaptace. Chtěla bych něco takového, jako byla Dobrá znamení... Achjo. Co tomu říkáte?
#6832 od Zuzka
24 lis 2019 23:16
Nemáš odkaz na ten článek o Hlídce?
Já jsem naposled četla článek, kde byl casting. Vetinari tam asi nebyl, protože to bych si pamatovala. Většina postav mi přišla typově dobře vybraných, až na lady Sybillu. Kdepak je ta britská aristokratka s postavou operní pěvkyně? Ale zůstala jsem optimistická.
Příběhy Hlídky z knížek by asi seriál utáhly, ale docela si dovedu představit, že si vymyslí i úplně jiný děj...hlavně aby zachovali charaktery a celkovou náladu. Upřímně, myslím, že jsem nenarazila na jedinou pratchettovskou adaptaci, která by mě bavila. Knížky jsou dokonalé a filmy... tam to prostě nějak nefunguje. (Kromě Vetinariho, ten býval i v TV vždycky úžasný, takže tady mám ke castingu vážnou výhradu, je nějaká šance, že i jako žena bude Vetinari tak...prostě Vetinari?)
A to jsou ty adaptace většinou věrné hodně. Takže třeba to s tím odchýlením od děje nemusí nutně dopadnout zle.

Kriminálka Ankh-Morpork...to je super název. To budu pak říkat v práci..."Co sleduješ? Kriminálku Las Vegas? No jo, já sleduju zas kriminálku Ankh-Morpork..."
#6833 od Tessuna
25 lis 2019 09:31
Odkaz je tady: https://www.tor.com/2019/11/19/bbc-amer ... the-watch/
Taky mi žádná z pratchettovských adaptací zatím úplně nesedla. Doufala jsem, že Hlídka to napraví... No, uvidíme, třeba to bude úžasný. Ale začínám o tom pochybovat. Někdo v komentářích pod tím článkem vyslovil domněnku, že třeba BBC jen trollí. To by se mi líbilo :)
#6845 od Tessuna
27 pro 2019 12:47
Ani jsem nestihla odpovědět, jak se těším, a už je po všem :) Mám z toho dost smíšené pocity. Hodně diváků brblá nad tím, že dějové linie jsou wibbly-wobbly, což mi naopak přišlo zajímavé, ale mám s tím jiný problém: všechny příběhy jsou tak uspěchané, že to člověk vůbec nestíhá nějak emočně prožít. Mám pocit, že jsem viděla delší trailer a na samotné příběhy pořád čekám. Vůbec se mi nelíbilo, co udělali s příběhem o Dol Blathanna, a bitvu o Sodden jsem si taky představovala jinak. Z Cahira nemuseli dělat takového záporáka. Nicméně mě tahle uspěchaná série přiměla znovu zkouknout původní polský seriál. Navzdory legračním efektům mě zasáhl mnohem víc; vyhovovalo mi jeho pomalejší tempo, s Geraltem jsem všechno víc prožívala, jeho přátelství s Marigoldem mi přišlo uvěřitelnější - a samozřejmě soundtrack je jedním z nejgeniálnějších soundtracků vůbec. Takže tak. Myslím, že si chudák zaklínač zasloužil... něco víc.
#6855 od Zuzka
05 led 2020 21:19
Já jsem v rámci těšení na seriál přečetla v prosinci ty dvě zaklínačské povídkové knížky. Osobně mám povídky o hodně radši než román a jsem ráda, že seriál postavili na nich. Víceméně.
Můj celkový dojem je převážně kladný. Hodně se mi líbí casting - Geralt mi sedí skvěle, Ciri také, Yennefer se docela dá. Tissaia je skvělá, stejně jako asi všichni čarodějové/čarodějky (ano, Triss nemá kaštanové vlasy...no ale z toho se nezblázním). Nesedla mi Calanthé a Cahir. No a Marigold...ach jo... moje úplně nejoblíbenější postava a ani v polském seriálu ani tady Marigoldovi moc čest nedělá. To je tak těžké najít někoho šarmatního, vtipného, ukecaného a hudebně nadaného? Tenhle Marigold je spíš otravný, jeho hudba dost marná...ale i tak jsem si zvykla. A trpaslíci, ti se nepovedli vůbec.

Naštěstí se z toho úplně nevytratil humor, kterého je v knihách víc než dost. Nejvíc mě bavila veškerá akce s Geraltem - souboj v Blavikenu byl vynikající. Bavila mě i Yennefer v Arethuse, ale její a Ciriina dějová linka ubírala spoustu času z původních Geraltových povídek, proto ten pocit uspěchanosti.
Asi je škoda, že z toho zmizely původní narážky na různé pohádky, i když chápu, že to úplně nezapadá do akčního béčkového fantasy seriálu. Nakonec, když jsem přestala meditovat nad tím, čím je to jiné než předloha a jestli se to bude lidem líbit, začala jsem si to užívat mnohem víc.

Finále na Soddenu bylo super (i když jsem si ho představovala úplně jinak, tohle fungovalo), prolnutí Geralta v Cintře s prvním dílem se povedlo na jedničku, takže konec dobrý :-) Jsem ráda, že dostali možnost udělat druhou sérii, uvidíme, kam se to bude ubírat.

Soundtrack polského seriálu je skutečně jedním z nejgeniálnějších vůbec, miluju odtamtud i Marigoldovy balady.
#6868 od Zuzka
09 led 2020 18:08
Dívám se na Zaklínače ještě jednou, tentokrát s českým dabingem, který se mimochodem poměrně hodně povedl - včetně Marigoldových písní. A baví mě to. I na ten Marigold už se mi dostal pod kůži :-)

Tohle mi teď hraje už týden v práci - porovnání jednotlivých dabingů písně Toss a coin to your witcher:
https://www.youtube.com/watch?v=2uwbjC_8Nd0&t=573s

Jinak to mi taky přijde ve zkratce dobrá charakteristika netflixového zaklínače vs. polského seriálu - píseň Toss a coin to your witcher vs Zapachniało powiewem jesieni, kterou nekriticky miluju.

https://www.youtube.com/results?search_ ... em+jesieni

Ta druhá je lyrická, melodická, melancholická, atmosférická jako polský seriál. Ta první je modernější, dějová, sebevědomější...a stejně návyková.
#6890 od Tessuna
21 led 2020 15:06
Včera jsem mrkla na první díl nového sci-fi seriálu Avenue 5. Má to být SF komedie, doufám, že něco na způsob Červeného trpaslíka. Podle prvního dílu se nedá moc poznat, jestli to bude nebo nebude fungovat, ale rozhodně mám chuť si pustit další. Kapitána hraje Hugh Laurie.

Víceméně náhodou jsem objevila detektivní seriál, který vypadá fakt dobře. Přišla jsem k tomu tak, že jsem na youtube zahlédla trailer na film, který mě zaujal, a z komentářů jsem pochopila, že je to film podle seriálu, který běžel před lety, měl tři série a pak ho k velkému rozhořčení fanoušků zrušili. Já jsem o něm, myslím, včera slyšela poprvé (je možné, že mi o něm už někdo někdy nadšeně vykládal na nějakém conu; pokud to byl někdo ze zde přítomných, tak sorry, so sorry, měla jsem si to poznamenat). Možná jste to všichni už dávno viděli a jen já mám pocit, jako bych právě objevila Ameriku... tedy spíš Austrálii. Řeč je o Miss Fishers Murder Mysteries. Znáte to? Pokud ne, doporučuji... 20. léta (20. století, takže akorát před sto lety), charismatická detektivka (v češtině asi není způsob, jak říct "lady detective", aniž by to vyznělo, že je řeč o knize a ne o osobě) a zajímavé vedlejší postavy... teprve jsem na to začala koukat a už to doporučuju. :)
#6965 od ESESEL
05 dub 2020 01:11
Tak na co kdo kouká v karanténě? Doporučuji Beforeigners, norský seriál od HBO.
#6966 od lososmaster
05 dub 2020 09:09
Nové díly Clone Wars, nové díly Westworldu.
A je pravý čas na nějaký rewatch classica, že jo.