Diskuze o dalších seriálech.
#4811 od Tessuna
09 úno 2017 10:23
Napadlo mě, že tu chybí takové všeobecné téma, jaké máme u literatury, filmu... je tu spousta minitémat o seriálech, v každém je pár příspěvků - což takhle probírat je tady?

A zrovna začnu svým nejnovějším objevem: Stranger Things. Už od podzimu o nich slýchám na netu, jak je to nečekaně úžasný seriál, a předevčírem jsem zkusmo mrkla na první díl... ona je to minisérie (8 epizod). Takže zkouknuto. Včera v noci už se mi zavíraly oči, ale prostě jsem nemohla jít spát, aniž bych věděla, jak to skončí. Teď se mi klíží oči v práci, což není cool, ale stálo to za to.
Začíná to trochu jako Broadchurch: malé ospalé městečko, ztracené dítě. Pak se to velice rychle zvrtne v něco ve stylu Akt X... a nejlepší na tom je, jak nádherně je to retro. 80 léta. Strávila jsem v nich část dětství, takže pro ně mám slabost. Ten seriál má zkrátka zvláštní kouzlo... nebo jej možná dělají tak okouzlujícím všechny ty narážky na Star Wars...
Doporučuji.
#4812 od Citron
09 úno 2017 12:04
Stranger Things bylo docela fajn. Mělo to až nezvykle sympatické postavy, hlavně u těch dětský to považuji i za zázrak oproti běžné produkci. Docela fungovala ta serializace. Vlastně asi kromě jedné epizody jsem neměl vysloveně pocit, že to by tam byl nějaký díl navíc. Osobně bych bral úplný konec, ale tak pokud bude druhá série stejně kvalitní, proč by to nemohlo pokračovat.

Já teď sleduju konečně to Expanse. Není to podle mého vůbec špatné. Na syfy určitě. Pořádnou seriálovou space operu jsem už dlouho neviděl, takže si to i docela užívám. Trochu mi vadí jen ta detektivní linka, která se zatím motá tak nějak pořád dokola. Jen by to chtělo konečně nějaké kvalitní sci-fi i s mimozemšťany :D
#4813 od Tessuna
09 úno 2017 13:25
Jenom "docela fajn?" Já jsem nějak až moc nadšená, i když je fakt, že úplně nechápu, proč (zápletka celkem normální, postavy... nic, co bych už neviděla jinde, a přece, přece je tam něco...). Zatím to svádím na magii 80.let, ale kdyby mi někdo vysvětlil, proč se mi ten seriál vlastně tak líbí, budu ráda :)
Pokud jde o sci-fi s mimozemšťany, taky jsem nedávno měla přesně tenhle absťák, a nepomohly staré díly Doktora, ba ani Star Treku, a tak jsem se konečně pustila do dlouho odkládaného Babylonu 5 (tou poslední kapkou bylo, když kdosi kdesi prohlásil, že to není moffatovina). Je to docela fajn. Ale je fakt, že by to chtělo nějaký nový sci-fi seriál s mimozemšťany. Už se docela těším na Star Trek - Discovery, a samozřejmě se nemůžu dočkat nové série DW, ale úplně nový seriál... to by bylo něco...
#4815 od lososmaster
09 úno 2017 14:15
Když je tu ta nová rubrika, tak se sem hodí napsat, že dneska vyšel nový další Marvel seriál "Legion". Nemá nic společného s MCU. Hodně slow-mo explozí a trojitý retrospektivní pohled paranoidního schizofrenika... no je to fakt zamotaný, že nevím co se děje, jestli se to opravdu děje a v jakém pořadí se to děje. No prostě je to super a doufám, že se v dalších dílech dozvím odpovědi na předchozí otázky.
#4818 od Angi
09 úno 2017 15:11
Citrone Expanse je kvalitní - oproti jiné tvorbě od Syfy - protože je podle skvělých knížek. Zrovna mám objednaný pátý díl, má jich být devět. Napsáno je šest, ale překlady klasicky nějakou dobu trvají. A i ta detektivní linka má smysl.
Expanse mi přišlo výjimečné hlavně v tom, že se mi líbí jak seriál, tak knihy. Byť je tam pochopitleně x rozdílů. Většinou se mi seriály, kde znám knihu nelíbí svou omezeností a opačně mi zas seriál kazí knihu, když znám zápletku. Ale u expanze to z nějakého záhadného důvodu funguje. A věř mi, že po přečtení čtyř knih se nemůžu dočkat, až to všechno uvidím. Snad to bude mít dost diváků, aby zatáhli všechny série, jelikož se příběh knih hodně rozvíjí a přešlapování na místě se nekoná.
Naposledy upravil Angi dne 09 úno 2017 15:57, celkově upraveno 1
#4819 od Citron
09 úno 2017 15:37
Tessuna: Fajn je u mě dobré hodnocení :D. Ta atmosféra těch 80. určitě udělala svoje, ta bylo podle mého docela povedeá. Ačkoliv já nejvíc ocenil to, že to podle mého tak nějak všechno šlapalo. Mě se hodně líbilo, že hodně "šokujících odhalení" přišlo tak nějak rovnoměrně během série. Že se to nesnažili nějak zbytečně natahovat. To mě na tom bavilo.
Babylon 5 je parádní. U mě stále jeden z těch nejlepších sci-fi zážitků vůbec. Právě bych taky chtěl nějaký nový seriál, ideálně s takovým živým vesmírem jako byl právě v B5 nebo Farscapu, jenže tohle téma prostě moc neletí. Ještě tedy bude remake Lost in Space od Netflixu, ale to také stále není nic původního.

Angi: Jo, jeden známý mi říkal, že ta detektivní zápletka docela dobře zapadla. Jen mě to až tak nebaví oproti zbytku :D. Jinak, jak ta série následuje ty knihy? Myslím, je to jedna série jedna kniha, či to šlo úplně jiným směrem?
#4820 od Angi
09 úno 2017 16:00
Citrone první série končila o dost dřív, než první kniha. Na druhou stranu postava Bobbi, která je ve všech trajlerech na druhou sérii je až v druhé knize, takže jsem sám zvědav, jak to v druhé sérii zkloubí. Podle mého to v seriálu půjde vše ráz na ráz a ne s pauzama jako v knihách... třeba ta politička Avaserala v první knize vůbec není, ale v seriálu ji dali od začátku.
#4822 od Ironside11
09 úno 2017 18:41
Někde jsem slyšel, že Tennant hrál v nějakém seriálu Marvel záporáka. Viděl ho někdo, popřípadě má cenu se na to kouknout?
#4824 od Angi
09 úno 2017 18:50
Ironside: Jde o seriál Jessica Jones. Být to o tři díly kratší, tak je to naprostá pecka, ale takhle je to tam chvíli trošku plytké. Každopádně to stojí za shlédnutí, jelikož Tennantův Killgrave je naprosto brilantní a pro mne to byl nej záporák tehdejší serialove sezony..
#4825 od Citron
09 úno 2017 19:21
Angi: Díky za vysvětlení. Je to docela zajímavé. Hlavně doufám, že tvůrci mají nějakou vizi, jak to zakončit. Moc nevěřím, že to dotáhnou na víc jak pět řad.
Jinak musím uznat, že v osmé/deváté epizodě se to všechno zatím celkem slušně příběhově pospojovalo, což je docela fajn.