Diskuze o dalších seriálech.
#3323 od lososmaster
22 lis 2015 15:19
V pátek byl vypuštěn další seriál od MCU z velké série Defenders "Jessica Jones", kde hraje mimo jiné také David Tennant. Tak co si o tomhle novém seriálu myslíte - a můžete tu hodnotit i seriál "Daredevil", který vyšel v dubnu a až teď jsem zjistil, že tu nemá téma.
#3324 od Sillia
22 lis 2015 16:23
Jo a zbožňuju to. Oboje dvoje. Každopádně jsem ráda, že jsi tohle fórum založil, zrovna jsem dokoukala poslední díl Jessicy.

Daredevil je úžasný co se týče bojových scén a celkově brutality a kromě toho jsou tam velmi dobré zvukové efekty, což ještě upevňuje jakýsi pocit z toho, že hlavní hrdina je slepý, ale přitom toho zvládá víc než normální člověk. Další plus je, že i přes fakt nadlidského vnímání seriál zůstává realistický a zároveň temný. Docela dobře to ukazuje, jaký vliv mají události na filmových plátnech na zbytek města, normální lidi a jak to umožňuje rozrůstání či zakořenění mafie, podvodů, korupce atd... A musím říct, že hlavní padouch tady je takový, že jsem mu přála o trochu víc štěstí a celkově jsem si ho oblíbila, ne tolik jako Murdocka, ale víc, než spoustu jiných postav. O bojových scénách jsem se už zmiňovala, ale stejně se k nim musím vrátit, jsou opravdu úžasné a tvrdé a často i brutální, Daredevil se ke svému hlavnímu padouchovi dostával skrze bití jeho poskoků a jejich následným vyslýcháním a ne vždycky to bylo zrovna dvakrát hezké, což rozhodně beru jako plus.
Následující text obsahuje spoilery! Zobrazit
Plus nezapomenu na jednou z mých nejoblíbenějších scén a to dekapitaci dvířky od auta.

Jessica Jones si taky nebere moc servítky a přestože ona sama má superschopnosti, tak to na nich nestojí úplně, pro příběh jsou hodně důležité, ale myslela jsem tím, že to není příčina a řešení všeho, opravdu se ta jedná o soukromou vyšetřovatelku a tak svůj cíl hledá odlišným způsobem, sleduje a hledá, ví, kde hledat a koho se zeptat, ke komu jít a má svoje kontakty. Má to dost temnou atmosféru, na hlavní hrdince seriálu se to odráží a...
A konečně se dostávám k padouchovi. Tam jsem sama se sebou vedla jakous takous diskuzi o tom, jestli je to spíš psychopat nebo sociopat a došla jsem až k tomu, že jsem přemýšlela o sociopatickém psychopatovi nebo spíš psychopatickém sociopatovi.. whatever. Každopádně je geniální, ani tam nemusí být, respektive jenom jeho silueta a hlas a člověku z toho naskakuje husí kůže. A celkově ta jeho schopnost ovládání lidí je tam vzatá zase o něco lépe než v celém zbytku MCU - tam už jsme se sice s ovládáním myslí sice trochu potkali, ale nikdy to nebylo nic moc extra, ale tady vidíme o dost reálněji, jak by to vypadalo, kdyby se k tomu někdo dostal. Jeho příběh, který nám tam pak ukážou, je dost hraný na emoce a k pochopení jeho jednání, což se jim povedlo. Ale nic to nemění na tom, že výraz "evil prick," který na konci několikrát zazněl namísto jeho jména, je asi nejvýstižnější a zároveň je to takový ten padouch, kterého prostě nemůžete nenávidět.

Už teď se ale těším na další dva hrdiny a jejich seriály. Luke Cage byl sice už v Jessice, ale to nemění nic na tom, že jsem dost zvědavá na to, co se tam bude dít, zvláště když jsem viděla jeho přístup k určitým věcem.
A co mě dost zaráží je to, že Netflix nějak neví, co s Iron Fistem, nejdřív měl být už před Lukem Cagem, pak je přehodili a teď už jsem viděla i diskuze o tom, jestli vůbec bude a nenahradí ho někdo jiný a jak by to pak bylo s finálním seriálem Defenders. Navíc, kromě hrdinů, jsem hodně zvědavá co se týče záporáků, protože v obou seriálech byli úchvatní.
#3341 od Sára
23 lis 2015 17:28
Musím říct, že komiksy ani super-hrdinové mě moc neberou.Přesto jsem si ze zvědavosti pustila 1. epizodu seriálu Jessica Jones. Jednak k ní už byly titulky, jednak návnadě jménem Tennant se nedalo odolat. David byl sice v tomhle díle víc tušen než viděn, přesto mě to chytlo. Připomínalo mi to Phila Marlowa, nevím proč. Nebyl sice ženská, ani super-hero, ale atmosféra v Jessice je přesně taková, jakou jsem cítila, když jsem čítala ty detektivky s ním - velkoměsto jakoby převrácené naruby, temné uličky, divné existence...no, počítám, že vydržím do konce.
Mimochodem - vysvětlí mi někdo, jak je možné, že v pátek oficiálně běžel 1.díl, a přitom na Ulož.to se dá stáhnout celá sezóna?
#3342 od lososmaster
23 lis 2015 17:48
Je to na netflixu, takže celá sezóna vyšla naráz - ale titulky se přesto dělají postupně, takže je to tam, kde jsi to viděla asi podle nich.
#3344 od Sillia
23 lis 2015 19:00
Sáro neboj, bude tam. Ale to, jak tam postupně prosakuje do děje (jako vodovky), je na tom právě to kouzelné, alespoň na mě to tak působilo. A mimo to, David je tam vážně úžasný.
#3345 od Sára
23 lis 2015 19:51
Lososmaster: Díky za vysvětlení, no, člověk se pořád učí... :)

Silia: Já vím, že bude. Tennant je velice uvěřitelný v každé roli. No a z úvodního načrtnutí té postavy (komiks neznám, takže pro mě je to zcela nové) mám takovej zvláštní pocit...zimomriavky tomu Slováci říkají , až si říkám, možná, že by měl zůstat jako skvrna někde na pozadí, radši... :D
#3349 od Sillia
23 lis 2015 22:18
Hezký výraz. Já tomu říkám "až z toho naskakuje husina," ale nemyslím si, že jako skvrna na pozadí celkově by byl lepší. Když se pak člověk dovídá jeho příběh a vidí ho jednat i v přítomnosti, tak častokrát je to hodně silné a... Já už radši nic psát nebudu, nechci spoilerovat.

Každopádně, nevím jak je na tom kdo s násilím apod., ale právě Daredevil, i když je to podle komiksu, se nadpřirozeným silám celkem dobře vyhýbá. Hlavní hrdina má sice schopnosti o level výš, ale ne na žádné superhrdinské úrovni, přirovnala bych ho spíš k Arrow, ale lepší, temnější.
#3385 od Tessuna
26 lis 2015 18:33
Když nad tím tak dumám, poslední dobou mě ti superhrdinové nějak začínají bavit. I když je beru spíš jako oddychovku. Jessicu Jones jsem zkusila, a protože mě nikdo nespoiloval, absolutně netušíc - říkala jsem si bláhově, že po poslední epizodě Doctora, a když Arrow a Flash mají zrovna tenhle týden pauzu, zkrátka, že mi to třeba zvedne náladu. :). Po první epizodě jsem měla chuť pustit si Broadchurch, abych se trochu rozveselila, a když jsem si tohle uvědomila, tak jsem dostala přesně ty zimomriavky, o kterých se zmínila Sára. Teď jsem (protože zvědavost je mocná síla) u šesté epizody, ale zase váhám. Protože Tennant jako padouch... a navíc zrovna takovejhle padouch... to je síla. Připomíná mi Pushera z Akt X - myslím, že tam to byl asi jediný, ze kterého měla Scullyová strach (a vzhledem k tomu, co za příšerky potkávala v ostatních epizodách, to něco znamená.)

Sillio: Daredevil lepší než Arrow? Já to mám přesně opačně, ale to jen proto, že "temnější" neberu jako klad... už někde od Battlestar Galaktiky je takový trend v seriálech, že čím temnější a drsnější to je, tím líp, a mě už to docela unavuje, zvlášť když mám v poslední sérii dojem, že tu nákazu chytá i Doctor who. Daredevil není špatnej, ale Arrow má jednu velkou výhodu v postavě Felicity. Bez ní by to byl další temný seriál o hrdinovi, v podstatě Batman zkřížený s Robinem Hoodem, ale Felicity je takový sluníčko, že je na ni každá temnota krátká (aspoň doufám!).
Teď honem přemýšlím, jestli jsem v posledních deseti letech viděla sci-fi seriál, který by nebyl "drsnotemný" (kromě Doctora, samozřejmě!) Možná první dvě série Enterprise, a teď ten Arrow a Flash... to není moc, a nic jiného mě nenapadá. Ne že bych sledovala všechny sci-fi seriály, co jich je, ale stejně mi to přijde slabý...
#3386 od Sára
26 lis 2015 19:37
Proč jsi dostala chuť rozveselit se zrovna při Broadchurch? Chtělas v sobě přebít Tennanta- záporáka klaďasem? Nebo ti taky připomíná herecká představitelka Jessiky typově Eve Myles? Já se toho pocitu furt nemůžu zbavit.
Mám za sebou tři epizody, padouch sice začíná z pozadí prosakovat jak vodovky (jak psala Silia), ale zatím furt dobrý.
Fanoušci překládají titulky opravdu rychle, za což jim buď dík (pánbůh jim to zajisté oplatí na dětech :) ), takže nemám v koukání ani tak velké prodlevy jako u Doctora.
#3387 od Tessuna
26 lis 2015 20:14
Sáro: přesně tak; navíc jsem měla v tu chvíli pocit, že ve srovnání s Jessikou je Broadchurch optimistický a slunečný seriál :). To jsem ráda, že nejsem sama: mně Jessika taky připomíná Evu Myles.
Většinou mě vyloženě baví, když vidím nějakého herce tu jako padoucha, tu zas jako hrdinu (koneckonců, Kapitán Jack coby padouch je důvod, proč jsem se začla koukat na Arrowa...) a už jsem Tennanta viděla v jiných rolích... ještě dřív než jako Doktora jsem ho vlastně znala z Harryho Pottera, a nevadil mi ani ve filmu Fright night (tak příšerný, že mi to až přišlo zábavné). Ale tenhle Kilgrave je na mě moc creepy... ona mě ta zvědavost, jak to dopadne, nakonec přemůže, já se znám. Ale na binge-watching neboli zhltnutí naráz to nevidím.