Diskuze o dalších seriálech.
#2329 od Aludneva
03 srp 2015 14:04
Obrázek

Já momentálně ujíždím na pošahaném historickém anime jménem Hetalia, ve kterém jsou téměř všechny postavy personifikacemi státních útvarů a prožívají různé historické události. Dějepis jsem měla ve škole vždycky nejradši a má oblíbená blogerka dělala na Hetalii neustále narážky, tak jsem si to nakonec pustila a nemohla jsem věřit vlastním očím. Himaruja Hidekaz téma zpracoval vskutku netradičně. Dějová linie se dá sledovat jen těžko (prakticky je to jen série krátkých skečů, autor skáče z jednoho historického období do druhého a některé epizody historii vynechávají úplně a jsou jen o národnostních stereotypech) a při vymýšlení situací a postav nemá autor žádné zábrany. Mě se to ale líbí. Hetalia je originální a zábavná (i když dějepis se z ní nenaučíte). Také mě potěšilo, že i podoby postav jsou originální (třeba, že Francie tu nevypadá tak, jak se obvykle zobrazuje typický francouz, ale stále jde poznat) a že personifikace žijí ve světě, který se moc neliší od našeho a tak se v seriálu objevilo i několik historických postav (např. Marie Terezie, také zde oznáčovaná jako "nadřízená Rakouska").

Znáte to někdo?

recenze
download
předloha