Diskuze o dalších seriálech.
#6717 od Zuzka
19 čer 2019 19:12
Haha, ta pointa se závěrečnou znělkou prvního dílu mě nadchla. A to jsem je dneska přeposlouchávala jednu po druhé a říkala jsem si, jak to první zní Queenovitě:-)

OK, doznávám, poslední dva týdny sleduju stále dokola Dobrá znamení a do toho čtu knížku:-)
V kostce - tahle minisérie se jednoznačně zařazuje mezi dílka, která si minimálně jednou až dvakrát ročně překouknu pro dobrou náladu (hned vedle BBC Pýchy a předsudku s Colinem Firthem).

Náhodné úvahy:
David Tennant je konečně zrzavý :-D Taky je super, jak Crowley v průběhu let výrazně mění účes a styl, zatímco Azirafal krom základního oblečení vypadá pořád úplně stejně.
Opilecká debata o ptáčkovi a nekonečnu je dlouhodobně má nejoblíbenější pasáž z knihy a při Heaven Sent si na ni vždy vzpomenu a naopak.

Crowleyho značka NIAT RUC mi taky nic neříká, krom toho, že ji také čtu NATRUC:-)

A zajímal by mě váš názor - poměrně často je Azirafalovi předhazováno, že ztratil svůj meč. Ten se navíc pak objevil jako symbol války. Azirafal je z toho nervózní a Crowley hned na začátku nadhodil, jestli možná neudělal (neudělali oba) chybnou věc... je tím myšleno, že Azirafalův dar Adamovi a Evě nějak symbolicky předurčil lidstvo k násilí a válkám?
#6720 od Zuzka
21 čer 2019 19:24
Ještě další náhodné postřehy:

Gallifrey bych si určitě nevšimla (považovala jsem to prostě za nějakou sopečnou planetu), ale když už to psala Sára, tak jsem si stopla obraz a ono ano... hodně to potěšilo. Když Brian vypálil Exterminate, tak mě napadlo, jak by bylo hezké, kdyby to udělal až v jedné ze scén, kdy byl přítomen Crowley...haha...to by už bylo asi moc.

Dalek na konci titulků fakt je... taky bych ho sama nenašla :-)

Jak se vám líbí Oni? Nejsou tak super, jako v knížce, ale docela to jde. Adama, myslím, vybrali dobře, ale dokážu si představit, že by hrál líp. Pepřenka je vynikající. Scéna s 38 druhy zmrzliny v Americe mě vždycky dokonale dostane:-)

Lovce čarodějnic a Anatému mám tendence přeskakovat i v knížce, prostě mě moc nebaví. Zato madam Tracy a její seance jsou bezchybné.

Jo a Gabriel je k sežrání. V tomto je to jednoznačně seriálová změna k lepšímu.