Co bylo, je či bude v kinech nebo v televizi. Co by si ostatní neměli nechat ujít.
#6842 od Zuzka
19 pro 2019 09:19
Už jste to viděli? Moje první dojmy bez spoilerů - děj šel tak rychle, že jsem se neměla čas pozastavovat nad ptákovinami v příběhu. Žádná postava mě nerozčilovala, na rozdíl od minulého dílu. Kylo a Rey bezva, i když se to nevyvinulo úplně tak, jak bych si přála. Zrcadlení všemožných scén z původní trilogie vcelku potěšilo, ale je vidět, že jako nový příběh to vlastně nemělo skoro co nabídnout. Takže neuražená spokojenost, což je na Star Wars asi trochu málo.
Je tam scéna, která mi intenzivně připomíná Teorii velkého třesku :-)
#6843 od Tessuna
23 pro 2019 16:50
Už jsem to viděla. Po předchozích dvou filmech jsem nic extra super nečekala, a nemít vysoká očekávání fakt pomáhá. Nebylo to až tak příšerné a některé momenty se mě emocionálně dotkly víc, než jsem čekala (to jest pobrečela jsem si, že mi málem nestačily kapesníky). Ale celkově to ve mně nezanechalo dobrý pocit. Říkám si, že na tom pracovalo tolik lidí, herců, scénáristů - celé titulky lidí, ani nechci vědět kolik peněz... a pořád se mi zdá, že to nedokázali ani zdaleka tak dobře jako jeden člověk s klávesnicí počítače: jinými slovy, kanonickým pokračováním původní trilogie pro mě zůstává Thrawnova trilogie od Zahna. Pokud jde o příběh, postavy, vnitřní logiku a schopnost zaujmout mě a uvíznout mi navěky v paměti vítězí na celé čáře. Říkám si, jak je to smutné, že si s tím filmem tolik lidí dalo tolik práce a já to ocením jen pokrčením ramen a prohlášením, že mě to teda až tak nenaštvalo.
Bylo tam pár hodně hezkých míst, to jo. Ale celé to bylo takové uspěchané. Vůbec mi poslední dobou chybí ve filmech momenty, kdy všechno trochu zpomalí. Jako by šetřili místem a snažili se na co nejmenší prostor namačkat co nejvíc věcí. A pak celý příběh jako by se dusil. A pak mě taky štvalo rozuzlení, ne proto, že jsem měla jinou teorii, jak to s tou Rey teda je, ale proto, že mi konec přišel nefér vůči jedné postavě. A to je asi všechno, co můžu říct beze spoilerů...