Co bylo, je či bude v kinech nebo v televizi. Co by si ostatní neměli nechat ujít.
#4393 od Meisiluosi
31 říj 2016 15:14
Jestli jste neviděli Hunt for the Wilderpeople, doporučuju napravit.
https://www.youtube.com/watch?v=dPaU4Gymt3E
Nehorázně kouzelnej film. Úžasně švihlý, placama echt doják a v globále ohromnej zvedač nálady. A Sam Neill (ovšem nejen on) je v tom úplně k sežrání. A - je to s podivem - hlavní dětskou postavu jsem si fakt oblíbila během několika minut. :-)

Jestli potřebujete další doporučení, režíroval to Taika Waititi, což je jeden z lidí, kteří stojí i za naprosto božím What We Do In The Shadows. (Nebo za Flight of the Conchords.)
#4401 od Citron
02 lis 2016 13:05
Meisiluosi : Naprosot souhlasím. Hunt for the Wilderpeople je skvělý film. Pro mě zatím, společně se Swiss Army Man, asi nejlepší anglicky mluvený film letošního roku. Ten film má fakt neskutečně sympatické postavy, naprosto výborné odkazy a hlavně byl fakt zábavný. Což je v poslední době až zázrak :D.
#4414 od Meisiluosi
09 lis 2016 03:45
V poslední době na filmy koukám jen když někam letím, jak se zdá...
Za 14 hodin strávených na prostředním sedadle (týpek vlevo mi štípnul - omylem, samo - polštář, což jsem zjistila, až když už na něm spal, a týpek vpravo zas chrápal, kdykoli usnul - a koleno měl imrvére v *mým* prostoru; jestli jsem urvala hodinu spánku, tak je to hodně) jsem zkoukla:
Conjuring 2
Ještě o něco slabší, než první Conjuring, ale furt relativně koukatelný řemeslo. Bubáci vizuálně dobrý, pár silnejch scén, ale jako celek nic moc.
Finding Dory
Ne takový zjevení, jako Nemo, ale veskrze příjemnej, milej animák. Moooc plusovejch bodů za chobotnici Hanka. :-)
10 Cloverfield Lane
Neokázale působivá věc a Goodman v tom neskutečně válí. Občas to trochu ztrácí tempo, zbytečně spoilerovej název to trochu kazí... Ale rozhodně zajímavý.
Star Trek: Beyond
Dobrý. Stejně jako první film mi to docela rychle vyvanulo z hlavy, ale nenudila jsem se a Idris byl fakt dobrej.
Ghostbusters (2016)
Tak já to teda řeknu: bavila jsem se úplně stejně (ne-li víc), jako u originálu. Podotýkám, že originál nepatří mezi moje srdcovky a ani tohle se mezi ně nezařadí, ale prostě to vůbec, ale vůbec nebylo špatný.
Hateři si můžou - víte co...
#4418 od Sillia
12 lis 2016 20:41
Tak jsem Doctora Strange našla ke stažení, kvalita nic moc, ale už jsem to prostě nemohla vydržet a do kina na to stejně ještě půjdu. Tohle chci vidět na několikametrovém plátně.
ESESEL: Máš pravdu, Felix to vystihl. :D
#4419 od lososmaster
12 lis 2016 23:28
Doctor Strange. No...
Velmi efektní film, geniální Cumberbatch - a na začátku tam toho Sherlocka nešlo nevidět. Já bych na to ve 3D určitě nešel, protože bych omdlel asi tak ve druhé minutě filmu. A v ději mají jednu nedořešenou věc s pojetím času, která by se třeba tady mohla probrat.
Následující text obsahuje spoilery! Zobrazit
Když si na pojetí času staví celou zápletku, tak by mě zajímalo, když zrušili Sanctum v HK a Dark Dimension bez času se dostala ven, jak jí mohl Strange zastavit tím, že vrátil zpátky čas, ale v DD čas neexistuje, tak by to na ní nemělo mít žádný efekt. Ještě navíc bylo vidět, že když se dostal do toho Time loopu, tak se točili jenom oni dva a DD pokračovala dál.

A koho by nepotěšila první potitulková scéna.

Sillia píše:Tak jsem Doctora Strange našla ke stažení, kvalita nic moc, ale už jsem to prostě nemohla vydržet a do kina na to stejně ještě půjdu. Tohle chci vidět na několikametrovém plátně.

Díky všem efektům, co tam jsou je to možná lepší vidět v té horší kvalitě, protože moc neumírají oči. A tím hůř, když ještě před filmem dávají na megaplátně reklamu "půjčko, odcházíš tak brzy" :evil: :evil: :evil:
#4422 od Sillia
13 lis 2016 16:14
No ono v té horší kvalitě je tam pak, zvlášť v tmavějších nebo akčnějších scénách, špatně poznat, kdo je vůbec kdo. Kromě toho zbožňuju až epileptické vizuální efekty.

Co se toho s časem týče, tak máš pravdu, že to je celkem mindf*ck a zatím mě nenapadá nic, čím by se to dalo ospravedlnit.
#4424 od Sára
13 lis 2016 22:38
Tak jo, Strange jsem viděla. Zpočátku se sice zdálo, že konstelace není zrovna ideální - místní kino, 2D a dabing /taky mám Benedicta ráda v originále, i když mu nerozumím ani slovo :D /, ale ukázalo se, že tahle mínus jsou vlastně plus.
10 platících diváků /páč si už skoro všichni na to zajeli do Cinestaru/, takže jsem měla nerušený výhled.
2D bylo tak akorát - jak píše lososmaster, při 3D by mi nejspíš odešlo centrum rovnováhy a další mozkové funkce.
Dabing sice nic moc, ale při rychlosti děje bych sotva stíhala číst titulky.
Bylo to parádní, i když pár drobností by se při zpětném pohledu asi našlo.
Tak nějak jsem čekala, že ego a racio hlavní postavy bude vzdorovat o něco déle, než propadne mysticismu.
Dark Dimension mi přišla trochu nedotažená, jako velkej bubák kdesi hóódně daleko, zato se stejným vkusem jako "náš"DW - z celého mnohovesmíru si oblíbila zrovinka Zemi. Na oblíbenou planetu tu ovšem měla sakra málo přívrženců. Problém s plynoucím a neplynoucím časem mi ani nedošel.
No a - fanoušci marvelovského universa prominou - ta scéna s Thorem u píva shodila celej film z těch místy až fascinujících výšin na úroveň nudné úředničiny :Tak jo, vyřídíme to s Lokim, najdeme Ódina a vy pomažete zase hezky do Ásgardu, páč na Zemi vás nechceme.
Nekamenujte mě, já vím, Strange musí zapadnout do party, ale stejně...
Ale abych jenom nebrblala:
-efekty hlavotočné a dechberoucí
-Tilda Swinton vynikající - prakticky bezpohlavní tvor (byť byl používán ženský rod) a věkově tak nevyhraněná, že mohla mít sto anebo dvacet tisíc let. Někde jsem četla kritiku, že ji nasadili místo původní postavy tibetského mnicha, aby si producenti nezavřeli cestu na čínský trh, ale mně se zdála teda lepší než tibetský mnich.
-A potěšily titulky -skoro stejné obrazce jsem vídala jako malá, když koukala do krasohledu koupeného na pouti...jak málo stačí k radosti :)

A jo, stáhla jsem si to a budu se vracet - i když kino je holt kino...
#4605 od Sillia
16 pro 2016 23:55
Právě jsem přišla z Rogue One a... To je tak zatraceně skvělý! Teď si to musim v první řadě uspořádat v hlavě a vydejchat to a pak po nějakém čase to možná budu schopná dát do nějaké rozumné perspektivy, která mi teď absolutně chybí.
#4615 od Zuzka
18 pro 2016 22:31
Rogue One. Pro mě to byl příjemný zážitek. V první půlce se to ani nezdálo moc jako Hvězdné války, ale v druhé už docela jo. Ústřední skupinka povstalců je sympatická, vede hlavně robot a slepý mnich:-)
Závěrečná bitva o archiv je moc hezká a natočená v zajímavém prostředí. A asi nejlepší jsou všudepřítomné drobné roztroušené narážky a spojovací drobnůstky. A po úplném konci asi málokdo odolá rovnou si doma pustit aspoň první čtvrt hodinu z New Hope.

Mínus je podle mě hlavně nevýrazná hudba.
#4618 od lososmaster
19 pro 2016 23:38
KONEČNĚ!!! Super film. Kdo mě zná, tak ví, že kvalitu filmu posuzuju hlavně podle počtu cameí a narážek na předchozí díly - to jsem si tentokrát vážně užil. Taky jsem ocenil, že velitelé impéria nejsou jednohlasní a mezi Tarkinem a Krennicem šlo vážně akorát o politickou moc. Taky jeden z mála filmů, co skončil v rámci mezí "špatně", za což jsem rád - všechny ty happy endy mi lezou krkem.
A asi největší plus filmu je, že se nesnaží - nebo mi to tak nepřišlo - bejtt epickej, jako tomu bylo se sedmičkou a to mu výrazně pomohlo.
To je asi všechno, protože půl hodiny po návratu z kina ještě nelze kriticky myslet :).