Co bylo, je či bude v kinech nebo v televizi. Co by si ostatní neměli nechat ujít.
#5023 od Sára
08 dub 2017 13:57
Souhlasím - Kowalski byl super. A ve scéně s vymazáním paměti jsem si nemohla nevzpomenout na Donnu.Jo, jak jednou ochutnáš kouzla (nebo cestování časem a vesmírem), nechceš přestat :D

Jo, Kód Enigmy též můžu doporučit.
A zůstaneme-li u gay tématiky, pak taky film Einstein a Eddington. Mimoto, že jsem si tam vychutnala herecké ýkony Davida Tennanta a Andyho Serkise, byla to zajímavá exkurze do méně známé kapitoly historie (tedy aspoň pro mě).
#5035 od Meisiluosi
12 dub 2017 19:38
Big Fish & Begonia
https://www.youtube.com/watch?v=2w1n1FX3eUA
Vypravěčsky trochu nedopečený a IMHO to mělo z hlediska příběhu hlubší potenciál. Ale audiovizuálně je to absolutní nářez a celkově je Big Fish & Begonia hodně podmanivej film. Na japonský vzory se to přece jen nechytá, ale IMHO dost dobrej pokus.
#5146 od lososmaster
03 kvě 2017 22:54
Strážci Galaxie volume 2. Tak to musíte vidět. Sice už to tam netáhne Quill jako v jedničce, ale ostatní, obzvlášť Drax s Grootem, takže se 90% filmu budete smát (je tam taková jedna smutná scéna na konci). O další nálož písniček z osmdesátek je postaráno, a předem si nastudujte klasické osmdesátkové seriály a počítačové hry (Knight Rider, Pacman...). Jo a hraje tam Stallone, což jsem předtím vůbec netušil. Stan Lee jako obvykle. A má to 4 mezi a potitulkové scény (asi náhrada za Avengery 2) a dokonce celá vizualizace závěrečných titulků je výsměch veškeré filmové konvenci (obzvlášť poslední věta na konci, pokud umíte dobře anglicky...)
Na to, že jsem jedničku tehdy označil za nejlepší film všech dob, tak tohle je mimo měřítka. Dal bych tomu asi dvacet bodů z deseti.
#5147 od ESESEL
04 kvě 2017 00:12
Mě asi jednička bavila trochu víc, ale tady zase bylo víc Karen, což je vždycky fajn... Nejlepší fóry jsou s Hasselhoffem, ten prst(!) a Mary Poppins. Na film od Marvelu tu byl i celkem zapamatovatelný záporák, to je taky plus. A ano, titulky jsou bezva.
Jo a 3D se v tomto případě vyplatí.
#5150 od Sillia
04 kvě 2017 22:37
Na tom jsme se shodli také, že jednička byla přece jen o něco lepší, nicméně ani to nesmaže, že jsem se skutečně 90% filmu buď smála a nebo alespoň culila jak měsíček na hnoji. Také u nás bylo poloprázdné kino a my (já s bráchou a jeho kamarády) jsme si sedli tak, že před námi bylo jen minimum lidí a přímo před námi snad nikdo - bohužel to vytváří iluzi naprosto volného kina a tak jsme si hodili kopyta na sedačky před námi a živě si vyměňovali popcorn, 3 pytlíky sladkostí, brambůrky a pití a skvěle jsme u toho pobavili.
Titulky byly zase takové svoje, bohužel moje společnost chtěla odejít už po první potitulkové scéně, takže jsem měla více práce s udržením se tam, než se sledováním vtipů, třeba nevím, co vlastně lososmaster myslí, protože jsem pořád koukala, jestli mě tam nenechali. Tak jako tak jsem ale napočítala 10x I am Groot, i když jsem si jistá, že mi jich pár uteklo.
#5154 od Zuzka
06 kvě 2017 18:12
Včera jsem si večer pustila In The Loop. Britská politická satira z roku 2009 nominovaná na Oscara za scénář (nebo něco takového). S legendární rolí Petera Capaldiho jakožto děsně sprostého Malcolma Tuckera. Rozhodně to stojí za podívání, místy je to hodně vtipné, místy až mrazivé. Celá zápletka okolo hroutící se zdi byla absurdně dokonalá:-)
Jestli to máte někdo nakoukané, můžete mi poradit, jestli má cenu shánět seriál Thick of it? Je to ve stejném duchu?
#5156 od Citron
07 kvě 2017 11:36
Mě ti druzí Guardians of Galaxy nebavili tolik jako ti první. Opět to mělo všechny ty marvelovské neduhy (Nezajímavý záporák, jeho "překvapivé" odhalení, omlazování atp.), přesto se mi docela líbilo, že jsme se o každé postavě dozvěděli nějaký ten drobek z minulosti, což je fajn. Udělalo je to na na marvelovské poměry docela živější.
A potěšilo cameo Bena Browdera :D
#5170 od Meisiluosi
08 kvě 2017 12:59
Zvažovala jsem, že založím extra thread pro short films, ale nejsem si stopro jistá, jestli by to nebylo jen další převážně mrtvý vlákno...
Tož to hodím sem...

Níž odkazovanej projekt je tak trochu srdcovka hned z několika důvodů:
a) Přímá inspirace kvalitní poezií...
https://www.poemhunter.com/poem/perplexed-music/
b) Je mi to tematicky hodně blízký.
c) Že na McGanny obecně dost trpím a na Paula obzvlášť, je stará známá věc. Když se jich naposled srotilo kolem kamery a před kamerou víc, bylo z toho Hanging Gale, což je zatraceně kvalitní počin. V tomhle jsou zaháknutý dva (Paul & Mark) - tak to snad nebude špatný...:-)
d) Kraťasy (míněny krátké filmy, samozřejmě) mám jako formát dost ráda, děje se na tom poli hodně zajímavejch věcí.

Doporučuju minimálně okouknout jejich kickstarter page. Je to sympaticky vedenej projekt, Mark McGann je extrémně approachable a docela promptně reaguje na dotazy a připomínky.
Ale co si budem nalhávat, není to ten typ projektu, kterej by táhnul davy, takže aktivní cílená agitace je naprosto zásadní. Tak já teda agituju. :-)
Pokud to někoho zaujme, budu ráda. Pokud to někoho zaujme natolik, aby do toho vrazil svoje těžce vydřený prachy (a počítá se každá libra, nemusí to bejt půlka vejplaty) a/nebo o tom dal vědět dál, budu ještě radši...:-)
Pokud nezájem, scrollujte dál...:-)
https://www.kickstarter.com/projects/pe ... rk-mcgann/
#5838 od Tessuna
28 lis 2017 19:54
Koukám, že se tu už dlouho nic neděje. Já teď taky spíš koukám na seriály než na filmy. Teda poslední dobou hlavně a především na Dirka Gentlyho (ačkoli si už pár epizod říkám, že 2. série není tak dobrá jako 1., ale to se ještě může spravit, a hlavně to patří do jiné diskuse) a ten týden mezi epizodami se vždycky tak vleče... zkrátka, začala jsem pátrat po filmech, se kterými má něco společného Max Landis. A viděla jsem: Chronicle (o tom, jak se získání superschopnosti může ošklivě zvrtnout), American ultra (které je... vlastně o tomtéž? Ale úplně jinak?) a teď jsem dokoukala film Victor Frankenstein. Ten se mi zatím líbil nejvíc: zaprvé má příjemně steampunkovou atmosféru, zadruhé Radcliffe a McAvoy, zatřetí spousta herců ze Sherlocka... a pak mě totálně dostalo, jak důležitou roli v příběhu hrají kapesní hodinky, a dále fakt (nevím, nakolik to bylo věrné knize... já jsem ji vlastně nečetla) že Frankensteinovo monstrum mělo dvě srdce.
Ještě si to rovnám v hlavě, ale asi tak: všechno to jsou solidní filmy, které můžu doporučit, ale netuším, jestli se k nim budu vracet. Připadají mi tak nějak na jedno zkouknutí. Mají dobré postavy a vnitřní logiku - narozdíl od mnoha blockbusterů. Jen z nich nejsem tak nadšená, jak bych chtěla být? Nevím. Max Landis je mi děsně sympatický, přestože čím víc o něm vím, tím víc nabývám dojmu, že je malinko šílený. Na jeho další film s názvem Bright se těším jak malá. A přece mi ty filmy nějak vrtají hlavou a dumám nad tím, co mi na nich nesedí. Viděli jste někdo něco z toho?
#5842 od ESESEL
29 lis 2017 02:04
Jo, viděl jsem Chronicle - taková slušná verze Misfits, no. :D