Co bylo, je či bude v kinech nebo v televizi. Co by si ostatní neměli nechat ujít.
#4619 od Sillia
20 pro 2016 18:02
Film jsem si neskutečně užila, těšila jsem se na něj už dost dlouho a dostala jsem víc, než bych čekala, že tam dají. Zvlášť ta scéna s Vaderem na konci byla skvělá, a ona i ta první, byl ve dvou scénách a obě byly úžasný. Teď tady budu opakovat, ale hlavní hrdinové byly sympatičtí, vlastně jsem nenašla jedinou postavu, která by mi něčím vadila nebo nesedla a děj tak odbíhal, až jsem se divila, že už je konec. Viděla jsem pár recenzí, kde lidi mrzelo, že je nestihli víc poznat a chtěli by, aby je ten konec víc osobně zasáhl. Mě to tak nepřišlo, právě absence zbytečně moc emocionálních, osobních nebo ufňukaných až depresivních scén tomu neskutečně prospěla, každého jsme znali tak, jak jsme potřebovali a celé to bylo takové souvislé a opravdu skvěle poskládané. I když jsem si myslela, že za pár dní na tom něco najdu, tak pořád nemůžu na nic přijít. Možná jenom to cameo R2-D2 a C-3PO, bylo trochu křiklavé, ale kdo by ty dva neviděl ani trochu rád.

Ty počty cameí byly vážně vysoké, jen mě docela mrzelo, že jsem byla snad jediná v kině, kdo šílel, že vidí Ghost, že hlásí pro generála Syndullu, nebo měl kecy okolo Saw Gerrery a tak čeho jsem si všimla a do konce filmu zapomněla. Ale ti vedle a za námi nás museli mít za partičku debilů, nejdříve jsme nemohli vyndat brýle na 3D v pytlíku (nakonec jsme šli na 3D a utvrdili se v tom, že na to znova už nejdeme), pak jsme otevírali jedny pendreky, pak bonbóny a pak druhý pendreky a ještě jsme mezitím vyměňovali šťávu a kofolu, vše samozřejmě přinesené z domova, a kromě toho jsem v jednu chvíli musela objasnit, že ten zatraceně povědomej chlap je Bail Organa a ten bílý Mon Calamari rozhodně není generál Ackbar.
#4622 od Tessuna
22 pro 2016 10:42
Tak už jsem to taky viděla :)
Výborný film, atmosféra, postavy, všechno super, ale...
Jak už řekla Zuzka, hudba tedy nic moc. Giacchino se mi začíná přejídat, přijde mi, že píše pořád stejně.
K-2 byl vtipný, jenže tam nebyl vlastně k ničemu jinému. Co věta, to hláška. A přiznám se, že když vzal do ruky blaster a začal střílet po stormtrooperech, trochu mě z toho mrazilo. To ve SW univerzu nemají droidi nějakou pojistku, aby nemohli zabíjet lidi? (Zajímavé, že tohle mě napadlo až teď, a ne u droidích armád v ep. I - III. To hodně vypovídá o tom, jak tu trilogii neberu vážně).
Tarkin mi přišel trochu creepy, protože přese všechnu snahu bylo vidět, že je počítačovej. A to nemluvím o princezně Leie, tý jsem se úplně lekla. Kdyby ji tam nechali stát zády k divákům, bylo by to podle mě mnohem efektnější.
Slepec s holí, který pobije nepřátele... kde jen jsem něco takového viděla? Aha, Daredevil, jasně.
Rebelové mi přišli trochu ufňukaný - když zjistili, že existuje Hvězda smrti, málem to rozpustili. To bych do nich neřekla. Myslela jsem, že zvlášť Mon Mothma je větší fanatik. A plamenná řeč, kterou pronesla Jyn, mi taky přišla... no, celé mi to nějak nesedělo.
A když je řeč o počtu cameí, kde u všech všudy vězeli Wedge a Biggs?
Ale co jsem postrádala nejvíc, byl takový ten pohádkovo-mýtický rozměr Star Wars. Chtěla jsem Sílu a Osud a čaroděje, princezny a rytíře... místo toho tu máme první film, který nemá v názvu to velké žlutě orámované Star Wars, a přitom je to ze všeho nejvíc právě o válce mezi hvězdami a o ničem víc, což shledávám ironickým.
Ale líbilo se mi to, vážně, pokud jste to z mého předchozího rýpání nepoznali. :)
#4623 od Angi
22 pro 2016 10:53
Většina bojových scén byla jako tradičně, naprosto špatně a závěrečná bitva byla doslova směšná... ale tak je to jen pohádka a ne válečný film. Nicméně to zkrátím - Tucet špinavců převedeno do Star Wars.
Ale dostal jsem to, co jsem očekával, takže zklamaný nejsem.
#4624 od Tessuna
22 pro 2016 11:47
Ha! A mně tak vadí, že je to válečný film a ne pohádka... :D
Ještě si rýpnu: konec Rogue One a začátek New Hope tak docela nesedí. Tak třeba Vader tvrdí, že Leiina loď "zachytila vysílání," to jako ty plány, jako kdyby neviděl tu disketu, která mu o vlásek unikla (a kterou si, vždyť víte, mohl docela normálně přitáhnout pomocí Síly, kdyby byl co k čemu). Vader se vůbec ve IV chová, jako by si nebyl stopro jistý, že plány jsou právě na téhle lodi, a Leia se tváří, jako že by jí měl baštit, že je na diplomatické misi, což úplně nesedí s tím, že Vader viděl tu loď odlétat z bitvy.
Taky jsem trochu doufala, že zjistím, co je zač kapitán Antilles a jak (pokud vůbec) je příbuzný s Wedgem Antillesem, ale to už bych toho asi chtěla moc.
Bojové scény mi nevadily, a to, jak sundali štít dvěma do sebe zaklíněnýma destruktorama, a vůbec ten nápad s lodí-beranidlem, která může takhle šťouchat do lodí, tak to se mi vyloženě líbilo.
#4625 od Meisiluosi
22 pro 2016 15:19
Ad slepci s holí či jinou zbraní, který pobijou všechny nepřátele - a kde je najít:
Typicky ve wuxia, případně v japonskejch filmech.
(SW už od samýho počátku masivně vykrádá oba tyhle zdroje. Jakože fakt ve velkým.)

Pffft. Kdeže Daredevil. Zatoichi, když už.
#4626 od Angi
22 pro 2016 17:09
Věřím, že časem dojde i na lešenářské kung-fu. Tess když už, tak parodie na válečné filmy. =) Fakt se mi nechce vypisovat, co vše tam bylo uplně na hlavu, ale bylo toho dost. Včetně třeba káčejících tanků, které se z ničeho nic objevili na naprosté rovině široko daleko a nikdo je neviděl přicházet, dokud nebyli úplně u nich, kde se opětovně vynořily z mlhy (vynořování z mlhy, stínu, čehokoliv byl vůbec oblíbený záběr režiséra). Beru, že to mohl být kouř, ale i tak to bylo na hlavu. Včetně různého účinku stejných zbraní podle toho, kdo je zrovna drží, či kdo je zasažen atd atd atd. a ta posledni bitva a ty inotové torpéda.... to je jako když v Pacifc Rim celou dobu dostávají roboti po tlamě od Kaijuu a když už jim dojdou všechny jen málo účinné palné zbraně a děla, tak najednou vytáhnout motorový meč, který měli celou tu dobu a který Kaijuu řeže jak eidam a jsou z průšvihu venku.. sakra a už se rozepisuju. Mlčím, bylo toho fakt moc.
#4627 od Tessuna
22 pro 2016 18:01
Meisiluosi: Nojo, v čínských/japonských filmech se potřebuju dovzdělat, i když zrovna kvůli tomu "masivnímu vykrádání" jsem kdysi viděla alespoň Hidden Fortress.
Angi: Když si ale odmyslíš strategické nedostatky, tak pocitově je to spíš válečný film než pohádka. Mám na mysli zápletku, atmosféru, konec - ten fakt pohádkový nebyl.
#4630 od Zuzka
22 pro 2016 20:10
Já jsem při té závěrečné bitvě měla moc práce s obdivováním těch krásných lagun a tím, že si stále nejsem jistá, na které straně bojují x wingy a na které t fightery. Z velkých lodí identifikuju jen imperiální destruktory a Millenium Falcon. No ještě možná princezninu loď z Naboo.
#4632 od Meisiluosi
22 pro 2016 21:57
Tessuna: Holt já se na Rogue One sice těším (mj. právě i proto, že všude slyším, jak je to tak trochu válečnej film) - ale úplně nejvíc mě na tom stejně nadchlo to, že v něm hraje Jiang Wen...:-) (A Donnieho taky vždycky ráda uvidím.)
#4634 od Tessuna
23 pro 2016 20:41
Meisiluosi: Jo, ti dva byli super, skoro by se mi snad líbilo víc, kdyby byl ten příběh o nich; takhle film napoví akorát dost na to, aby byl člověk zvědavý, co jsou zač... třeba se časem objeví v nějaké knížce.
Pokud jde o herecké obsazení, tak mě tam docela iritoval ten, nevzpomenu si na jméno, prostě Anderson ze Sherlocka. Možná je to tím, že jsem toho herce v ničem jiném neviděla, a tady má v podstatě stejnou roli. Teda, zasmála jsem se u toho, ale taky mě to docela vytáhlo z předaleké galaxie. A trochu to s tou rolí nesnesitelnýho rejpala přeháněl.