Co bylo, je či bude v kinech nebo v televizi. Co by si ostatní neměli nechat ujít.
#182 od Ric4rd
08 lis 2014 22:40
jak už název sám napovídá, pokud uvidíte něco zajímavého určitě o tom dejte věděť

a já začnu, takže za mě z nedávno viděných určitě Serbuan maut 2 česky Zátah 2 - kdo máte rádi rubačky až na kost a to doslova, tak si užijete, nemá to dle mě takové tempo jako jednička, ale choreografie jednotlivých soubojů je pořád stejně úžasná, prostě film u kterýho nemusí vyloženě přemýšlet a přesto se budete tetelit blahem :)
#191 od Meisiluosi
09 lis 2014 00:19
Co mě v poslední době *hodně* vzalo:
Withnail & I
První zhlédnutí doporučuji za naprostého střízliva. Je to dost komplexní kousek a je dobrý ho plně vnímat. Hodně věcí je v něm silně understated a snadno ujdou pozornosti. Na každou další reprízu jsem se potřebovala aspoň mírně přiopít.
Dojmy se asi budou silně lišit - podle toho, v jaký životní etapě se momentálně nacházíte... Pro některý je W&I hlavně hláškovací kultovka o dvou roztomilejch tragédech, u který se dobře chlastá, pro řadu jiných (včetně mě) - dost mnohovrstevnatá a veskrze neveselá záležitost (u níž jsem se přesto dost často dusila smíchy). Ze začátku to vypadá na jeden dlouhej mejdan, ale vlastně je to celý o nepříjemným dojezdu a ještě horší kocovině.
A je taky možný, že nevydržíte ani půl hodiny, protože je to neakční konverzačka mezi dvěma magory, z nichž jeden je poněkud šílený, druhý poněkud paranoidní a oba jsou skoro furt buď ožralí nebo něčím sjetí - nebo obojí.
Ale je v tom minimálně jeden Doktor (když počítáte i ty neoficiální, pak dva) - a Great Intelligence.
Každopádně se mi to dostalo pod kůži. Včera jsem kolegovi na dotaz "how have you been" odpověděla "drifting into the arena of the unwell". (Trochu se vyděsil a věnoval mi dost výmluvný WTF pohled - zjevně ten film nezná... :) )

Ad Serbuan Maut - jednička mě bavila hodně, na dvojku se už nějakou dobu chystám...
#213 od Mike
09 lis 2014 13:30
Wow, díky Meisiluosi, tohle vypadá hodně zajímavě. Určitě vyzkouším, konverzačky mi absolutně nevadí. A McGann, paráda! (Pro mě Doktor Led Zeppelin, si nemůžu pomoct, ale povrchně ho žeru jen za tu image :-D )

No a když jsme u těch konverzaček a starších filmů, pro mě neprávem zapadlých v dějinách kinematografie:

Jedním z mých oblíbených sci-fi je Dark Star. Je to divný konverzační sci-fi, plný divnýho humoru, místy trošku montypythonovskýho. Ani náhodou to nesedne každému. Ale přes nízký rozpočet to má hodně zajímavou atmosféru, originální zápletku a její řešení - a kdo rád Červeného trpaslíka, bude se na lodi cítit jako doma. ;)
trailer: https://www.youtube.com/watch?v=gSccwmmrS5A
ČSFD: http://www.csfd.cz/film/1316-temna-hvezda/

A jako druhou ujetost (rovněž to není pro každého) doporučuju Amazonky na Měsíci, což není sci-fi, ale parodie na všechno, co jste kdy v televizi a na plátně viděli (teda včetně sci-fi). Film je vlastně řada skečů, které jsou mezi sebou lehce propojeny. Některé fungují skvěle, některé jsou slabší, ale jako celek to funguje. Jednu scénku sem hodím, jasně z ní vyplývá, že videopirátství byl závažný problém už v roce 1987. :)
https://www.youtube.com/watch?v=7I5dVBezF9k
ČSFD: http://www.csfd.cz/film/2275-amazonky-na-mesici/
#216 od Meisiluosi
09 lis 2014 13:47
McGann je v tom naprosto boží.
Oni jsou tam naprosto boží naprosto všichni, Grantem počínaje a Brownem konče (bože, Ralph Brown a jeho věčně vláčnej většinou sjetej vizionářskej dealer Danny... 8-) )... Grant na sebe už z titulu a povahy svý role strhne nejvíc pozornosti (navíc je fakt neuvěřitelnej - a jasnej doklad toho, že i vožralýho zahraje líp střízlivej - pořád mám trochu problém uvěřit, že R.E. Grant je ve skutečnosti abstinent...:-)), ale ten film prostě nemá ani jedinou herecky slabou chvilku.

Dík za připomenutí Dark Star! - už léta po ní pokukuju, ale zatím jsem to ještě neviděla. Dost možná se nechám inspirovat a co nejdřív to napravím...
#218 od Mike
09 lis 2014 14:11
Jak bude nálada, zkus to. I když se známe krátce, už si troufám říct, že právě ty Dark Star oceníš. :) Už mi Withnail, mehmmm, pomalu a jistě ukusuje poslední volné místo na disku, nemůžu se dočkat. ;)
#270 od Meisiluosi
09 lis 2014 23:23
Snad to nezklame - je to rozhodně acquired taste...:-)
#276 od Tessuna
10 lis 2014 01:13
Withnail zní zajímavě, ale spíš jako něco, na co člověk musí mít tu správnou náladu, kterou teď nemám... ale budu na něj pamatovat.
Dark Star jsem asi kdysi viděla! Ale už strašně, strašně dávno. Už si z toho vlastně vůbec nic nepamatuju. Takže pomalu čas zkouknout znovu ;)

Když se řekne "konverzačka," okamžitě se mi vybaví Pozemšťan (Man from Earth). Je to scifi, která se naprosto obejde bez zvláštních efektů. Vlastně je to jen o skupince lidí, kteří spolu sedí v pokoji a povídají si, a uvědomuju si, že to musí znít nudně, ale kupodivu není.

A sice to není sci-fi, ale jistá souvislost s Doktorem by tu byla: viděli jste někdo záznam představení Shakespearovy hry Mnoho povyku pro nic (Much ado about nothing) z roku 2011? V hlavních rolích David Tennant a Catherine Tate. :) (Musím vůbec ještě něco dodávat?)
#331 od ESESEL
11 lis 2014 23:56
Když jedete v těch podivnějších sci-fi kouskách, musím zmínit:

http://www.csfd.cz/film/325756-space-milkshake/

EDIT: Právě jsem zjistil, že si lze digitální kopii filmu koupit za osm dolarů (necelé dvě stovky), tak kdyby se to někomu líbilo natolik, že by chtěl tvůrce podpořit:

http://spacemilkshake.myshopify.com/col ... -milkshake
Naposledy upravil ESESEL dne 21 lis 2014 14:23, celkově upraveno 1
#333 od Ric4rd
12 lis 2014 00:30
Pozemšťan - to je pro mě jeden z top mých filmů, to co dokázali udělat v jedný místnosti, nelze k tomu říct nic víc než "Jdu si pustit Star Trek, abych do sebe dostal kapku normálnosti" :)

Donnie Darko - to jen kdyby to ještě někdo neviděl - taky úžasný sci-fi , z kterýho dostanu pokaždý depku a eufórii zároveň a u konce pokaždé bulim víc jak osyřelé káčátko