Co bylo, je či bude v kinech nebo v televizi. Co by si ostatní neměli nechat ujít.
#3630 od Sillia
24 pro 2015 14:23
Tak právě u Avatara jsem zjistila, že mi 3D vůbec nesedí. Po půl hodině mi začaly slzet oči a pak jsem si po 5 min. musela utírat oči, takže z filmu jsem měla víc o půl roku později na naší televizi.
#3751 od Zuzka
19 led 2016 22:20
Včera jsem konečně byla v kině na Star Wars. (3D s titulky, nakonec jsem si nemohla moc vybírat, už je leden a hrají to jen občas)
No a paráda. Mě teda neurážely ani epizody I-III, ale když teď tady z toho dýchl ten "feeling" původních epizod, byl to krásný zážitek. Jsem ráda, že se do toho znovu pustili. Docela jsem se bála, jak dopadnou Han, Leia a Luke po 40ti letech (zejména poté, co se Carrie Fisher mihla v jednom díle Big Bang Theory), ale obavy byly zbytečné. Hanův konec byl silný moment, doufám, že se od něj bude v budoucnu odvíjet dost děje a motivací postav. A je to dobře, odešel se ctí a já se nemusím bát, že někdy v dalším díle dostane při utíkání před mafiány mozkovou mrtvici. Luke má vousy. To je dobře. Měl by mít vousy.

Mladá garda vypadá vcelku slušně, jen Finn mi zatím přijde nejméně zajímavý. Zato chemie mezi Rey a Kylo Renem (doufám, že mám ta jména dobře) je výborná a jsem zvědavá, jak se jejich vztah bude dál vyvíjet. Úhlavní nepřátelé snažící se vzájemně přetáhnout na svou stranu Síly :-)
#3758 od Sillia
20 led 2016 00:48
To jo. I když já bych si docela přála vidět to v angličtině s titulkama, u nás v kině jiný výběr než 2D s českým dabingem není, alespoň u filmů, které se dabují téměř rovnou.

Han a Leia byli úžasní, oba si i po těch letech zachovali tu kouzelnost jejich postav, to proč jsme je zbožňovali. Oni vlastně všichni byli. Každopádně byli mnohem lepší, než jsem myslela, že budou. A za ten důstojný odchod jsem taky ráda, i když vidět jakkoli odcházet oblíbenou postavu.. člověk se prostě nevyhne myšlenkám na to, že by byl rád, kdyby tam ta postava zůstala. Nicméně odchod to byl opravdu zdařilý a emotivní a nemyslím, že to vůbec mohli udělat líp.
A z těch nových to mám podobně jako Zuzka. Finn je takový zmatený, ne že by se tomu jeden divil, ale celkově jsem si ho nijak neoblíbila, neuchvátil mě. Rey je rozhodně zajímavější, minimálně mi je o dost víc sympatická a jsem zvědavá, jak to s ní bude vypadat dál, zatím o ní toho moc nevíme. Kylo to je takový zvláštní případ, jako charakter jako takový mě hodně zaujal, jako hlavní záporák taky, ale už ne tolik. Každopádně to napětí mezi ním a Rey je dost zajímavé, stejně tak i jak asi bude vypadat mezi Rey a Leiou, a vůbec, proč to sem tak vypisuju, všichni víme, co všechno ještě chceme vědět a vidět.
#3760 od Tessuna
20 led 2016 01:51
Mně naopak přijde Finn zajímavý: jestli stormtroopery "programujou" odmalička, vtloukají jim do hlav všechnu tu propagandu, jak to, že zrovna on to dokáže překonat? A vůbec, na někoho, kdo až do začátku příběhu neměl jméno, mi přijde, že se chytá rychle. Mezi opravdickýma lidma, kteří mají osobnost, ne program.
Han... souhlasím, že z příběhového hlediska to byl důstojný a logický konec, který se dal trochu předvídat, a stejně z něj mrazilo; takové zvláštní pokřivené zrcadlení setkání Luka s Darth Vaderem v oblačném městě... otec a syn, každý na jiné straně... má to v sobě poezii a symetrii a to všechno. Až na to, že se mi to po pár dnech tak nějak rozleželo v hlavě a hrozně mě to sebralo; Han byl moje oblíbená postava, od dětství, a nakonec jsem to obrečela, jako kdyby umřel někdo opravdovej, ne jen fiktivní. Asi mi k těm emocím pomohlo i čtení knížek, které - kdyby nebyly krutě dekanonizovány - se odehrávají mezi epizodou VI a VII. Han a Leia jsou v nich úžasní. Škoda, že ve filmu neměli víc prostoru.
Pokud jde o Rey, hrozně by mě bavilo, kdyby se z ní v dalších epizodách nevyklubala Kylova sestra nebo sestřenice... zkrátka, kdyby byla úžasná sama za sebe, ne kvůli příbuzenství s hrdiny původní trilogie. Nemusejí být všichni Jedi z rodu Skywalkerů.
Kylo Ren je mi zatím na padoucha docela sympatický. Když má záchvat vzteku, vybíjí si ho na nábytku, ne na lidech kolem sebe. Třeba se nakonec ještě polepší.
#3765 od Zuzka
20 led 2016 17:42
No právě. Jenže i kdyby se Kylo Ren chtěl polepšit, tak to, co se stalo na můstku, už prostě nikdy neodčiní. S tím se podle mě nedá srovnat. Takže to bude břemeno jako blázen a on s tím bude bojovat do konce života. To je tak správně napjatě bezvýchodné...
#3788 od Meisiluosi
23 led 2016 23:20
Nikdy jsem nebyla bůhvíjakej SW fanda, ty filmy mě prostě jen tak nějak normálně civilně bavily - takže rozruch kolem Epizody VII mě dost minul.
Bavilo mě to (velmi) - ale na můj vkus v tom bylo až příliš mnoho fanservisu, nejednou pohříchu samoúčelnýho.
Nová generace hrdinů je ale sympatická (Poe je už kvůli jménu můj favorit), BB-8 je nyny a i když s Kylo Renem mám trochu problém (jako postava by se mi i zamlouval, ale nějak ho Driverovi nevěřím), dost mě baví jeho fandom...:-)

Takže za mě asi dobrý.

(Han mě kupodivu zásadněji nesebral, vlastně nechápu, proč...
Zato mě strašně zahřálo u srdce, když se objevili Iko Uwais a Yayan Ruhian.)
#3789 od Kave
24 led 2016 00:02
Byla jsem na verzi 2D s titulky. Předem musím říct, že SW mě minuly, ano, jsem pohan. První, co jsem kdy viděla, byla Epizoda 1 (bylo to rande, film byl v té době vedlejší), vůbec jsem nechápala, proč je kolem toho takový humbuk, občas jsem přemýšlela, jestli to není parodie a na něco, co neznám. Až v pozdějším věku jsem se podívala na ty základní tři díly, abych si doplnila všeobecné vzdělání. Bylo to půvabné, ale hlavní dojem byl ten, že mi konečně docházelo, na co byly roztroušené narážky v různých filmech a seriálech.
Tenhle film jsem si užila (i když jsem na něj nešla z vlastní iniciativy), jen Kylo Ren si neměl sundavat tu masku, ale hlas má skutečně úžasně podmanivě záporácký. Moc jsem litovala, že jsem se nestala skutečným fanouškem. Když si kino občas hromadně povzdechlo nebo se začalo spiklenecky pochechtávat, cítila jsem se jako nezasvěcenec, který se vetřel do obřadu tajného bratrstva.