Co bylo, je či bude v kinech nebo v televizi. Co by si ostatní neměli nechat ujít.
#3588 od lososmaster
17 pro 2015 17:24
Dojmy z nejočekávanějšího filmu letošního roku.
#3589 od Angi
17 pro 2015 22:03
První dojem - čtvrt roku se těším. ( Věděl jsem, že premiéra je v prosinci) a plánoval si, jak na začátku měsíce tam zajdem. Lepší polovička byla ochotna přetrpět "tu blbost" jen proto, že jsem tam chtěl jít. Paráda. A houby z toho, premiéra až 17.12. z pracovních a osobních důvodů se na film letos nedostanu..takže první dojem - zklamání z blbě načasované premiéry.
#3591 od Citron
18 pro 2015 15:55
Nebudu to dávat do spoilerů, tak kdo to neviděl, tak si to radši nečtěte :D

Po technické stránce celkem pěkně natočeno. Hlavně na ty praktické efekty byly trochu balzám pro oči po těch omalovánkách, co se v poslední době točí. Co mě dost zklamalo bylo, že trailery víceméně odhalili co se zhruba bude jak dít a ten zbytek si člověk tak nějak domyslel (viz třeba závěrečný cliffhanger, který se dal odhadnout nejpozději od půlky filmu. A osobně mi přišel dost natahovaný :D ). Odkazy a postavy na předchozích filmů potěšily, ale osobně mi místy přišlo, že jich tam bylo víc než bylo vhodné a občas se to tvářilo jako hlavní kostra příběhu. Přesto nové postavy byly na tomto restartu celé značky právě to nejzajímavější (hlavně Rey a Finn). Jediným přešlapem z nováčků se zatím zdá Kylo Ren, kterého podle mého trochu pokazilo nejedno odhalení. Jako start nového série nešlo o špatný film, jen člověk doufá, že to nebyl ten nejlepší.
#3593 od ESESEL
19 pro 2015 19:10
Celkem souhlas s Citronem. Rey, Finn i Poe jsou super, technická stránka je super, odkazy a staré postavy jsou super, děj je takový, řekněme, standardní a Kylo Ren, zlý emař, mi moc nesedl.
#3598 od Tessuna
20 pro 2015 00:27
Zrovna jsem se vrátila z kina. Možná je to tím, že jsem si od toho moc neslibovala, abych nebyla zklamaná (jako u jistých tří epizod...), ale mně se to líbilo moc, strašně moc, skoro až příšerně moc. :) Mám dojem, že jsem konečně byla v kině na Hvězdných válkách (ty původní jsem viděla jen v televizi a u nových jsem tenhle dojem jaksi neměla). Snad za to mohly známé postavy, známá hudba, vlastně i povědomá zápletka... ale i postavy nové jsem si okamžitě zamilovala a těším se, co s nimi bude v dalších filmech. Naštěstí se mi podařilo vyhnout se spoilerům, takže jsem vážně netušila předem nic o zápletce ani možných překvapeních, a jsem tomu ráda. Kylo Ren mi náhodou přišel zajímavý.
Odkazů na původní trilogii bylo skoro až moc; nestěžuju si, jeden každý z nich zahřál u srdce, jenom mě napadá... bez těch odkazů a hřejivé síly nostalgie, stál by ten film vůbec za něco?
#3600 od Alexis
20 pro 2015 17:18
Já jsem byla nadšená - rozhodně mnohem lepší než prequely, snad s vyjímkou toho posledního. Ano, uvědomuju si, že tam bylo nastrkáno narážek a citací ze starých Hvězdných válek víc, než by bylo zdrávo, ale je mi to jedno:-)
Moc mě potěšilo, že Han Solo tam měl tak velkou roli, ale ten jeho konec - dívat se na to sama, asi i nějaká slzička ukápne... Vzhledem k tomu, že to nepíše Moffat, je jeho konec proklatě definitivní.
#3603 od Sillia
20 pro 2015 23:40
Z filmu jsem nadšená, trochu jsem se bála zklamání, ale žádné se nedostavilo.
Nové postavy se mi líbily, i Kylo Ren (zajímalo by mě, jak si vybíral nové jméno, nebo jaké bylo jeho původní.. Ben.. Solo-Organa/Organa-Solo nebo jen jedno z nich?), i když souhlasím s Citronem, že masku mohl sundat déle. A je mi líto Hana, vždycky jsem ho měla ráda, přála bych si, abychom ho viděli i příště. Ale nemůžu popřít, že to, jak se to stalo, dalo Kylovi o něco více autentičnosti. Každopádně z filmu jsem odcházela nadšená a pořád jsem.
Vzhledem k tomu, že nejít na film nepřipadalo v úvahu, takže jsem hned po skončení školy v pátek volala bráchovi, že prostě ještě ten večer jdeme na SW, ať se mu to líbí nebo ne, a že jemu se nechtělo, jsem ráda, že to tak dopadlo.
#3622 od Zuzka
23 pro 2015 19:26
Ještě jsem to neviděla a do kina se chystám až v lednu, ale chci se zeptat - viděli jste to v 3D? Má cenu jít na 3D verzi nebo raději 2D?
Osobně 3D až tolik nevyhledávám, ale tady by mohla být dobrá, pokud to ale není moc tmavé a nezřetelné. Budu ráda za odpovědi.
#3624 od Tessuna
23 pro 2015 20:10
Taky 3D nemusím, ale byla jsem přehlasována (nebo spíš, než se to rozhodlo, na 2D už nezbyly lístky) a hodlám to napravit a jít ještě jednou, tentokrát na 2D. Jednou z předností tohohle filmu je, že je tak trochu retro, hodně se vrací ke klasické sérii, a i když tam jsou působivé akční scény, mně tam to 3D nějak vůbec nesedělo. Ale já jsem vždycky pro 2D, snad kromě Avatara se mi nikdy nic ve 3D nelíbilo.
#3625 od ESESEL
23 pro 2015 20:37
Tak 3D mě nijak nerušilo, ale zase mi ani nepřišlo, že by to tomu filmu cokoliv přidalo. Aneb je to úplně jedno...