Co bylo, je či bude v kinech nebo v televizi. Co by si ostatní neměli nechat ujít.
#1709 od Tessuna
25 úno 2015 22:01
Souhlasím s lososmasterem, skřetí armády byly dvě. A na wikipedii je článek o bitvě pěti armád, který je sice velice matoucí, pokud jde o to, kterých pět armád to bylo, ale uvádí počty - orlů byla určitě nejmíň stovka. :)
#1711 od Citron
25 úno 2015 22:08
Podle všeho to byli Skřeti a vrci proti lidem, trpaslíkům a elfům. I když jsem to (konečně) před nedávnem četl, stejně jsem musel najít tento celkem drahocený zdroj informací, abych si to potvrdil. Ale i mě pořád někdo říkal, že to jsou orli :D
http://tolkiengateway.net/wiki/Battle_of_Five_Armies
#1713 od Zuzka
25 úno 2015 22:14
Tak Tessuno, právě jsi mě přiměla vstát od PC a vytáhnout Hobita z knihovny:-) A píše se tam zhruba tohle: "Říkalo se jí pak Bitva pěti armád a byla opravdu hrozná. Na jedné straně byli skřetové a divocí vlci, kdežto na druhé elfové, lidé a trpaslíci". Takže Tolkien se dopočítal aspoň v knížce. Ve filmu vlci vypadli. Takže vážně nezbývá než počítat druhou skřetí armádu anebo orly.

Hm, vidím, že než jsem dopsala příspěvek, už se ozval Citron.
#1714 od Citron
25 úno 2015 22:18
Tak myslím, že otevřít knihu a přečíst si to, je ten nejlepší prostředek na ověření tohoto faktu :) Ale oni ti vlci/vrci, či jak se to vlastně píše, tam byli, jen byli v podstatě dost upozadění, takže to tak nějak nevyznělo asi.
#1715 od Tessuna
25 úno 2015 22:22
Zajímavé - česká wiki uvádí i počty orlů; nevím, kde je vzala, když anglický odkaz uvádí jen "mnoho orlů" :). "Skřeti a vrci" ale nejsou dvě armády - vrci nejsou armáda. Byli tam skřeti ze severu a skřeti z Morie.