#1062 od Sillia
31 pro 2014 20:03
Je pravda, že to temnější a více násilnické nemusí být pro někoho to nejlepší, hodně subjektivní věc, řekla bych, že Torchwood se bude spíš líbit někomu, kdo drsnější věci vyhledává a mezi ty já se celkem řadím, Dextera jsem měla ráda a celkově všechno trochu drsnější mě tak trochu přitahuje, takže asi není divu, že Torchwood mě dost nadchnul.
#1063 od Sára
31 pro 2014 20:23
Já příliš temné a násilnické nemusím, ale Torchwood mi kdoví proč sedl. Možná to bude tím, že na DW se můžou bez problémů koukat i děti (ostatně on tak kdysi vlastně začínal - jako pořad pro děti), kdežto Torchwood je už fantastika spíš pro dospěláky. Nechybí sex a násilí a spíš ty lidské temné stránky. Ale na druhé straně jsem stihla zaznamenat docela vývoj jednotlivých postav, což je u DW jen velmi pozvolné anebo chybí úplně (respektive je spíš pozorovatelné na postavě Doktora než těch ostatních okolo).
Zatím se mi to líbí, jen epizoda Countrycide mi přišla trochu zmatečná a příliš prvoplánově krvavá.
Naposledy upravil Sára dne 03 led 2015 22:15, celkově upraveno 1
#1069 od Angi
01 led 2015 21:32
Neřekl bych, že hlavní problém Torchwoodu je v přílišné násilnosti, ale až v absurdně hodně propagované homosexualitě, při koukání na Torchwood má jeden pocit, že homosexualita postihuje 96% populace a ne 4%. Ve spojení s krajně nesympatickými herci ( hlavně Owen) byly některé díly utrpením. Nejsem až takový homofob, ostatně, narážky a propagace jsou i v Doktorovi, ale tady je to cíleně zveličováno. A nevím nic o soukromí Davise, ale moc bych za to nedal, že se do jeho díla promítají jeho vlastní tužby/zážitky.
#1072 od Sára
02 led 2015 09:56
Já to sice přímo nevnímám jako "propagaci", ale máš pravdu, homosexualita je téma, které je v Torchwoodu opravdu hodně viditelné. Přitom má (alespoň u dílů, které jsem zatím viděla) Jackova sexuální orientace nějaký význam pro děj tak u jedné, max.u dvou epizod. Jestli je pro toto zviditelňování důvodem jen osoba hlavního protagonisty nebo i scénáristy, to netuším.
No a pokud jde o Owena, oceňuju, že pro nesympatickou postavu vybrali herce, který je s ní dokonale srostlý ( i vizuálně). Paradoxně mi ale při pohledu z odstupu přijde Owen nejvýraznější z celého Torchwoodu. Hned za ním tak vnímám chytrou a zároveň zamindrákovanou Tošiko, následuje Jack ( i když ten spíš kvůli svému "tajemství", které se pomalu odkrývá). Gwen a Ianto jsou dvě šedé myši, spíš do počtu. Ale možná se to epizodách, které jsem ještě neviděla, všecko vybarví jinak ( i když Davis podle mě není takovým mistrem zvratů jako Moffat).
Naposledy upravil Sára dne 02 led 2015 19:03, celkově upraveno 1
#1088 od Sillia
02 led 2015 18:09
Je fakt, že homosexualita je tam hodě výrazná, hlavně tedy postavy, se kterými se stýká Jack, přijde mi až absurdní, jaký "štěstí" má Jack ve svém životě, spousta z mužů, se kterými se setkává jsou právě tak orientovaní a až neskutečně často se jím nechávají svést. A pak je tu Ianto, který je normální a přesto je z něj v blízkosti Jacka také gay.
Co se týče ostatních, připadají mi všichni docela výrazní, možná až na Iantoua a i ten má sem tam nějakou blyštivou chvilku, i když jen výjimečně. Tady ale zase jsem víceméně pod vlivem toho, jak jsem si ty postavy oblíbila, jak jsou mi sympatické a jak bych se s nimi dokázala ztotožnit, možná proto mi přijde Ianto jako někdo, kdo je tam podle mě dost podceňován, on by dokázal víc, ale nedostává se mu šance.
#1099 od Aludneva
02 led 2015 22:11
přijde mi až absurdní, jaký "štěstí" má Jack ve svém životě, spousta z mužů, se kterými se setkává jsou právě tak orientovaní a až neskutečně často se jím nechávají svést.

To mi taky přišlo trochu divné, ale zrovna u Ianta mi to nevadilo. Ianta jsem měla ráda a přijde mi škoda, že nedostal víc prostoru. Owen mi nikdy nebyl moc sympatický, ale myslím, že nebyl špatná postava a do Torchwoodu se takový jaký byl hodil.
#1105 od whodoctor
03 led 2015 01:25
Milí zlati namahejte pudingové mozečky. Doktora v torchwoodu máte.. Skoro máte.. V třetí serii hraje postavu Johna Frobishera KDO?
DOCTOR .....PETER CAPAlDI...
#1108 od Sillia
03 led 2015 02:31
Jo, o tom vím, ale prostě to není The Doctor, jen další z vlády, prostředník a úplně jiný charakter. To odmítám brát, jakože tam byl Doktor, protože nebyl. To je jako říct, že v Arrow máme Jacka jenom proto, že tam stejný herec hraje Malcolma Merlyna.
#1115 od Sára
03 led 2015 14:05
O Capaldim vím, že v Torchwoodu hraje, i když jsem se zatím k třetí sérii nepropracovala (ne, že bych z něj byla zas až tak nadšená). Nicméně v 1.sérii Doctor přítomen byl, byť jen částečně...předpokládám, že v té nádobě to byla jeho, Sycoraxem useknutá ruka, s níž pak Jack v posledním dílu série zmizel, aby pomáhal Doctorovi řešit situaci s Davrosem, Daleky a ukradenou Zemí...
#1120 od Sillia
03 led 2015 16:20
Ne, ne. Když na konci 1. série zmizí, tak to není do finále 4. série DW s ukradenou Zemí, ale do finále 3. série s Masterem, rok, co se nikdy nestal. Nevím, kde teď s Torchwoodem jsi, takže nebudu říkat, jak se to ještě dá poznat, když ne podle toho, že v díle o Utopii Jack Doktorovi jeho ruku vrátil.
Nicméně stejně nepřistoupím na to, že Doktor v Torchwoodu byl, to byla jen jeho ruka, ne on, to prostě odmítám vzít, pro mě tam prostě nebyl, možná tam měl ruku, ale na Doktora jako takového tam nebyl ani jediný záběr. A tu ruku prostě nepočítám, je to jeho část, ne on. A že se normálně o takových věcech nehádám, ale tady si prostě dupnout musím.