#593 od Alexis
27 lis 2014 01:11
Když už jsme v těch ankterách a vybírání, jaké díly z obnoveného běhu máte nejraději?
U mě se to průběžně mění, ale po několikerém shlédnutí jsou to asi tyto:

1. Vincent a Doktor - ten díl je prostě krásný. Od první scény, kdy vrány vzlétnou z pole přestě tak, jak to namaloval skutečný Van Gogh, po zjevení Slunečnic v galerii. Ten moment je neuvěřitelný - nejde o to , že na obraze je napsáno For Amy, ale proto že už to nejsou ty samé slunečnice jako na začátku kvůli tomu, co jsme s Vincentem zažili. Je to moje nejoblíbenější epizoda se Smithem, který je v ní úžasný. Samozřejmě, má CO hrát. Sci-fi zápletka s mimozemskou hrozbou zde funguje jen jako záminka, jak se dostat k Vincentu van Goghovi, ale to vůbec nevadí, není to důležité.

2. End of Time I. a II. - hodně lidí ten díl nemá rádo, ale já ho považuju za Daviesovo Opus Magnum z mnoha důvodů, zejména osobních. David Tennat je neuvěřitelný. Obzvlášt se mi líbí ve scéně, kdy míří revolverem na Mastera, který k němu hovoří. Když zmíní, že jediné co Doktor potřebuje, je zastřelit jeho (Mastera), Doktorům výraz se jen velmi lehce změní - a my víme, že si pomyslí "Přesně tak". A ten atmoférický začátek se zlými sny... A ta scéna v kavárně... Všechny s Masterm... Snad jen ten zpěv Ooda byl trochu moc. A ve chvíli, kdy David Tennant skáče z lodi, mi hodně připomíná jiného frajera z jiného britského dílka: https://www.youtube.com/watch?v=gXYfnWRp1Q0
What a guy!

3. Silence of Library/Forest of Dead - Moffatovina z dob, kdy psal skvělé díly. Doktor zde poprvé vlatně nic skutečně nevyřeší, jen použije svou pověst k zastrašení Vashda Nerada, ale protože to je poprvé, ještě to funguje bez pocitu pachuti. Dvojdíl má spád, akci, dynamiku, mezilidskou interakci - všechno klady Moffatova rukopisu a ještě žádné zápory.

4. Army of Ghost/Doomsday - no jo, jsem asi ve skrytu duše romantik. Ale tohle finále mám ráda nejen kvůli cituplnému odchodu Doktorovi společnice. Dvojdíl začíná domnělým návratem duchů zemřelých do našeho světa. A všichni lidé vidí v těch nejasných zjeveních přesvědčivou podobu svých zemřelých blízkých - jak se mi lidé rádi necháváme sami sebou obalamutit. Je tam scéna která mě dojímá - když Jackie říká, že to zjevení je celý Rosein mrtvý otec. Samozřejmě, že podle té mlhavé podoby to nemůže nikdo poznat - mohl by to být kdokoliv. Ale Jackie tomu chce věřit a svým způsobem jí to stačí. Je to smutný a trefný.
No a závěr - koho se to nedotklo, nemá srdce:-)

Dál už bych si neuměla vybrat, je spousta dílů, které mám ráda tak zhruba stejně, Dalek, Gridlock, Impossible Planet, Unicorn and the Vasp, Midnight (a vůbec celou 4. sérii).
#594 od Citron
27 lis 2014 01:36
1. Pandorica Opens/The Big Bang - Epizoda dvou rozdílných částí, ale přesto to nepůsobilo rušivě. Ta první megalomanská, s úžasným projevem u Pandoriky a zakončená jeden z nejhezčích cliffhangerů co byli kdy natočené. Druhá, komornější část, na pozadí velké zkázy, přesto stále ve stylu celé té pohádkovosti série. Mám strašně rád ten styl 5. série a myslím, že toto finále pro mě je absolutním vrcholem, které seriál zatím nabídl, ačkoliv jsem s tímto prohlášením musel čekat až do The Time of the Doctor :D

2. Human Nature/The Family of Blood - knihu jsem nečetl, ale myslím, že tato epizoda jí ostudu rozhodně neudělala. Druhá polovina třetí série je pro mě to nejlepší z éry Tennanta a tento díl na tom asi největší podíl. Doktor jako člověk, závěrečný trest, strašáci. Prostě paráda.

3. The Crimson Horror - Gatissovina všech gatissovin, ale neskutečně jsem se bavil. Přišlo mi, že tady konečně dostal volnou ruku se naplno "vyřádit" :D

"4." The Sound of Drums - dvoj(troj)epizody běžně hodnotím jako celek, proto ty uvozovky. Simmova one man show. Tuto část mám hodně rád a v jistém úhlu pohledu má i celkem příjemný happy end. Minimálně se mi líbí víc než ten v druhé části :)

Další čestné zmínky: Father's Day, The Girl in the Fireplace, Eleventh Hour, The Mummy on the Orient Express (a pak dle nálady :D)
#601 od Meisiluosi
27 lis 2014 14:58
Midnight.
A dál už to strašně závisí na náladě a na tom, co mám nejčerstvěji v paměti.
End of the World, Empty Child, Girl in the Fireplace, Blink, Silence in the Library, Forest of the Dead, Partners in Crime, Runaway Bride, End of Time, Vincent & the Doctor, většina speciálů z konce Tennantovy éry, Rebel Flesh, The Almost People nebo Doctor's Wife se vždycky motají někde na špici...
A na něco jsem stopro zapomněla...:-)
#702 od vojza
06 pro 2014 16:48
1.Silence in Library /Forestod the Death
Skvělá "Moffatovka " která je šmrcnutá "Tennantem" s jeho očima výrazem a vtipem. Spolu s Alex Kingston mistrovské dílo......

2. Nemožný astronaut (The Impossible Astronaut) / Dobrý muž jde do války (A Good Man Goes to War) /Svatba River Songové (The Wedding of River Song)
Tyhle ty tři díly si vždy pojím do hromady jinak bych musel do mého oblíbenoho dílu napsat celou 6 serii a její twist, který se Moffatovi povedl převelice dobře. Samozdřejmě se dá říc, že už i Vzpoura dvojníků (The Rebel Flesh) a Skoro lidé (The Almost People) jsou předehrou pro Good Man. Vážně nevím jak šestou serii rozsekat tak, aby z ní vyšel třetí nejlepší dvojdíl či trojdíl .Tak jsem se rozhodl jí hodnotit jako příběhový celek, který graduje právě v těchto třech dílech, ale kdyby nebylo těch ostatních určitě by to nebylo ono.

3.The Name of the doctor /The Day of the Doctor
Tak na třetí místo řadím dva " díly " a každý je sice rozlišný -Day of the Doctor je opět taková skvělá moffatovka řížnutá příjemný Tennantem a vtipem, zatímco Time of the doctor je spíše typická Moffatovka s epickým příběhem a vánoční nostalgií. A musím podoknout, že tyto dva speciály jsou jen kousek za celou šestou seriií a jsou velmi srovnatelné. Jediný důvod, proč šestka šla před tohle, je že si to udržela celou sárii a není v ní žádná velká chyba.

4.Listen,Mummy on the Orient Express,Flatline
Abych nezapomněl na osmou sérii, která skoruje svými plynulými, temnými a trochu strašidelnými příběhy s neznámým padouchem. A Missy na konci... (bohůžel se Missy nedočkala žádného úctyhodného dílu, který bych zde uvedl ale stojí za to v NEXT TIMECH a spoilercích)
Naposledy upravil vojza dne 23 čer 2018 13:00, celkově upraveno 4
#740 od Tessuna
15 pro 2014 22:01
Chvíli jsem nad tím přemýšlela a žasnu nad tím, kolik "nejoblíbenějších" epizod mám. Vybrat z nich jen pár prostě nešlo, ať jsem se snažila jak chtěla. A pak mě napadlo něco šílenýho - i když malinko mimo zadání ankety - jaké jsou vlastně moje nejoblíbenější epizody celkově, obnovené i klasické dohromady? Chvíli jsem srovnávala a porovnávala, pokoušela se vybrat nejoblíbenější epizodu každé Doktorovy inkarnace a pak je nějak seřadit, ale úplně to nevycházelo, a nakonec jsem dospěla k následujícímu pořadí, které překvapilo i mě samotnou, protože mám dojem, že na tom žebříčku chybí strašná spousta epizod, o nichž jsem si myslela, že se tam docela určitě dostanou... ale zkrátka tady to je:

1. Battlefield
2. City of Death
3. Invasion of the Dinosaurs
4. Mummy on the Orient Express
5. Eleventh hour
6. Kill the Moon
7. Fires of Pompeii
8. Empty Child (dvojdíl)
9. Kinda
10. Impossible planet (dvojdíl)
11. Web of Fear
12. Trial of the Timelord

Snad tahle míchanice nikoho neurazí - ráda přemýšlím o seriálu jako o celku a nebaví mě dělení na renewed a classic.

Alexis: K End of Time - nevím, jakých hodně lidí, já mám tenhle dvojdíl hrozně ráda; než jsem začala koukat na classic, byl taky mezi mými nej a i teď by asi dostal to 13. místo. Ale já mám vůbec zvláštní slabost pro kontroverzní a nedoceněné díly - baví mě je obhajovat. A už se mi například nelíbí Blink tak jako dřív, protože je to tak všeobecně oblíbená epizoda, že mě to začíná nudit. :)
#744 od Zuzka
16 pro 2014 11:02
Když to omezím opravdu jen na ty nej, tak asi tyhle v chronologickém pořadí:

Father's Day
Empty Child/Doctor Dances
Girl in Fireplace
Human Nature/Family of Blood
Fires of Pompeji
Eleventh Hour
Day of the Doctor
Time Heist

Z klasických (pouze z prvních 6. sérií) se mi hodně líbily Enemy of the World a Romans (až nečekaně vtipné)
#1381 od ZitKat
22 led 2015 13:53
Nepamatuju si moc názvy, ale hrozně dobrý bylo Day of The Doctor, nejvíc zbožňuju tu scénku: ,,Je jich všech dvanáct!'' ,,Ne pane, všech třináct!'' a tam se objeví Capaldi, to je prostě nejlepší :P :D Potom mám nejradši díly, (nepamatuju na jména) kde je Vastra, Jenny a Strax, mimochodem, Strax má libový hlášky :lol: A stejnak nemůžu z toho, jak Strax sejmul Claru novinama :lol: :lol: Samozřejmě je tu spoustu dalších dílů, ale ty jména si prostě nevybavim. :D
#1917 od lososmaster
08 dub 2015 20:04
Dokoukáno, tak tady je příděl nejlepších dílů:

10. Asylum of the Daleks
9. 42
8. The Stolen Earth / Journey's End
7. Time Heist
6. The Rings of Akhaten
5. The Snowmen - Straxovy libový hlášky a "Pond"
4. Listen
3. Gridlock - YOU ARE NOT ALONE, miluju face of boe
2. pouze The Impossible Planet - satan už je horší
1. pouze Utopia - Derek Jacobi, master!!! a Chantho je taky super, stejně jako Futurekind, reference na Face of Boe nebo Jack (Face of Boe)
#2340 od Flamboyant
06 srp 2015 12:58
Těžký výběr, ale well:

Turn Left / The Stolen Earth / Journey's End - all in, vrací se Davros, Rose, nastává metakrize, Rose může být spokojená, Doctor zase osamělý a Children of Time vracejí zpátky ukradenou zemi.

Utopia - ďábelský spád, Derek Jacobi a regenerovaný Master. Navíc graduje celá sezóna, kde byly trefně rozmístěny stopy.

Human Nature/Family of Blood - přicházející bouře, Doctor se snaží dát šanci rodině, když ho nahánějí, stane se člověkem a přesvědčí se o co všechno jako Time Lord přichází. Při pomstě dokáže být vynalézavý.

Girl in Fireplace - tady to Moffatovi ještě šlo. Smysluplné, vypointované a dojemné.

Silence of Library/Forest of Dead - první užití Name of the Doctor k zastrašení nepřítele, který se skrývá ve tmě a seznámení s River.

Waters of Mars - Doctor si bere za vlastní zákony času a mění dějiny, což vede k jeho konci a přitom je to přirozená eskalace vývoje postavy, bravo Daviesi.

A nemůže nezmínit - Midnight, Eleventh Hour, Amy´s Choice, Vincent and the Doctor, Father´s Day, Army of Ghosts / Doomsday, Day of the Doctor.
#3932 od Angi
10 dub 2016 07:57
Nebudu psát nejoblíbenější epizody, nechci zakládat nové téma a sem to podle mého taky zapadne. Můj soupis NENÍ seznam neoblíbených, nebo podle mě špatných dílů. Je to soupis dílů, které jsem viděl nejméněkrát, na které si málokdy vzpomenu a ještě méně častěji mám chuť si je pustit a doopravdy je shlédnout je velká vzácnost.

s01e01 – Rose
s01e03 – Unqite Dead
s01e08 – Fathers day

s02e07 – The idiots lantern
s02e10 – Love and Monsters
s02e11 – Fear Her

s03e04 – Daleks in Manhatann
s03e05 – Evolution of the Daleks
s03e06 – The Lazarus experiment

s04e03 – Planet of the Ood
s04e05/06 – The poison sky/Sontaran Stratagem
s04e14 – The next Doctor

s05e03 – Victory of the Daleks
s05e06 – The Vampires of Venice
s05e08/9 – The Hungry Earth/Cold Blood

s06e00 - The Christmas Carol
s06e09 – Night terrors
s06e11 – The god complex

7 série - Tady jsem vybral dílů mnohem více. Myslel jsem si, že mám rád všechny série. Ale jak vidno, sedmá série u mne dlouhodobě neobstojí.

s07e00 – The Doctor, the Widow and the wardrobe
s07e02 – Dinosaurs on the spaceship
s07e03 – A town called Mercy
s07e04 – The power of three
s07e08 – Cold war
s07e11 – The Crimson Horror

s08e03 – Robot of Sherwood
s08e09 – Flatline
s08e10 – In the forest of the night

s09e07 – The Zygon invasion
s09e08 – Zygon inversion
s09e09 – Sleep no more

Jak jsem psal – ne všechny jmenované díly považuju za špatné, některé se mi dokonce hodně líbí, ale z nějakého důvodu (téměř) nikdy nemám chuť si je pustit. Jak je to u vás? Otevřete si seznam epizod každé série. Projděte díl za dílem a vzpomeňte si o čem je a pak přemýšlejte, kolikrát jste jej viděli. Třeba se také doberete překvapivých výsledků.