#2924 od tvor
21 říj 2015 12:45
Ty Vločko,doktor asi na přihlížející u nějakých dveří při otvírání používá ironii.asi tak se mě to jeví.
#4554 od Tessuna
07 pro 2016 23:56
Tak nad tím jsem taky pěkně dlouho dumala. Myslím, že se nabízí nejjednodušší vysvětlení: tvůrci seriálu chtěli ušetřit za rekvizity, tak chytře zrecyklovali kousek Gallifrey a doufali, že fanoušci si toho nevšimnou. Ovšem taky můžeme podezírat Timelordy, že Vogu kdysi navštívili a měli zásadní vliv na její kulturu (a ornamenty). Nebo tam Rassilona uctívají jako boha. Nebo Voga vznikla tak, že kdysi na počátku času vezla timelordská obří nákladní loď na Gallifrey náklad čerstvě vytěžených zlatých cihel (opatřených Rassilonovou pečetí, samozřejmě) odněkud ze vzdálené galaxie, když ji potkala nehoda (piráti? Racnossové? Nějaká vesmírná potvora? Srážka s asteroidem?) - zkrátka, z lodi se stala hrouda zlata a kovu, připomínající asteroid, usadila se na oběžné dráze kolem Jupiteru a Vogani jsou buďto potomci přeživší posádky (původně třeba z té vzdálené galaxie) nebo pozdější zlatokopové, kteří přišli a když viděli všechno to zlato, prostě už nedokázali odejít.
Ale to jsou jen teorie...
#4556 od Zuzka
08 pro 2016 10:30
V jednom audiu s Osmým jsem se doslechla (pokud jsem to dobře pochopila, což není úplně jisté), že Rassilon, kromě toho, že byl fakt parchant, si dal tu práci, aby zajistil, že většina inteligentního života ve vesmíru se vyvine do tvaru podobného Timelordům - proto vypadají lidé stejně jako Gallifreyani a taky na většině dalších planet, kam Doktor zavítal, měli mimozemšťané plus mínus humanoidní formu.
Proti téhle tezi už je dovysvětlení těch pečetí malina - třeba si tam jezdíval Rassilon na letní byt. On se moc rád propagoval :-)
#4559 od Sára
08 pro 2016 12:05
Já bych to viděla (zcela prozaicky) na tu částečnou recyklaci kulis Gallifreye. Podle jednoho z přednášejících na letošním Whoconu během výroby klasických sérií značně kolísal přítok finančních prostředků, což možná vysvětluje i tu nebývalou oblibu igelitu a alobalu na cizích planetách a kosmických lodích :D
#4733 od Tessuna
12 led 2017 19:29
Já myslím, že mezi zmražením a rozmražením neutekl žádný čas. Otázkou zůstává, kolik času uběhlo mezi rozmražením a Hell bent. Řekla bych, že moc ne. Kolik času potřebuje banda timelordů, aby na někoho, kdo je právě všechny zachránil, nastražili past, která ho na miliony let uvězní v jeho vlastní noční můře, jenom proto, že jsou zvědaví a on jim neodpověděl na otázku? Jelikož jsou všeobecně známí jako nevděčná cháska a jelikož všichni byli v těch samých inkarnacích jako před zmrznutím... dala bych jim rok, maximálně dva.
#4966 od Warclo
28 bře 2017 12:06
Zdravím,
Musím se přiznat že do DW se postupně dostávám a prokousávám se jedním dílem za druhým. Nicméně mám pár takových jednoduchých dotazů.

Jakto, že někdy se doktor mine o několik let a jindy dokáže přistát na vteřinu přesně ? Navíc přistává často na totožném místě (například vždy stojí TARDIS na stejném místě u sídliště, kde bydli Rose). Nebylo by to značně riskantní ? stačilo by se jen o trochu minout v čase a TARDIS by přistála sama v sobě. Obecně devátý s tím časováním má docela problémy...
Jak je to s paradoxy ohledně setkání doktora se sebou samým ?
Když rose zahrání otce, tak je to průser. Když někoho zachrání doktor ( a že to bývá často celý svět ) tak je to v pohodě.. Chápu, že jste to tady určitě již probírali a nebo že můj dotaz je stupidní vzhledem k předešlému ději, ale tak jako většina jsem začal DW sledovat právě od deváteho doktora..
#4968 od Tessuna
28 bře 2017 13:27
Ahoj Warclo, pokusím se odpovědět (hrozně ráda vysvětluju věci ;) )
Tardis je trochu jako starý auto: když funguje správně, je to malý zázrak. Navíc má vlastní hlavu a neomylný talent dostávat Doktora tam, kde potřebuje být = pokud se sekne v čase či prostoru, tak nejspíš proto, aby ho nasměrovala k nejbližší mimozemské invazi nebo tak něco. Pokud jde o přistání Tardis sama v sobě, Tardis má zjevně jakési zabezpečení, které tomu brání. Pokud je zapnuté.
Setkání Doktora se sebou samým je vzácná událost, ale tu a tam k ní dojde a většinou se všichni zúčastnění Doktoři chovají tak, že je to průšvih a neměli by pohromadě zůstávat dlouho, aby nenastaly paradoxy, a samozřejmě se usilovně vyhýbají spoilerům.
Na to, že někdy čas změnit lze a někdy je to průšvih, vymyslel Moffat pohodlný termín "fixed point in time", pevný bod v čase. Jak je nějaká událost pevným bodem, nesmí se s ní hnout, jinak může vesmír rupnout a rozbít se na mrňavý kousíčky. Když to není pevný bod, dá se s tím něco dělat. Ten pevný bod jsou většinou důležité historické milníky.