#584 od Angi
26 lis 2014 21:36
Stále jsem ještě neviděl classic epizody a dost jsem jich taky přeskakoval ( pokud mne něco nebaví, tak se u toho nebudu trápit jen proto, že se mi líbí jiné epizody), takže odpovědi, které jsem zatím nenalezl zkusím nalézt ve vaších znalostech a teoriích.

Pro začátek mi vrtají hlavou dvě otázečky.

End of Time 2 - Proč jsou ti dva time lordi doporovázející Daltona v pozici plačících andělů? Co mají páni času společného s plačícími anděly??

Pandorica, nebo jak přesně se ten díl jmenuje - Starověká anglie, Římani, Stonehange.. KDE se tam u všech čertů vzali cybermani, shadow proclamation atd. atd. atd. to mají všichni stroje času?? Cestovat časem jsem viděl pouze Daleky a to konkrétně cult of scaro.. a pokud teda necestují všechny rasy časem, tak to mají úplně stejné technologie celé ty tisíciletí? To mi fakt vůbec nesedí..

Takže mi prosím pomozte najít odpovědi, klidně mi vynadejte za nepozornost, neznalost, ale hlavně mi někdo odpovězte =) Děkuji.
#587 od Citron
26 lis 2014 22:56
EoT2 - Tak snad padla nějaká hláška typu "Udělejte z nich Plačící anděle" nebo tak nějak, ale já osobně to ignoruju.

Pandorica Opens - tak byla to past na Doktora, takže se tam asi všichni dostali společnými silami.
#589 od Angi
26 lis 2014 23:19
Hm, to mi pomohlo tak z poloviny - vysvětlení se mi dostalo, ale zvědavost zůstává neukojena.

Tak dál - The time of the doctor - Madlo - to měl doktor tolik let blízký vztah k něčemu, co mělo v sobě lidskou lebku?
#595 od Angi
27 lis 2014 09:17
Alexis: promiň..

Citron: "udělejte z nich plačící anděly" mi tak nějak nestačí.. musím vědět JAK i kdyby to mělo být timey wimey.. =) V Blink Doktor tvrdil, že jsou to jedni z nejstarších tvorů ve vesmíru, nebo něco takového a že je to u nich evoluce.. ne, že mají time lordi "udělám z tebe plačící šutr paprskomet, ale musíš si tak nejdříve stoupnout, jinak to nebude ono" =)

A Madlo.. v titulcích, co jsem tehdá měl se ta cybermaní hlava jmenovala Madlo.. což teda vzhledem k tomu, že má z jednoho ucha do druhého madlo jak v tramvaji, mi přišlo docela vtipné =)
,
#597 od Zuzka
27 lis 2014 11:19
Já mám taky dotaz k Plačícím andělům. V Blink se zdůrazňuje, že na sebe nesmí vidět, dokonce je tím vyřešena zápletka. Což mi přišlo geniální. No ale v pozdějších dílech s anděly se mi zdá, že to jaksi přestalo platit. V té jeskyni plné nehotových andělů si přece oči skoro nezakrývali. No a Socha svobody na Manhattanhu se šla projít a nikdo se na ni nikdy nepodíval? A podobných situací tam bylo víc.
Má to nějaké vysvětlení anebo je to prostě scénáristická lenost/nedůslednost?
#606 od Angi
27 lis 2014 18:20
Zuz: Socha svobody byl hodně úlet... Amy a Rory si zasloužili důstojnější rozloučení.
Ale je fakt, že těch chyb s anděly bylo hodně, například právě v tom dvojdíle s jeskyní "vyfocený i natočený anděl se stává sám plačícím andělem" přitom v blinku byla hromada jejich fotek ve složce, kterou Sally na konci předávala Doktorovi.

Chyby se prostě dějí no, někdy je to bota větší, někdy menší..
#611 od ESESEL
28 lis 2014 03:05
Zuzka píše:Já mám taky dotaz k Plačícím andělům. V Blink se zdůrazňuje, že na sebe nesmí vidět, dokonce je tím vyřešena zápletka. Což mi přišlo geniální. No ale v pozdějších dílech s anděly se mi zdá, že to jaksi přestalo platit. V té jeskyni plné nehotových andělů si přece oči skoro nezakrývali. No a Socha svobody na Manhattanhu se šla projít a nikdo se na ni nikdy nepodíval? A podobných situací tam bylo víc.
Má to nějaké vysvětlení anebo je to prostě scénáristická lenost/nedůslednost?

Samozřejmě je to lenost, ale teoreticky mohl být v jeskyni vždycky jeden "zadní", který sice blokoval ostatní, ale mohl se hýbat. No a tak se střídali, dokud někam nedošli. :D