Kdo je váš nejoblíbenější Doktor?

1
1%
4
5%
3
4%
2
2%
1
1%
3
4%
2
2%
7
9%
2
2%
6
7%
18
22%
13
16%
19
23%
#2386 od Meisiluosi
12 srp 2015 23:38
Smith má se mnou pech.
Jednak mi seděl Daviesův způsob vedení show, jednak mi hodně přirostl k srdci 9., ale především 10. Doktor.
Smith mě prostě za čakry nevzal. A jak mě pátá sezona i přesto docela bavila, v šesté a sedmé mi natolik začalo nesedět, jak to Moff vede, že mě opustila pořádná dávka mého doposud patologického DW entusiasmu.
Vrátili mi ji až Big Finish a Osmej.

Je to s podivem, protože Smith je sympaťák a jeho Doktora bych - vezmu-li v potaz svůj vkus a preference - teoreticky měla zbožňovat. Ale do fáze 'miluju 11. Doktora' jsem nikdy nedospěla. Nejblíž jsem k tomu měla u DotD, ale i tam mě víc zajímali 10th a War Doctor.

Na Capaldiho jsem se vysloveně těšila - a sedl mi od první chvíle. Částečně bezpochyby díky skotskému akcentu, částečně možná i díky tomu, že ač ji má evidentně velmi rád, neustále dává odemletí Claře - kterou já, na rozdíl od něj, ráda nemám. Ale hlavně proto, že na mě působí dojmem nerudného profesora anglické literatury se specializací na nějaký ten obzvlášť obskurní okruh viktoriánské poezie, kterého je čirá radost poslouchat na přednáškách, ale naprostý horror chytat během konzultačních hodin.
Navíc i osmá řada mě výrazně víc bavila oproti dvěma předchozím.
#2388 od Tessuna
13 srp 2015 13:21
Meisiluosi, za představu Doktora jako profesora literatury děkuju, dlouho jsem se tak nepobavila! :D Že jsem literaturu studovala, představila jsem si Doktora v mně známé učebně, jak s nadšením rozpráví o, řekněme, poezii Otokara Březiny (o té anglické nevím dost na to, aby moje představa byla patřičně živá), začíná věty slovem "Otázka:", jak to on dělává, a jak jeho obočí nahání studentům hrůzu a jak, když nejsou sto pochopit některé ze složitých symbolistních metafor, je Doktor nazývá "pudingovými mozky."
Úplně mě přepadla nostalgie po vysoké škole. Doktor, Capaldiho Doktor přednášející o literatuře! Ach jo. Já o tom snad budu muset napsat nějakou fanfikci nebo co. ;)
#2389 od ESESEL
13 srp 2015 16:29
Tak pro mě osobně je hlavně Dvanáctka mnohem víc "relatable" (to pro to čeština fakt nemá slovo, nebo jsem jen pitomej?) než jeho hyperaktivní touchy-feely extrovertní předchůdci. Má perfektní humor ("he's the top layer", "I let everyone else suffocate",...), a navíc s Clarou jsou úplně geniální dvojka.
#2391 od Flamboyant
14 srp 2015 12:20
Capaldi to má u mě těžký. Nemám problém s ním, ale s tím vším okolo, takže ho těžko hodnotit samostatně. Nese to břímě Clary a Moffata. Mít za zády lepšího show runnera a vedle sebe ne tak protivnou společnici, myslím, že tam je potenciál, ale ne na moje čelní místa žebříčku. Jako herec se mi líbil ve Fourtysomething, když to porovnám, tak jakoby mu v DW chyběl větší drajv a tah na branku. Doctora jako postavu ještě nemá tak pevně v ruce, přece jen, má za sebou 11 představitelů a jakous takous kontinuitu, takže si nemůže dovolit vzít to od podlahy a rozbalit, jak by chtěl. Ale i tak jsou tady tací, co se s tím vypořádali lépe (např. nesrovnatelně těžší pozice Davisona, který nastupoval po ikonickém Bakerovi jako ultimátním Doctorovi) a hned v první sérii. Takže to může souviset s tím, jak se i sám seriál momentálně plácá na místě a neví kudy kam.
#2394 od Meisiluosi
15 srp 2015 10:17
Tessuna píše:Meisiluosi, za představu Doktora jako profesora literatury děkuju, dlouho jsem se tak nepobavila! :D Že jsem literaturu studovala, představila jsem si Doktora v mně známé učebně, jak s nadšením rozpráví o, řekněme, poezii Otokara Březiny (o té anglické nevím dost na to, aby moje představa byla patřičně živá), začíná věty slovem "Otázka:", jak to on dělává, a jak jeho obočí nahání studentům hrůzu a jak, když nejsou sto pochopit některé ze složitých symbolistních metafor, je Doktor nazývá "pudingovými mozky."

My na anglistice dost podobnýho profesora měli. Vlastně jich bylo víc. Ve Dvanáctém tak trochu poznávám Kaylora (i když Kaylor je spíš Desítka v Time Lord victorious modu), Hardyho (přestože, jsa z Manchesteru, mluví spíš jako Ninth) i Vanderziela (který se ve svých choleričtějších chvilkách rozhodně nerozpakoval vynadat celému kolektivu studentů do idiotů).
Všichni se řadí mezi moje nejoblíbenější vyučující. :D

Já se vůbec představou profesorského sboru složeného ze samých Doktorů (a případných dalších timelordů) bavím docela často. 8-)
#3435 od THE DALEK
29 lis 2015 22:29
Mooc těžká volba, všichni doktoři jsou výborní! ale asi 2 , 13 , 10 , 4, 6 , ... po pravdě každý Doctor má něco do sebe a vždy se mě líbí ten, kterého zrovna sleduju. :D
#3438 od lososmaster
29 lis 2015 22:49
To, že se ti líbí třináctý Doktor je vážně zajímavé, když jich je zatím jen 12. :D
#3439 od Angi
29 lis 2015 23:04
Zřejmně počítá i War Doctora... Moffat tím udělal v počítání hrozný bordel. Ano, je řečeno, že jde o regeneraci, ale která se nenazývala Doktorem. Ale ve výročním speciálu se zase 10. a 11. tedy 11. a 12. shodnou, že war doctor je Doktor víc, než oni sami, pač zůstal Doktorem ve chvíli, kdy bylo nemožné udělat chybu. Tedy když ho uznali za Doktora, tak by se počítat měl a Capaldi je tedy 13. Jenže ortodoxní War Doctora počítat nebudou..a tak si od 8 nahoru už nemůžem být jistí, o kom kdo vyjádřením čísel mluví.
#3457 od THE DALEK
30 lis 2015 22:24
jj, počítám i War Doctora ;) 13x regeneroval ... Tennat v jedné regeneraci zůstal sebou takže 13 tváří :)