Kdo je váš nejoblíbenější Doktor?

1
1%
4
5%
3
4%
2
2%
1
1%
3
4%
2
2%
7
9%
2
2%
6
7%
18
22%
13
16%
19
23%
#539 od Zuzka
24 lis 2014 12:17
Asi je to dost triviální a vyčerpané téma, nicméně tak nějak tu chybí a když už je tu nejoblíbenější společník...
#540 od Citron
24 lis 2014 12:59
Pro mě je to jednoznačně jedenáctý Doktor Matta Smitha. Z počátku jsem si ho oblíbil spíš na truc, kvůli všem těm fanouškům, kteří nutně potřebovali vrátit Tennanta a nechtěli dát Smithovi šanci. Počínaje poslední scénou v End of Time jsem si ho díl od dílu víc a víc obliboval, až se dostal na úplný vrchol. Jedním z důvodů je i fakt, že je to první Doktor, u kterého jsem skutečně "prožil" celou jeho éru, takže jsem musel týden co týden čekat na nový příběh. Regenerační epizoda nebyla sice úplně nejpovedenější, ale poslední scéna byla přesně taková, jakou bych přál každému představiteli Doktora :)

Momentálně jsou těsně v závěsu osmý Doktor, hlavně kvůli těm audiopříběhům a pátý Doktor, ale ono se to často tak nějak mění, podle nálady či třeba příběhu co zrovna sleduju :D
#541 od Gebik
24 lis 2014 14:57
Možná je to trochu triviální tady dávat takovou anketu, ale zas k tomu tady ty diskuze jsou, dávat sem i takové triviální věci, ne? ;)
A pro mě to zas až tak jednoduché není, odpovědět. Sice jsem velká fanynka Tennanta a bylo mi dost líto, když v roli doctora skončil, ale zas na druhou stranu jsem nijak nelitovala, že ho nahradil zrovna Smith, který mi byl taky sympatický a vlastně si mě získal téměř od prvního (no, spíš druhého) svého dílu. Takže v tenhle moment, tedy s hendikepem neznalosti klasických sérií, by pro mě bylo jednodušší odpovědět, kdo byl můj NEoblíbený doctor. Protože jsem si oblíbila vlastně všechny, které jsem zatím viděla. S výjímkou jednoho - Ch. Ecclestona. Ať mi všichni jeho fanoušci a fanynky prominou, ale s jeho ksichtem může hrát tak akorát nájemné vrahy. 8-)
#543 od OndraH
24 lis 2014 15:25
No, dal jsem tam Colina Bakera a Sylvestera McCoye, ale, upřímně, mě dvě možnosti nestačí :). Vlastně jediní Doktoři, kteří mi k srdci nepřirostli, byli Eccleston a Tennant, ale neznamená to, že byli špatní... Mám rád všechny :D
#547 od Tessuna
24 lis 2014 16:31
To přece nejde, soudit, která z fází života postavy je nám sympatičtější: jako kdybychom vzpomínali na kamaráda z dětství a říkali: když mu bylo sedm, měla jsem ho nejradši, v osmi mi byl trochu protivný a v devíti to zase docela šlo... Všichni, kdo tu jsme, máme rádi Doktora (nedovedu si představit, že by se tu vyskytl někdo, kdo kdo má sice rád seriál, ale vyloženě mu vadí hlavní postava ;) Ačkoli možné je úplně všechno) a to celého a se vším všudy a možná dokonce právě pro tu proměnlivost a mnohotvářnost, která jej činí jedinečným...
Ale kdybych tedy měla opravdu porovnávat a vybírat, moje odpověď by vypadala každý týden trochu jinak, podle nálady...
Tak tedy zrovna teď mám nejradši 3., a těsně za ním jsou ve velkém chumlu 4., 5., 9., 10. a 12, těsně za nimi 7., 2 a 11 a docela na konci 1. a 8., přičemž úplně na ocase zůstává 6.
Když nad tím přemýšlím, připomíná to nějakou podivnou planetární soustavu: pořadí té první šestice se mění opravdu co týden zcela znatelně, jako pohyby planet s krátkou oběžnou dobou; následující trojice si mírně prohodí pořadí mezi sebou tak jednou dvakrát do roka, zatímco pořadí na konci seznamu zůstává stejné od chvíle, co jsem všechny verze Doktora poznala (ale ono je to teprv rok; třeba se ještě uvidí).
Nevím proč, ale Colin Baker mi zkrátka nesedí. Zato epizody, v nichž hraje, jsou docela zajímavé. Přesně opačný problém mám s Paulem McGannem - nic proti němu, ale nesnáším ten film. Na Hartnellově Doktorovi neshledávám žádnou chybu: je prostě "jen" dobrý, zatímco všichni ostatní jsou zkrátka jeden úžasnější než druhý. To se pak těžko vybírá :)
#555 od lososmaster
24 lis 2014 20:46
Nechápu, co mají všichni proti Colinu Bakerovi, když má naprosto excelentní epizody. Vím, že spoustu lidí ho nemá rádo, protože byl vyhozenej a proto, co udělal Peri v The Twin Dilemma. Ale to byl po regenerační krizi. Pak je taky docela impulzivní a svérázný - možná proto je mi tak sympatickej.

Naprosto jednoznačně nejlepší doktor by Patrick Troughton. Škoda, že chybí spousta jeho dílů. Zaujal mě proto, že například Tom Baker chce být vnipnej a je, ale Troughton nechce být vtipnej, a je. Trochu se chová jako malé dítě. Například na přelomu Dominators a Mind Robber (nejlepší díly 2. doktora),
Následující text obsahuje spoilery! Zobrazit
je důvod, proč jsou zavaleni lávou, protože se doktor chce dívat na vybuchující sopky

Z toho je vidět, že jeden z nejlepších dílů doktora je pro mě Two Doctors
#591 od Alexis
27 lis 2014 00:38
To je zvláštní, sice tady všichni mají v oblibě nejlépe nějaké Doktora z originální řady, ale stejně vítětí... Vy-víte-kdo:-) A jáí říkám, že zaslouženě :D
#596 od Zuzka
27 lis 2014 11:01
Dle mě si Desítka skutečně oblibu zaslouží, zato označení "Vy-víte-kdo" si nezaslouží :D

Je taky můj nejoblíbenější, i když jak už tady psali jiní, hodně se to mění podle toho, na koho se zrovna dívám. Jenže pak stačí 2 minuty Tennanta a favorit je zpátky. Ale když jsem nad tím přemýšlela, tak s Tennantem bych asi nechtěla cestovat. Dopadla bych stejně jako Martha - "příliš blízko slunci", spálila bych se. Zato s Ecclestonem, to by byla jízda. Určitě bychom si skvěle rozuměli:-) Hrozně mě mrzí, že nechtěl natočit víc sérií.
#599 od Meisiluosi
27 lis 2014 14:42
Z těch, co znám natolik, abych si mohla udělat představu, nakolik mi sednou, je to Osmej.
Nikdy jsem ani v nejmenším nečekala, že mě někdo bude brát za čakry víc, než Desítka, ale stačil k tomu tejden s New Eighth Doctor Adventures.
Pořadí se rozhodně může změnit, až víc nakoukám další klasiky (4., 5. 6. a 7. jsou furt ve hře), ale ten hlas McGannovi házím už jen za to, s jakým přehledem nakonec nechal Tennyho za sebou. (Propos, ten film není žáden zázrak, ale extra mě nepobuřuje - kdyby nic jinýho, Tardis zatím ještě nikdy nevypadala líp...:-))
Jinak jsem ale ještě nezažila variaci na Doktora, která by mi nepřirostla k srdci. Zásadní problém mám asi jen s Jedenáctým - na toho jsem si časem zvykla, ale fakt ráda jsem ho asi neměla nikdy. Mám ale dojem, že je to spíš tím, jak to Moff od 5. do 7. sezony vedl... (Netvrdím, že to nutně vedl špatně, ale rozhodně to vedl směrem, kterej mi prostě nesed.) Ale jako jo, jsou momenty, kdy i Jedenáctýho celkem žeru.

Zatím mám dojem, že mě baví spíš ti sudí Doktoři. Osmej je jasnej, Desítka a Dvanáctka hned v závěsu a z prvních tří jednoznačně preferuju Dvojku (i když fajn jsou všichni, wtz).
A vždycky budu mít slabost pro Devátýho, už jen proto (ale rozhodně nejen proto), že to byl můj první Doktor.
#621 od Dani
29 lis 2014 13:15
Já jsem z classických sérií viděla jenom 1. doktora, takže nemůžu soudit, který by se mi tam asi líbil nejvíc. Z obnovených sérií mám jednoznačně nejraději Tennanta. Možná je to tím jeho kukučem, možná tím, že mu moc dílů nenapsal Moffat (Mofatta fakt nemám ráda :D ), ale v roli doktora byl prostě ... no k sežrání :D