#414 od Citron
15 lis 2014 23:17
Co si myslíte o postavě Kláry?

Mě osobně hodně baví. Jsem rád, že poté co opustili tu linii "nemožná dívka"konečně získala i nějaký vývoj, i když mi trochu vadí, že až moc zasahuje do Doktorova života. Právě na u ní mi také začalo trochu chybět, že v seriálu schází ty "obyčejné" asistentky. Těším se na ni ve vánoční epizodě, i když mohla by mít pouze jednu odcházecí scénu za celý seriál :D
#415 od NoMouse
15 lis 2014 23:42
Můžeš to aspoň v názvu tématu opravit na Clara, když už si to nemůžeš odpustit ve svých příspěvcích? :P

Pro mě je to jedna z nejlepších společnic a líbí se mi, že se nebojí Doktorovi důrazně oponovat. S Capaldim si podle mě sedla dobře, některé jejich výměny jsou parádní. Pravda, to co předvedla v Dark Water bylo možná trochu moc, ale tak byl to jen sen. :)
#419 od Citron
16 lis 2014 00:22
Opravit? Známý to tak překládá v titulcích, takže mi to přijde celkem normální. Doktora taky nepíšu s "c". :D

Osobně myslím, že to chování Pinka a jejich vztah k té scéně z Dark Water tak nějak logicky vyústilo.
#441 od Ric4rd
17 lis 2014 19:50
hodně se mi líbila dokud jí 11. potkal a pak ztratil, to byli pěkné díly, i ona fungovala pěkně, potom už to byla jen fajn společnice s 11. doctorem s celkem dobrou pointou, ale to jak jí epizodu po epizodě vyloženě ničili scénáristi 8. řady to je až hnus, poslední asi 3 díly už jsem jí nemohl prakticky vystát, takže doufám, moc prosím bílého i černého strážce, pro rány boží, že nebude i v 9. sérii, pls pls fňuk fňuk :)
#447 od Zuzka
17 lis 2014 22:02
S 11. Doktorem byla Clara mou nejoblíbenější společnicí. Měla kolem sebe skvěle tajemnou atmosféru. A krásný hudební motiv:-) Jen už pak začaly být její akce a rozhodnutí až moc zásadní a důležité.
No a s 12. Doktorem je to takové všelijaké... nesnáším momenty, kdy Clara Doktorovi nedůvěřuje. Protože na Doktora by prostě mělo být spolehnutí (nebo bych to moc chtěla) a on ten 12. tenhle dojem občas nebudí. Jsem pak nervózní i za Claru. I jejich hádky jsou až moc opravdové. Líbí se mi, když se s Doktorem pošťuchují, ale hádky jako v Kill the Moon mi fakt nesedí. Mám pocit, že je s ním občas prostě nešťastná.
Měla jsem Claru moc ráda a mám ji ráda pořád, ale když ji někdo vystřídá, kdo bude s 12. Doktorem víc v pohodě, tak mi to vůbec vadit nebude.
#461 od ESESEL
18 lis 2014 17:17
Citron píše:Opravit? Známý to tak překládá v titulcích, takže mi to přijde celkem normální. Doktora taky nepíšu s "c". :D

Ale v tom případě nutně tvrdíš, že Doktorova vnučka se jmenuje Zuzka. A z dalších společníků je třeba zmínit dvojici Růžena a Míša.

Nicméně k tématu. Claru mám zatím nejraději (už jen proto, že to byla ona, kdo vymyslel únikový manévr "Addams family" :-D ) a doufám, že Vánocemi nekončí.
#477 od Citron
19 lis 2014 11:57
ESESEL: To netvrdím. Klára se vyslovuje podobně jako její česká (slovenská) verze. Taky jí všichni říkají spíše "Klára" než "Clara", a to je ten důvod, proč s tím nemám problém a zvykl jsem si to tak psát :) "Rous" a "Miky" bych asi nenapsal.
#481 od Tessuna
19 lis 2014 14:21
Citron: souhlasím. Překlady jmen jsou ošemetná věc - nikdo netvrdí, že by se nám líbilo říkat Rose "Růža" nebo "Rous," a není třeba diskutovat ani o jménech, která nemají český ekvivalent (třeba Tegan, Leela...) a vůbec nejmenší problém je s Romanou. Potíž je s těmi jmény, která jsou skoro stejná, ale zase ne, a vůbec s písmenem c/k, kde je rozdíl jen v psaní, ne výslovnosti. Sama většinou píšu Doktor, i když někdy napíšu Doctor a nevšimnu si toho. S Clarou - Klárou to mám podobně, akorát mi tam trochu vadí ta čárka nad a, ta už je taková hodně česká, takže píšu spíš Clara. Ale nedávno jsem málem napsala "Klara," zhrozila jsem se nad tím patvarem a opravila ho na "Clára," což je myslím úplně nejhorší :)
#1376 od ZitKat
22 led 2015 13:08
EDIT: Vážně nevím co jsem šňupala za matroš :D Takže jdu to celé přepsat..
Clara je dobrá, moc se mi líbilo, jak se objevila v Asylum of The Daleks a v The Snowmen. Byla taková tajemná, až většinu lidí začala ta ,,nemožná dívka'' štvát. Souhlasím s autorem - poté, co jsme se vše dozvěděli to bylo s Clarou mnohem lepší. Jako společnice je dobrá, k Doktorovi se hodí, ačkoli s 12th nejde moc rozpoznat, jestli jsou přátelé, nepřátelé, ale i tak se mi jejich ''vztah'' líbí.. :D :lol: Mám jí ráda a těšim se na novou sérii :)
#1944 od Ta Fialová
26 dub 2015 18:04
Mně osobně - podobně jako Zuzce - na Claře vadí, jak je občas... Mary Sueovská. Impossible Girl bych akceptovala, ale od Listen a jejího výstupu s malým Doctorem mi to začalo vadit. Ale Jenna hraje skvěle. Nebýt toho, že je vtipná, nemám ji ráda. Ale naštěstí je :)