#1946 od Alexis
26 dub 2015 21:42
Mě se Clara nejvíc líbila v Asylum of Dalecs. To byla zapamatováníhodná postava (i epizoda). Od té doby už na mě nikdy tak silně nezapůsobila. Vůbec by mi nevadilo, kdyby Doktor cestoval s touhle Clarou, ale člověk nemůže mít všechno... A bylo by to opakování konceptu River Song, takže ne.
Jak už někteří psali, taky v ní vidím ty marysueovské charakteristiky...
#1992 od Ta Fialová
06 kvě 2015 20:07
Já mám tak celkově pocit, že Moffat má tendenci dělat Mary Sues/Gary Stues. Vezměme si to od začátku: Ponďáci - po jejich ztrátě Doctor přestal zachraňovat svět (málem, pak přišla Clara, že), to se nestalo ani u Rose. River - přestože ji vychovávali ke špatnému účelu, stala se superčestnou, dcera Ponďáků, šíleně záhadná, zemřela při záchraně čehosi, furt se líbá s Doctorem a navíc je jeho manželka, nejhorší ale je, že každýho postřílí, má nejlepší antré a každýho odpálkuje. Clara - tu už jsme probrali, a pak Danny Pink, o tom se snad ani bavit nebudu, v Death in Heaven to vyvrcholilo... A ještě nesmím zapomenout na 11. Doctora, jak byl posledním z první sady regenerací, ale jinak se Moff celkem krotil.
Tím nechci říct, že je kvůli tomu nemám ráda! Samozřejmě, všechny (kromě Dannyho, toho nemusím) jsou boží, ale stejně... Třeba k River jsem byla od první chvíle hodně skeptická. A stejně vždycky přivírám oči, když se s Doctorem líbá.