#637 od Tessuna
30 lis 2014 12:26
Jo, to mně taky! :) Vlastně by mě docela zajímalo, jak to s ní dopadlo.
Předtím jsem zapomněla dodat: s "Delta and the Bannermen" máš úplnou pravdu, to je tak krásně ulítlá epizoda :)
#640 od OndraH
30 lis 2014 12:58
Prý Rachel z té epizody měla být společnice, ale nakonec se jí stala Ace. Tak ale kdo ví, co je na tom pravdy. :)
#641 od Tessuna
30 lis 2014 14:01
Pravdy je na tom hodně - alespoň na stránkách Tardis data core se to píše. Langfordová (Mel) měla opustit seriál na konci téhle epizody; Sophie Aldred (Ace) měla hrát postavu Rachel a ta se vlastně měla jmenovat Ace. A zůstat jako Doktorova nová společnice. Tu roli nakonec dostala Sarah Griffith, postava se přejmenovala na Rachel, Langfordová zůstala ještě jednu epizodu, a dopadlo to tak, jak to dopadlo. Ale na scénáři je podle mě hodně vidět původní záměr: Ray tráví spoustu času s Doktorem, vlastně mu během téhle epizody dělá společnici spíš ona než Mel. Zvláštní pomyšlení, že všechno mohlo dopadnout úplně jinak. Nějak si nedovedu představit Ace jinak než jako Ace! :)
#645 od lososmaster
30 lis 2014 21:54
Nevím, kdo se tu všechno dokoukal na 26. sérii, ale víte, že dlouho před tím, než začal jedenáctej doktor pořád říkat "Geronimo", tak to použila někde v "Ghost Light" nebo "Curse of Fenric" Ace, když někam naběhla s výbušninou? To mě jen tak napadlo, když se tady tak bavíme o Ace.

Když tak přemýšlím, tak Mel je podle mě třetí nejhorší companion z Classic éry (renewed hodnotit nemůžu, jsem teprv ve 3. sérii) hned po Tegan a Romaně I. (sorry ty, co máš tak rád Mary Tamm, já jí naprosto nesnáším, Ward byla daleko lepší)
#646 od OndraH
30 lis 2014 22:12
Tegan byla hrozná (i když měla své momenty), ale Romana I? Myslím, že je mnohem lepší, než Lalla Ward a to z jednoho prostého důvodu - druhá verze Romany nebyla zrovna moc "Pánočasovská" (já vím, divné slovo), mohl bys ji zaměnit za jakoukoli jinou společnici, jen jí do hlavy nacpat strašně moc technoblábolů a říkat, je že Paní Času. První Romana se tak aspoň i chovala. Chladná, mírně arogantní mladá dáma, pro kterou až donedávna byla Gallifrey, její vzdělání na akademii a zákony času celým jejím životem, se najednou ocitne v nucené společnosti s někým, pro koho ani jedna z těchto věcí nic neznamená. A kromě toho zbožňuju všechny dialogy, které spolu Romana a Doktor kdy vedli. Ale jen můj názor :)

Obrázek

Mimochodem, Geronimo říkal i osmý Doktor (v audiopříbězích). 26. sérii jsem ještě neviděl, jsem teď u Silver Nemesis :)
#647 od Tessuna
30 lis 2014 22:28
S tím "Geronimo" jste mi nasadili brouka do hlavy; napadlo mě, jestli to nebylo v Battlefield, ale nevím (dobrá záminka zkouknout Battlefield znovu ;) )

Mně se líbí Romana jako postava bez ohledu na to, kdo ji hraje. Líbí se mi na začátku, když je nafoukaná a studená, protože je mi jasné, že ji cestování s Doktorem změní - a líbí se mi na konci, když je od Doktora prakticky k nerozeznání. Nejvíc se mi ale líbí ten proces proměny - postavy, které se vyvíjejí, jsou vždycky lepší než ty, co zůstávají stejné; myslím, že málokdo z Doktorových společníků prošel takovou proměnou jako Romana (a není to jen tím, že lidští společníci sotva můžou zregenerovat ;) )
#648 od lososmaster
30 lis 2014 22:57
Tessuna píše:S tím "Geronimo" jste mi nasadili brouka do hlavy; napadlo mě, jestli to nebylo v Battlefield, ale nevím (dobrá záminka zkouknout Battlefield znovu ;))

Možná, že to v tom Battlefieldu je, tam sem to jel zrovna rychle, takže si to přesně nepamatuju. Vím akorát, že to bylo v 26. sérii. Jinak Battlefield, je jeden z nejlepších dílů 7. doktora (po Survival a Paradise Towers)

Jak už tu někdo psal, Mary Tamm se chová jako normální time lord a Lalla Ward se chová jako doktor (obzvlášť v Destiny of the Daleks). Já obecně nemám rád time lordy jako rasu (jako představitele - Borusa, Flavia, Inquisitor), mě přijdou trochu panovační a moc političtí. Trochu mi připomínaj antiky ze Stargate. Mám právě rád Doktora a Mastera, jak se od nich distancují a právě i druhou Romanu, která už si mezitím zvykla cestovat s doktorem. Navíc je daleko víc sexy než Mary Tamm.
#649 od OndraH
30 lis 2014 23:02
Konečně někdo, kdo má rád Paradise Towers :)

Ony jsou sexy obě dvě, ale každá naprosto jiným, nesrovnatelným způsobem. Ale snad přece nemůžeme soudit společnice podle toho, jak moc jsou sexy, ne :D?
#650 od lososmaster
30 lis 2014 23:16
Právě si hodlám udělat druhej žebříček doktorů a companionu, podle toho, jak jsou sexy. Ten by samozřejmě vyhrála Nyssa, Romana II a Leela, naopak na konci by byl asi K-9, Ben a pořád Tegan. U doktorů by to byl asi nejvíc McGann, i když to nejsem schopnej posoudit

OndraH píše:Konečně někdo, kdo má rád Paradise Towers :)

Těš se na 26. sérii, obzvlášť na Survival a Battlefield.
By the way, jak moc se ti (ne)líbil díl třetího doktora "Invasion of the Dinosaurs", protože towers už je několikátý díl, co se nám oběma líbí a pak už moc nikomu ne. :D
#651 od Tessuna
30 lis 2014 23:45
Dělat si žebříček postav podle toho, jak jsou sexy, mi přijde malinko povrchní. Jsem v tomhle ohledu staromódní - i kdybych je nějak srovnávala podle tohoto měřítka, nechám si to pro sebe.

Taky mám ráda Paradise Towers! :) (Ale Battlefield mám radši)
A Invasion of the Dinosaurs je jeden z mých nejoblíbenějších dílů vůbec! (Až na ty dinosaury. Dovedete si představit, kdyby někdo využil kouzla moderní techniky a "vyměnil" ty dinosaury za něco víc ve stylu... no, třeba tyranosaura z Deep breath?) :)