#5349 od Sára
06 čer 2017 16:42
Zajímají mě tyhle kejkle, kdy chameleoní obvod přepíše DNA Pána času na lidskou a jeho timelordskou podstatu "schová" do kapesních hodinek. Desátý tak prožil pár týdnů jako učitel Smith a Master jako profesor Yana dokonce skoro celý svůj lidský život. Pak otevřeli hodinky...a šup, byl tu zpátky Pán času.
Jenže - co kdyby mezitím potkala to člověčí tělo nějaká smrtelná nehoda? Myslíte, že Time Lord může vstoupit do cizího těla, přepsat ho a používat ? Co se pak ale stane s původním majitelem těla? A může vůbec hodinky otevřít někdo cizí, aby pustil podstatu Pána času ven, chybí-li to správné tělo, kam by se mohl vrátit? Co myslíte vy?
#5350 od Tessuna
06 čer 2017 19:00
Sáro, ty mě děsíš. Já totiž právě teď dumám nad něčím velice podobným. :D Moje odpověď zní: pokud to povídka vyžaduje (je to povídka, co tě přimělo k takovým úvahám, viď? ;) ) pak se nějaký šikovný technoblábol vždycky najde. Precedens můžeš hledat ve filmu, kde se Master stal prakticky goauldem a střídal lidské hostitele. Myslím, že hodinky může otevřít někdo cizí, ale v seriálu to asi ničím potvrzené není. Myslím, že když se pán času stane smrtelníkem, měl by být smrtelný se vším všudy, zranitelný jako jeden z nás. Jinak by to postrádalo tu správnou příchuť nebezpečí.
#5351 od Sára
06 čer 2017 19:13
Jo, je to povídka -mám ji rozepsanou už delší čas, a tenhle fakt pořád obracím jako horkej zemák a ne a ne se k něčemu dopídit (dobře,došla mi fantazie). Tak se tu z vás pokouším tahat rozumy :D , páč na technobláboly já moc nejsem :(
#5352 od Tessuna
06 čer 2017 19:31
No, myslím, že hostitel nemá šanci - pokud z něj něco zbyde, tak jen malilinkatý kousek, který se jen veze a všechno, co timelord s jeho tělem dělá, bezbranně pozoruje. A takový timelord by nevydržel v jednom lidském těle dlouho, musel by je po pár dnech střídat; rychleji, kdyby je nechtěl nějak výrazně poškodit. Myslím, že timelord může do jisté míry ovlivnit, kdo a jestli hodinky otevře: může s tím, kdo se hodinek dotýká, komunikovat telepaticky. Ale teď jsem si kdovíproč místo na Mastera a goauldy vzpomněla na Star Trek - Pátrání po Spockovi, kde Spockova duše "uvízne" v těle McCoye, a ti dva se tak zajímavě smíchají, to byla legrace... myslím, že by mě bavilo číst o tom, jak se v timelordovi putujícím z těla do těla projevuje kousek pokaždé jiné, původní osobnosti... ale jelikož nevím, co přesně píšeš, nevím, jestli ti radím to, co potřebuješ (nebo to, co se právě hodí mně...) :)
#5360 od Zuzka
07 čer 2017 12:14
Já v zásadě souhlasím s Tessunou. Ale neodolám se kapku rozepsat.

Pokud původní tělo zemře, pak by měl být Timelord v hodinkách schopný vejít do libovolného jiného těla. (koneckonců možná, i když to tělo neumře, původní tělo je přece obyčejný člověk, mohl by si z nějakého důvodu vybrat jiné - na druhou stranu s původním tělem není problém, aby se z něj nazpět stal Timelord, jak je to s jiným tělem, to je už jiná otázka)

Myslím, že hodinky může otevřít kdokoliv. Pokud je to původní tělo, tak Timelord zřejmě nemá moc na výběr a vrací se do něj. Pokud je to někdo jiný, tak by s ním mohl telepaticky komunikovat - záleží na schopnostech Timelorda a člověka, který otevřel hodinky.

No a když už někdo jiný otevře ty hodinky, tak myslím, že pokud Timelord chce, může do něj vstoupit. Pak je otázka, zda se nové tělo přepíše i fyzicky jako tělo Timelorda (2 srdce a podobně), stejně jak se to stane, když se vrací do původního těla. Nebo zůstane lidské. To by ovšem skutečně dlouho nevydrželo a musel by si rychle najít další (jako již zmiňovaný Master ve filmu).

Co se stane s původní duší člověka posedlého Timelordem? Řekněme, že záleží na její síle. Slabší a normální jedinci zřejmě nemají šanci a jejich já je v podstatě zlikvidováno. Silní jedinci by mohli posednutí odporovat - minimálně tam zůstávají a vše vnímají anebo se můžou snažit se i prosadit (Clara v díle se Zygony) ... to je takový nejběžnější scénář při posednutí jinou entitou:-)
A asi to může ovlivnit i daný Timelord - pokud třeba jen z nutnosti přeskočil na hostitele a nechce ho zničit, tak by to asi taky šlo, i když nepochybuju, že by mu tím stejně hodně ublížil.

Doktor zmínil, že John Smith je "pořád někde uvnitř něho". Jenže to já chápu tak, že v první řadě byl John Smith vytvořen z Doktora.