#3775 od tvor
23 led 2016 10:26
Informace převzatá od Pajkyho.
A tentokrát skutečně!

Páteční večer byl na novinky k seriálu Doctor Who opravdu štědrý. Bylo totiž potvrzeno to, o čem jsme tady před měsícem jen spekulovali. Steven Moffat byl při hledání náhrady za sebe v pozici showrunnera rychlejší, než jsme všichni čekali. Od jedenácté série žezlo převezme Chris Chibnall, tvůrce seriálu Broadchurch.

„Je divné mluvit o odchodu, když teprve začínáme připravovat scénáře pro desátou sérii,“ řekl Moffat v rozhovoru pro Radio Times. Ale je pravda, že můj čas se krátí. Zatímco Chris připravuje své rozloučení s Broadchurchem, tak já pro něj nejlepší práci ve vesmíru podržím a udržím Tardis v teple.“

Moffat chválil volbu Chibnalla jako nového showrunnera. „Vyžádalo si to hodně ginu s tonikem, abych ho přesvědčil, ale jsem potěšen, že jedna z opravdových hvězd britského televizního dramatu povede Pána času do budoucnosti. Na začátku 11. série se Chris Chibnall stane novým showrunnerem a já budu odhozen mezi smetí do kontejneru.“

Zástupkyně BBC Charlotte Moore dále prozradila, že nové série Doctora Who se dočkáme až na jaře 2017. Aby se „národ mohl spojit na velkou programovou událost“, protože rok 2016 je zkažen fotbalovým Eurem a olympijskými hrami," a proto se o pár měsíců opozdí. V roce 2016 se tak dočkají fanoušci pouze jedné epizody, a to tradičního vánočního speciálu.

„Chtěla bych poděkovat Stevenovi za všechno, co dal Doctorovi Who. Milovala jsem práci s ním, je to absolutní génius a přinesl obrovskou radost fanouškům po celém světě,“ řekla Moore a pokračovala: „Ráda bych využila této příležitosti a přivítala Chris Chibnalla. Je to úžasný, talentovaný tvůrce, u kterého jsem si jistá, že seriálu dodá něco zvláštního.“

Chibnall k tomu řekl: „Je privilegium a radost být novým vůdcem této zábavné i děsivé, ale hlavně emocionální show pro celou rodinu. Miloval jsem Doctora Who, když mi byly čtyři roky, a vychutnávám si myšlenku, že budu spolupracovat s úžasným týmem BBC Wales a budeme vytvářet nové postavy, nestvůry a světy pro Doctora Who.“

Desátá série, která bude rozlučková pro Moffata, se vrátí na televizní obrazovky na jaře 2017.

Co říkáte na novinky? Je vám líto odchodu Moffata, nebo vás víc mrzí rok 2016 bez Doctora Who? A co náhrada, myslíte, že obstojí?
#3776 od Sára
23 led 2016 11:24
Že Moffat odejde, se asi čekalo, únava materiálu a tak dál, každý seriál potřebuje čas od času čerstvou krev ( a teď nemyslím tu opravdickou!). Z Chrise Chibnalla jsem trochu na rozpacích. Přijde mi, že ty díly Torchwoodu, které má na triku on, jsou o dost krvavější než ostatní (například Countrycide, kterou tu někdo zmiňoval, byla pro mě celkem odpudivá a podruhý jsem si ji už nepustila). Na druhé straně Broadchurch má skvěle vystavěné zápletky, což je věc, která by mě potěšila i v Doktorovi. A jestli můžu poprosit, trochu humoru přidat.
Takže moje očekávání jsou tak půl napůl - prostě se nechám překvapit. Jestli mile nebo nemile, to ukáže čas.
#3777 od Tessuna
23 led 2016 12:12
Tak tedy... hurá! Asi. Nějak jsem čekala, že mě ta zpráva potěší víc. Ale myslím, že Chibnall by mohl být zajímavý showrunner. Jsem sice trochu opatrná, protože je fakt, že epizody, které napsal, nepatří mezi ty, na které bych musela koukat opakovaně. Ale vidím v nich určitý styl, zaměření spíš na postavy a jejich emoce než na zápletku, a to si myslím, že seriál potřebuje jako sůl. A pak, trochu jsem se bála, že to bude chtít převzít Gatiss... Jen doufám, že Capaldi zůstane do jedenácté série, protože bych ráda viděla 12. Doktora bez Moffata.
Jo, pokud jde o epizody DW, které napsal Chibnall, tak jsou to: 42, Hungry Earth, Cold Blood, Dinosaurs on a Spaceship a Power of Three.
#3779 od vojza
23 led 2016 14:21
Jsem hodně zvědavý na Moffatovo poslední finále a co si nás vlastně nachystá. Jsem trochu zklamaný že to bude až na jaře. Popravdě jsem myslel že serie bude přímo navazovat na vánoční speciál, ale takhle to vypadá že tam ještě bude dvou měsíční pauza. Další věc ,která mě sklamala je ani slovo o další společnici (společníkovi). Řekl bych ,že vánoční speciál bude ještě bez ní/něho a bůhví jestli to tak nebude s celou 10.serií. Nevím jestli dává nějaký smysl aby jí/jemu ted' Moffat připravil nějaký twist a pak ji psal Chibnall. Navíc se bojím ,aby to nedopadlo jako v 7.serii s Clarou a příběh nové společnice /společníka nebyl moc prudký a nucený jako právě tam a pak by došlo ještě k větší změně chování než jakou prošla Clara v 8.serii. A nakonec se samozdřejmě těším na 11.serii a jsem celkem i rád že to přebral právě Chibnall , jsem si jist že povede seriál dobře . A doufám že na jeho 11.serii nebudeme muset čekat až do podzimu 2018 ,ikdyž to tak vypadá. Jo a přikláním se k tomu že by měl 12. zůstat i na 11.serii .
#3782 od Zuzka
23 led 2016 22:44
Ale jo - hurá. Moffat mi sice nijak zvlášť nevadil, ale bylo cítit, že už toho má dost. Hlavní je, že seriál má oficiální budoucnost.
Chibnallovy epizody patří k mým nejméně oblíbeným. Ale i tak jsem ráda, že ke změně dojde a věřím, že to bude fajn. Ovšem myslím si, že Capaldi do další série nezůstane. Spíš dává větší smysl, že nový showrunner přijde i s novým Doktorem. A tři série už začíná být docela standardní délka jednotlivých inkarnací. Hrát Doktora je pořádně náročné a dýl už to málokdo vydrží. I když skoro roční pauza by mohla být plus - Capaldi si odpočine a třeba do toho nakonec ještě půjde. Navíc v jeho věku už by nemusel mít strach, že si ho všichni budou pamatovat jako Doktora :-)
Co se týče společnice/společníka - určitě nějaký bude:-) I kdyby na jednu sérii. To by přece nebylo nic zvláštního.
#3786 od lososmaster
23 led 2016 23:05
S těma třema sériema to mám pocit zavedl Troughton - a podle toho, to pak dělají ostatní. Ale spočítejte si jeho díly a díly ostatních(Troughton jich má 2x víc), tak by tam Capaldi mohl taky zůstat dýl a mít víc dílů-
#3795 od Geser
26 led 2016 00:05
Já jsem velmi spokojený :)

Chibnall napsal jak velmi špatné, tak velmi dobré epky DW i TW, ale vůbec bych z toho nic neusuzoval. Právě Moffat je skvělým příkladem toho, že i člověk stojící za nejlepšími epizodami DW může být mizerný showrunner. Proto s nějakým zhodnocením počkám až po jeho první sérii. Samozřejmě to může být hrozný a nekoukatelný maglajz, ale z mého pohledu už je DW obecně docela špatný už pár let, takže i tak na tom nemůžu prodělat.

Teď doufám, že ty rumors o odchodu Capaldiho současně s Moffatem jsou pravda. Protože Capaldi se v Moffových dílech neměl možnost pořádně uvést a předvést, a raději bych na Doctora herce, který bude spadat pod (doufejme) nový koncept a představu Chibnalla.
#3796 od Citron
26 led 2016 15:27
Mě z počátku Moffat celkem bavil, ale v poslední době mi přišlo, že tak nějak vykrádal svoji vlastní tvorbu a už se na to moc dívat nedalo. Takže jsem se na změnu celkem těšil a jsem za ni rád. Osobně jsem z těch daných možností na nového showrunnera doufal, že by to nemusel být Chibnall, ale tak několik dílů a vlastní vedení show jsou různé věci, takže to může ještě dopadnou jakkoliv. K tomu tam začal i budovat nějaký vlastní vesmír (příběhy se Siluriany), takže pokud se toho bude držet, mohlo by to být zajímavé. A klidně i s tím novým Doktorem :D