#2919 od tvor
21 říj 2015 10:37
Koukám, že někdy je opravdu těžký se fandomu zalíbit :) epizoda byla klasická Doctorovka, středověká banda buranů s Doctorem, vs. vesmírní válečníci, co chtějí zemi kolonizovat, nebo z ní nějak čerpat. Zcela běžné schéma, které se opakovalo snad 100× a společně s „pobíhání v chodbách mimozemské lodi“ patří k základním vypravěčským přístupům Doctora, je najednou sračka a znamení, že jde celý seriál dolů. To je jako si stěžovat u Daredevila, že tam celý díl jen mlátil záporáky. V hodnocení někdo argumentoval Jackem, proč to u Jacka nešlo a u nějaký holky ano, což jsem moc nepochopil, protože Jack také nakonec skončil nesmrtelný… jen ho Doctor sebou netahal v TARDIS, a zatím ani nic moc nenaznačuje, že by v TARDIS tahal tuhle holku. Stejně tak Doctor i celý seriál neustále porušuje svoje vlastní pravidla.Chtělo by to dávat pozor a nevracet se k třeštění osmé řady.Ideální první řada-klid,napětí a opravdu dobré příběhy.
#2920 od Angi
21 říj 2015 10:57
Taky nemám proti téhle sérii víc námitek, než proti jiným řadám. Byť na aktuální dvojdíl se asi nebudu dívat moc často. Jednoduše mi představitelka Ashilder příjde hrozně ošklivá.
#2931 od Sára
21 říj 2015 17:19
Mně Maisie Williams není sympatická tak nějak celkově, ale pokud bych si měla představit raně středověkou holku, představila bych si ji právě takhle (nebo velmi podobně).
#2938 od Sillia
21 říj 2015 19:29
Jsou lidi, kteří si stěžují, já mezi ně nepatřím, jasně, i já jsem našla jednu dvě maličkosti, které jsem vytkla, ale jinak souhlasím s tím, že kvůli tomuhle to dolů nejde. Mě se tahle epizoda líbila, ale abych se vrátila k podstatě věci. Lidé si myslí, že to jde dolů proto, že se nezačíná opakovat zápletka a její řešení, ale způsob, jakým je to podané a ruku na srdce, to samé vedení je tam už od 5. série a tempo příběhu se během tří let nijak moc nezměnilo a ten čtvrtý to nevypadá na jinak. Osobně mi to tolik nevadí, stále jsou tu krásně příběhy, které si ráda pustím znovu a není jich málo. Teď je tam navíc Clara už třetím rokem a přiznejme si to, mít jednu společnici tři roky prostě omrzí, ať už se vyvine téměř jakkoli, tak to je pořád v jádru ta samá osoba. I kdyby se z ní stal vraždící psychopat (což by vlastně mohlo být docela zajímavé), někde v jádru tam stejně zůstane ta Clara Oswald. A kromě ní, tak vlastně nějaké charakterové typy se tam i tak celkem opakují.

Maisie mi tedy nijak nevadila, na vikinga se docela hodila a ta její postava byla celkem zajímavá, za mě žádný problém.