#1412 od ESESEL
24 led 2015 18:24
Ta Fialová píše:A Timelordi mají obrovský mozek, ve kterém je tolik informací, že by to běžný člověk nevydržel (viz Doctor-Donna). Když o tom tak přemýšlím, v Last Christmas říká: "Jste stejní lidé jako předtím? Vymazal jsem si vás." ("I delete you."), což znamená, že mozek Timelordů se dá přirovnat k počítači...? To by vysvětlovalo možnost pobrat tolik informací. :roll:

To jen ukazuje, že má nad svým mozkem kontrolu. Podobně Sherlock, když se John ptal, jaké číslo pokoje má Sholto, Sherlock odpověděl, že neví, načež se John zatvářil hrozně udiveně a Sherlock podrážděně reagoval: "I have to delete something!" ("Něco smazat musím!")
#1413 od Angi
24 led 2015 18:50
Pokud se tu rozebírá mozek timelordů, tak doporučuju classic epizodu "The invisible enemy" kdy se Doktor fyzicky prochází svým vlastním mozkem. =)
#1545 od Ta Fialová
14 úno 2015 17:58
Angi: Rozhodně zkouknu! Mimochodem, když jsme u toho mozku - to je možná důvod, proč Capaldi občas říká lidem "pudinkové mozky" - že svoje mozky neumíme tak dobře ovládat (a pak, jak už tu bylo zmíněno - že Capaldi je arogantní sobec, který musí být nejlepší - což je na něm naprosto geniální! :lol: )
#2229 od panwalter
12 črc 2015 22:00
Hned nĕkolikrát se v dw objevilo to že si time lord může vybrat svoji podobu. Ale tento fakt byl zase nĕkolikrát vyvrácen.
Re: Tessuna ve filmu sice 8. Doctor říkal že je napůl človĕk ale tento fakt byl také 8. Doctorem vyvrácen.

A ještě jsem zapomĕl odpovĕdĕt na poslední otázky o mozku: vždyť i člověk musí nĕco smazat že své pamĕti
a i když time lord má neuvĕřitelné mozky tak přece žijí nĕkolik set let takže jejich mozek musí být alespoň z poloviny zaplnĕný.
#6237 od Lonelydreamer
05 čer 2018 14:00
Takže jednak:
dyž Páni času mají technologii, jak se dostat do lidské formy, nemohli se třeba po nějaké katastrofě, kdy jich výrazně ubylo schovat v lidské podobě na nové planetě, na což ale zapomněli a planetu pojmenovali Země?

Tohle je úžasná teorie. Neříkám, že si myslím, že to tak je, ale rozhodně je to dobrý nápad. A já mam ráda nápadité teorie. :D

Nemyslím si, že Timelordi můžou regenerovat v něco jiného, než do běžné "lidské" podoby. Minimálně to určitě není běžné. Vždyť v klasických sériích bylo několik příběhů odehrávajících se na Gallifrey, v obnovených byli taky dvakrát Timelordi a všichni vypadali úplně "normálně", tedy jako lidi. Nevím, kdy Jedenáctý mluvil o tetičce se dvěma hlavami, ale takovéhle poznámky bych asi brala dost s rezervou.

Ovšem docela bych věřila tomu, že může dojít k nějaké chybě a tudíž nějaké fyzické nebo i mentální deformaci... což je docela blbá představa :shock:

Osmý Doktor tvrdil, že je napůl člověk. Jeden z důvodů, proč ten film není moc oblíbený...

Co se týče regenerace Romany vs. jak vypadají regenerace u Doktora, mě se tedy nejvíc líbí teorie, že ta schopnost regeneraci vědomě kontrolovat je o nějakém skillu, který Doktor nemá, ale Romana ano. A taky si spíš myslím, že tu regeneraci u Romany spustilo buď něco, co se dělo v předchozím příběhu (pokud vím, tak jí tam nějakým způsobem mučili...) nebo někde offscreen. Představa, že by se rozhodla zregenerovat jen tak, když má regenerací omezený počet, je fakt divná... ale to ani nikdo netvrdí. Prostě to tam nevysvětlovali, takže si člověk může domýšlet. I když údajně je vysvětlení v nějakém audiopříběhu.

Ano vím, že reaguju na roky starou debatu, občas mě přepadne náhlá potřeba sdělit světu svůj názor... nevšímejte si mě. :D
#6239 od Tessuna
06 čer 2018 16:30
Myslím, že je úplně jedno, jak stará ta debata je, kdykoli ji můžeme oživit :)
Jedenáctka tu dvouhlavou tetu zmiňoval ve Vincent and the Doctor, když vysvětloval, odkud má ten přístroj, kterým odhalil, co je zač ten... gryf (já vím, že se to jmenovalo jinak).
Další "důkaz" je něco, co říká Devítka předtím, než zregeneruje: nepamatuju si to přesně, ale dumá nad tím, že by příště mohl mít dvě hlavy nebo žádnou, nebo by mohl nemít nos.
Ale je fakt, že oba případy spadají pod situaci typu "Doktor mele první, co ho napadne, aby rozptýlil pozornost od stávající krizové situace," což znamená, že v mohl kecat.

Ještě mě napadá, že by timelordi zregenerovaní do jiných podob logicky vyhledávali společnost podobných bytostí - dvouhlavá tetička by se zabydlela mezi aplany apod. Což by vysvětlovalo, proč je nepotkáme na Gallifrey. Nevím, nakolik tolerantní je Gallifrejská společnost, ale nedovedu si úplně představit timelorda bez hlavy, jak se cítí příjemně mezi timelordy, kteří hlavu mají, a na jeho místě bych asi radši vyhledala podobně bezhlavou společnost. Nebo nevycházela z domu.
Případně mě napadá, že regenerace může fungovat jako mimikry a timelord na jiné planetě by mohl zregenerovat do něčeho, co se snadno ztratí mezi místními (Doktor většinou regeneruje na Zemi nebo alespoň v přítomnosti lidí nebo timelordů, ne?)
#6246 od Zuzka
06 čer 2018 20:08
Primární vzhled timelordů bude plus mínus "člověčí". Někdo říkal Desítkovi, že jaktože je mimozemšťan, když vypadá jako člověk. A on odpověděl, že to on (ten člověk) vypadá jako Timelord. To o něčem taky vypovídá.
#7502 od Domic
05 črc 2021 23:01
V původním Doctorovi je příběh, kde je člověk, který je úplně identický s 1. Doctorem a později byl i příběh, kde byl člověk, který lidem v krytu tvrdil, že je planeta zamořená a nemůžou opustit kryt, a tak pro něho zdarma pracovali a taky vypadal stejně jako 2. Doctor. Bylo to někdy vysvětleno?

Navíc 12. Doctor si přece zregeneroval do podoby Caecilia (Caecilius - nevím, jestli to mám dobře, tak uvádím tvar v 1. pádu) z Pompejí.